Mińsk 2019: dzień 6. [Zapis LIVE]
Dawid Lis

Mińsk 2019: dzień 6. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.06.2019, 07:13

Jeden medal mają w dorobku na Igrzyskach Europejskich w Mińsku polscy sportowcy. Dziś ma być ten dzień, kiedy ten dorobek znamiennie powiększą przede wszystkim kajakarze. Rywalizacja będzie trwała i w innych dyscyplinach, a my zapraszamy na nasze tradycyjną relację LIVE!

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

Na dziś już koniec naszych wpisów z Mińska. Cieszymy się z kolejnego medalu (złotego), który zdobył dziś Tomasz Kaczor i z nadzieją oczekujemy jutra. Dziękujemy i dobranoc!

Lekkoatletyka - Białoruś, Włochy i Czechy awansują do finału z drugiego meczu. Rosjanie ostatecznie finiszują na ostatniej pozycji. W finale nie zobaczymy też Węgrów i Hiszpanów.

Lekkoatletyka - Przed ostatnią konkurencją blisko odpadnięcia są Rosjanie. Będą musieli sporo odrabiać w biegu pościgowym.

Boks - Niestety Damian przegrał walkę z Francuzem Sofianem Oumiha i odpadł z dalszej rywalizacji.

Lekkoatletyka - Za nami 2/3 rywalizacji w drugim półfinale. Na prowadzeniu ciągle Białorusini, gonią ich Czesi i Włosi.

Boks - Doczekaliśmy się wreszcie startu walki Durkacza.

Beach soccer - Zakończyła się też druga runda w grupie "A". Gospodarze po karnych pokonali Szwajcarów - 5:5 (3:2), zaś Portugalczycy rozbili Rumunów - 8:2.

Boks - Walka Damiana Durkacza opóźnia nam się trochę.

Lekkoatletyka - Po trzech konkurencjach drugiego półfinału na prowadzeniu gospodarze. Za nimi Czesi i Rosjanie.

Boks - Brawo Ela Wójcik! Kolejna nasza bokserka melduje się w półfinale, gdzie zmierzy się z Holenderką Nouchką Fontijn.

Lekkoatletyka - Nie udało się dociągnąć Portugalczykom miejsca w trójce. Pierwszymi finalistami zostają Ukraińcy, Francuzi i Niemcy.

Boks - Już za moment na ring wyjdą Elżbieta Wójcik oraz Niemka Sarah Scheurich i powalczą o awans do 1/2 finału w kat. do 75 kg.

Beach soccer - Za nami druga kolejka zmagań w grupie "B". Ukraina wygrała z Hiszpanią - 6:4, a Włochy z Rosją - 4:2.

Boks - Tak jest! Sandra Drabik wygrywa i to ona zmierzy się z Cakiroglu. Brawo!

Boks - Czekamy na rozstrzygnięcie tego pojedynku, czeka też Turczynka - Buse Cakiroglu, która skrzyżuje rękawice ze zwyciężczynią.

Lekkoatletyka - Po pięciu konkurencjach pierwszego półfinału, na prowadzeniu znajdują się Ukraińcy, którzy wyprzedzają Portugalczyków i Francuzów. Na razie, poza finałem m.in. Niemcy.

Boks - Wybrzmiał pierwszy gong, walka się zaczęła!

Boks - Za chwilę swoją walkę o półfinał kat. do 51 kg. stoczy Sandra Drabik. Jej przeciwniczką będzie Ormianka - Anush Grigoryan.

Boks - Karolina Koszewska awansowała do półfinału w kat. do 69 kg. Polka pokonała Rosjankę - Iaroslavę Iakushinę i o finał zmierzy się z Irlandką - Grainne Walsh.

Badminton - Niestety! Caljouw wygrywa do 14 i awansuje z pierwszego miejsca. Rogalski mimo porażki również przechodzi do kolejnej fazy.

Badminton - W drugim secie Holender prowadzi już - 16:9 i jest bliski zwycięstwa.

