Mińsk 2019 - Kajakarstwo: czwórka z brązowym medalem!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 27.06.2019, 10:15

Trzy polskie finały mieliśmy okazję obserwować w sesji porannej ostatniego dnia rywalizacji kajakarskiej na Igrzyskach Europejskich w Mińsku! Jeden z nich zakończył się medalem dla Polski! Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska przegrały tylko z Białorusinkami i Węgierkami wyścig K4 na 500 metrów kobiet!

Sesję poranną z trzema finałami A, w których startowały Polki rozpoczęła w K1 na 500 metrów Anna Puławska. Liczyliśmy, że nasza kajakarka może otrzeć się o medal, mimo że startowała przeciw bardzo trudnym rywalkom na czele z Węgierką Danutą Kozak, czy Dunką Emmą Jorgensen. Po słabszym starcie naszej zawodniczki, plasowała się ona właściwie przez cały wyścig na 5. miejscu. Pod koniec wyścigu wyprzedziła ją jeszcze Słowaczka Ivana Mladkova i Polka uplasowała się na 6. miejscu. Złoto po zaciętej walce zdobyła Volha Khudzenka z Białorusi, srebro przypadło Danucie Kozak z Węgier, a brąz dla Dunki Emmy Jorgensen.

Jako kolejne do boju o medal w C2 na 500 metrów stanęła Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny. Wynik wyścigu - identyczny jak w przypadku Anny Puławskiej. Skończyło się na 6. miejscu, choć trzeba przyznać, że w drugiej części wyścigu nasze panie podgoniły czołówkę, a do medalu zabrakło niespełna dwie sekundy. Złoty medal w tym wyścigu wywalczyły Węgierki, srebro przypadło Białorusi, a brąz Rosji.

Trzeci i ostatni finał sesji porannej przyniósł nam fenomenalne emocje. W rywalizacji K4 na 500 metrów kobiet wystartowały Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska. Polki ruszyły bardzo mocno i mimo, że traciły długo dystans do zdecydowanie prowadzącej osady Białorusi, płynęły na drugim miejscu. W drugiej części dystansu ruszyły jednak piekielnie szybkim finiszem Węgierki, które wyprzedziły Polki, później Białorusinki i o 0,128 wygrały złoto z gospodyniami. Biało-Czerwone utrzymały jednak swoją pozycję niezagrożone i mogły się cieszyć z brązowego medalu!