ME U-21: obrońcy tytułu w finale!

• Data publikacji: 27.06.2019, 20:00

Za nami pierwszy półfinał piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21, w którym Niemcy pokonali Rumunów - 4:2 i awansowali do wielkiego finału.

Początek meczu był dużo lepszy w wykonaniu naszych zachodnich sąsiadów, którzy po dwudziestu minutach wyszli na prowadzenie. Nadiem Amiri przejął piłkę na własnej połowie, minął po drodze kilku rywali i z krawędzi pola karnego oddał płaski strzał wprost do bramki Andreia Radu. Rumuni nie załamali się jednak i już sześć minut później doprowadzili do wyrównania. W polu karnym faulował Timo Baumgartl, a izraelski sędzia, po obejrzeniu VAR-u, przyznał podopiecznym Mirela Radoi "jedenastkę". Do piłki podszedł Goerge Puscas i trafił tuż przy prawym słupku, choć Alexander Nubel miał już ją na rękawicy. To jednak nie był koniec emocji w tej części gry. Andrei Ivan przejął długie podanie na skrzydle, dośrodkował w szesnastkę, gdzie cudownie wyskoczył Puscas i puszczając piłkę w kozioł, nie dał żadnych szans na interwencję niemieckiemu bramkarzowi. W szóstej minucie doliczonego czasu gry, Puscas powinien mieć już hat-tricka, ale jego bliźniaczą główkę, instynktownie wybronił Nubel.

Po przerwie obrońcy tytułu - Niemcy zabrali się do lepszej gry i odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać, bo zaledwie sześć minut. Bezsensownie zachował się we własnym polu karnym Ianis Hagi, ciągnąc za koszulkę swojego rywala. Orel Grinfeld ukarał Rumuna żółtą kartką i podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Gian-Luca Waldschmidt. W kolejnych minutach swoje okazje mieli Neuhaus, Waldschmidt i Nmecha, lecz wynik się nie zmieniał. Nadeszła jednak 90. minuta meczu i Niemcy zadali ostateczny cios. Piłkarze Stefana Kuntza wykonywali rzut wolny, piłkę wysunął Amiri, a płaską "petardę" do bramki posłał Waldschmidt, wprowadzając Niemców do wielkiego finału. Chwilę potem nerwów na wodzy nie utrzymał Alexandru Pascanu i wyleciał z boiska z czerwoną kartką, zaś "kropkę nad i"... z rzutu wolnego postawił Amiri.

Niemcy 4:2 Rumunia (1:2)

Bramki: 21', 90+4' Amiri, 51' (k.), 90' Waldschmidt - 27' (k.), 44' Puscas

Niemcy: Nubel - Klostermann, Tah, Baumgartl, Mittelstadt - Eggestein (89' Maier), Neuhaus (79' Nmecha), Dahoud (90+5' Koch), Oztunali - Waldschmidt, Amiri

Rumunia: Radu - Stefan, Pascanu, Nedelcearu, Manea - Cicaldau (69' Ciobanu), Baluta, Ivan (55' Coman), Hagi, Man - Puscas

Żółte kartki: Baumgartl, Tah - Ivan, Hagi, Pascanu, Radu, Baluta

Czerwona kartka: Pascanu

Sędzia: Orel Grinfeld (Izrael)