Badminton - Trwa mecz o pierwsze miejsce w grupie "C" pomiędzy Michałem Rogalskim i Holendrem - Markiem Caljouwem. Pierwszego seta wygrał rywal Polaka - 21:18.

Kajakarstwo - Michał Łubniewski drugi w pierwszym półfinale C1 na 200 metrów, co daje mu awans do finału. W taki sposób zakończył się drugi dzień rywalizacji kajakarzy. Jutro cały dzień finały.

Kajakarstwo - Paweł Kaczmarek zajął 6. miejsce w półfinale K1 na 200 metrów i nie awansował do finału A.

Strzelectwo - Bartnik wyprzedził jednego zawodnika, ale niestety nie unika eliminacji. Zostanie sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Strzelectwo - Polak coraz bliżej. Już tylko 0,3 punktu różnicy dzieli go od Ukraińca. Czas na "stójkę".

Strzelectwo - Bartnik może jeszcze poprawić swoją pozycję. Jego strata do siódmego miejsca to 0,8 punktu

Strzelectwo - Polak dalej nie może odnaleźć swojego rytmu. Do siódmego zawodnika traci 1,3 punktu.

Strzelectwo - Przed nami serie w pozycji leżącej.

Kajakarstwo - Karolina Naja i Helena Wiśniewska zajęły drugie miejsce w eliminacjach K2 na 200 metrów i awansowały już do finału. Wcześniej awans do najważniejszego wyścigu zapewniły sobie również Dorota Borowska i Marta Walczykiewicz. Za niecałą godzinę półfinały z udziałem Pawła Kaczmarka i Michała Łubniewskiego.

Strzelectwo - Niestety, kolejne serie nie poprawiają pozycji Polaka.

Strzelectwo - Nie najlepszy początek Bartnika. Po czterech strzałach jest ósmy.

Strzelectwo - Zawodnicy przedstawieni. Zaczynamy poważne strzelanie.

Kajakarstwo - Świetny występ Doroty Borowskiej w eliminacjach C1 na 200 metrów. Polka wygrała swój bieg i weszła do finału.

Strzelectwo - Ostatnie strzały próbne i lada chwila rozpocznie się rywalizacja konkursowa.

Strzelectwo - Na finałową strzelnicę wyszedł już Tomasz Bartnik. Polak będzie oddawał próby z ostatniego stanowiska.

Kajakarstwo - Michał Łubniewski czwarty w wyścigu eliminacyjnym kanadyjkarzy na 200 metrów. Tym samym awansował do półfinału. Na Igrzyskach Europejskich brakuje dwójka kanadyjkarzy, w których Łubniewski razem z Arsenem Śliwińskim mogliby powalczyć o medal.

Kajakarstwo - Paweł Kaczmarek nie poradził sobie tak dobrze jak Marta Walczykiewicz. Nasz kajakarz w eliminacjach również na 200 metrów był trzeci i tym samym popłynie w półfinale.

Badminton - Niestety polski debel poddał mecz z Włochami. Narazie przyczyna jest nieznana, ale czekamy na informocje z Mińska.

Strzelectwo - Oskar Miliwek, podobnie jak Piotr Daniluk, kończy swój udział w pistolecie szybkostrzelnym, plasując się na 11. pozycji.

Kajakarstwo - Zwycięstwo Marty Walczykiewicz w pierwszym wyścigu eliminacyjnym na 200 metrów i pewny awans do finału, który odbędzie się jutro o 13:20 polskiego czasu.

Strzelectwo - Polki zakończyły dzisiejsze starty w skeecie. Po 75 ze 125 zaplanowanych strzałów, Jarmolińska jest 19., Szarmej 27.

Kajakarstwo - Wracamy na tor kajakarski. Przed południem złoty medal dla Polski zdobył Tomasz Kaczor. Po południu Polacy powalczą o to, żeby popłynąć w jutrzejszych finałach. Na początek eliminacje K1 200 metrów kobiet z Martą Walczykiewicz.

