Baseball - Ekstraliga: koniec rundy zasadniczej

• Data publikacji: 26.06.2019, 16:02

Znamy już ostateczny skład play-off w Ekstralidze baseballowej. W weekend odbyły się ostatnie mecze rundy zasadniczej sezonu 2019. W grze o mistrzostwo Polski pozostali: obrońca tytułu Silesia, lider rozgrywek Stal, Dęby oraz Barons. Teraz czas na reprezentację. Do ligi wrócimy za nieco ponad dwa miesiące.

W miniony weekend odbyły się ostatnie mecze rundy zasadniczej. W jedynym sobotnim dwumeczu spotkały się drużyny, które w zeszłym tygodniu reprezentowały nas w europie, czyli Silesia Rybnik i Dęby Osielsko. Lepsi okazali się gracze z Górnego Śląska, którzy dzięki temu awansowali do półfinału rozgrywek. Natomiast klub spod Bydgoszczy już wcześniej obok Stali Kutno był pewny gry w play-offach.

W niedzielę odbyły się dwa dwumecze. Czerwona latarnia ligi, Gepardy Żory uległa Dębom, a we Wrocławiu gra toczyła się o być albo nie być. Gospodarzom do awansu wystarczała jedna wygrana przy założeniu, że Warszawiacy drugiego meczu nie wygrają z przewagą trzech punktów. Pierwsze spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2, a w drugim potrzebna była dogrywka. W ostatniej zmianie na tablicy wyników widniał wynik 6:2 dla gości i wszystko wskazywało na to, że to klub ze stolicy Polski zobaczymy w 1/2 finału. Jednak Baronowie doprowadzili do dogrywki, którą ostatecznie wygrali 9:8.

Teraz polski baseball czeka czas reprezentacji. Do ligi powrócimy na przełomie sierpnia i września. Wtedy to baseballiści rozegrają pierwsze półfinałowe mecze. Warto w tym miejscu przypomnieć, że rywalizacja w tej fazie, toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Jednak zanim wróci liga, rozegrany zostanie finał Pucharu Polski.

W tej chwili reprezentacja Polski przebywa na turnieju w Czechach, gdzie Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Europy grupy B (2-6 lipca).