Badminton - Niestety Włosi zdobywają 3 punkty z rzędu i wygrywają pierwszą partię 21:18

Badminton - W końcowej fazie seta Polacy doprowadzają do remisu 18:18!

Badminton - A jednak przeciwnicy znowu odskakują na 3 punkty - 17:14

Badminton - Polacy zaczynają odrabiać stratę i Włosi prowadzą już tylko 1 punktem - 15:14.

Badminton - Włosi nadal na prowadzeniu 15:12.

Zapasy - Niestety Agnieszka Wieszczek zdecydowanie przegrała z Ukrainką i odpadła. To już koniec dzisiejszych występów naszych zapaśników.

Badminton - Rywale powiększają przewagę na 11:7.

Badminton - Nasi rywale wykorzystują wszystkie potknięcia i prowadzą 8:6.

Badminton - Włosi obejmują lekkie prowadzenie 6:5.

Badminton - Włosi szybko odrabiają stratę. Mamy już 4:4.

Badminton - Bardzo dobry początek polskiego debla! Polacy prowadzą 3:1!

Badminton - Pierwszy punkt meczu dla Polaków.

Badminton - Za niedługo rozpocznie się spotkanie naszych deblistów Miłosza Bochata i Adama Cwaliny, którzy dziś zagrają z Włochami - Kevinem Stroblem i Giovanni Greco.

Strzelectwo - Ostatnią dziś kwalifikacyjną serię rozpoczęły Aleksandra Jarmolińska oraz Natalia Szamrej

Zapasy - Tak jest! Agnieszka wygrywa tę walkę i o półfinał zmierzy się z Ukrainką Ałłą Cherkasovą.

Zapasy - Trwa walka Agnieszki Wieszczek z Czeszką Adelą Hanzlickovą o awans do ćwierćfinału w kat. do 68 kg.

Strzelectwo - Trwa również seria kończąca zmagania kwalifikacyjne w pistolecie szybkostrzelnym. Na czwartym miejscu plasuje się na razie Piotr Daniluk, jednak większość konkurentów, w tym Oskar Miliwek, nie przystąpiła jeszcze do konkursu.

Strzelectwo - Jakub Werys już po drugiej z pięciu kwalifikacyjnych serii. Tylko jedno pudło Polaka w drugiej próbie daje awans na 19. pozycję.

Zapasy - Krzysztof Bieńkowski przegrywa w 1/4 finału z Akhmedem Chakaevem i również żegna się z dalszymi marzeniami.

Zapasy - Baran również podzielił los swojej koleżanki i odpadł z dalszej rywalizacji.

Zapasy - Rozpoczął się właśnie pojedynek Radosława Barana z Azerem Nurmagomedem Gadzhiyevem o awans do ćwierćfinału w kat. do 97 kg.

Strzelectwo - To już pewne. Tomasz Bartnik zajął piąte miejsce w kwalifikacjach strzelania w trzech pozycjach! Zakwalifikował się tym samym do wielkiego finału, który rozpocznie się już o 13:50 czasu polskiego.

Zapasy -Niestety, Rosjanka zdecydowanie wygrywa i przechodzi do kolejnej rundy.

Zapasy - Zaczęła się walka Pauli Kozłów z Rosjanką Stalvirą Orshush o ćwierćfinał kat. do 53 kg.

Strzelectwo - Swoje drugie serie kwalifikacyjne mają za sobą Aleksandra Jarmolińska i Natalia Szamrej. Pierwsza z nich z wynikiem 43/50 jest 21., drugiej 41 na 50 zestrzelonych rzutków daje 26. lokatę.

Zapasy - Krzysztof Bieńkowski awansował do ćwierćfinału w kat. do 65 kg, pokonując Ilmana Mukhtarova z Francji. W 1/4 finału jego przeciwnikiem będzie Rosjanin Akhmed Chakaev.

Strzelectwo - Bartnik jest już niemal po połowie ostatniej części kwalifikacji. Jego postawa wciąż daje szanse na finał. Obecnie jest siódmy.

Kajakarstwo - Mateusz Kamiński i Michał Kudła zajęli dobre 5. miejsce w finale kanadyjkarzy na 1000 metrów. Wygrali Rumuni. To koniec finałów na dzisiejszy dzień. Jednak koło 13:00 wracamy na eliminacje.

Kajakarstwo - Wracamy do rywalizacji kajakarzy. Przed nami jeszcze dwa finały mężczyzn - najpierw K2 1000 metrów bez Polaków, a potem C2 1000 metrów z udziałem Mateusza Kamińskiego i Michała Kudły. Trzymamy kciuki!

Strzelectwo - Dwie trzecie rywalizacji za Bartnikiem. Polak na razie na granicy awansu.

Strzelectwo - Kolejne 100 punktów w serii dla Bartnika. Zostało mu jeszcze 10 strzałów w pozycji leżącej. Potem czeka go "stójka".

Strzelectwo - Jakub Werys zaczyna kwalifikację od 22 zestrzelonych rzutków. Na obecną chwilę 21. pozycję.

Kajakarstwo - Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk zajęły 5. miejsce w finale K2 na 500 metrów. Przed nami przerwa, a potem kolejne wyścigi.

Strzelectwo - Bartnik rozpoczął próby w pozycji leżącej od idealnej serii 100-punktowej. W tym momencie plasuje się na siódmej pozycji.

Strzelectwo - Zakończyły się kwalifikacje do pistoletu sportowego. Niestety, w finale nie zobaczymy żadnej z Polek. Klaudia Breś sklasyfikowana została ostatecznie na 14. pozycji, a Joanna Tomala uplasowała się na 29. lokacie.

Kajakarstwo - MAMY PIERWSZY MEDAL W KAJAKARSTWIE NA IGRZYSKACH EUROPEJSKICH! TOMASZ KACZOR TRIUMFOWAŁ W C1 NA 1000 METRÓW! POLAK PEWNIE PŁYNĄŁ OD STARTU DO METY I WYPRZEDZIŁ ROSJANINA KIRIŁA SZAMSZURINA I MISTRZA OLIMPIJSKIEGO NIEMCA SEBASTIANA BRENDLA!

Kajakarstwo - Rafał Rosolski zajął ostatnie, 9. miejsce w finale K1 na 1000 metrów. Węgier Balint Kopasz nieznacznie wyprzedził Portugalczyka Fernando Pimentę. Za chwilę finał C1 na 1000 metrów z udziałem Tomasza Kaczora.

Strzelectwo - Dzieje się na strzelnicy w Mińsku. Rywalizację w eliminacjach męskiego skeeta zaczyna właśnie Jakub Werys.

Strzelectwo - Bardzo dobrze radzi sobie Bartnik. Przez chwilę był nawet na trzeciej pozycji. Teraz jednak dwa gorsze strzały przesuwają go na ósmą lokatę.

Kajakarstwo - Dzisiaj zostanie rozegranych 5 finałów A. Jako pierwszy w K1 1000 metrów popłynie Rafał Rosolski.

Kajakarstwo - Rozpoczęła się sesja finałowa na torze kajakarskim. Liczymy na medalowe wyniki Polaków.

Strzelectwo - Na kolejnej arenie rozpoczęły się też kwalifikacje do męskich trzech pozycji. Tomasz Bartnik jest na razie 14.

Strzelectwo - W międzyczasie kwalifikacje do pistoletu sportowego zakończyła Klaudia Breś. Łączny wynik 579 punktów daje na razie piąte miejsce, jednak do rywalizacji przystąpi zaraz kolejna grupa zawodniczek.

Strzelectwo - Słabo rozpoczęły się dla nas kwalifikacje do skeeta. Natalia Szamrej zestrzeliła w pierwszej serii 18 rzutków, a Aleksandra Jarmolińska 21.

Strzelectwo - Aleksandra Jarmolińska i Natalia Szamrej rozpoczęły strzelania eliminacyjne w skeecie. Wśród mężczyzn zobaczymy w tej konkurencji Jakuba Werysa. Trwa też druga faza szybka elimnacji w pistolecie z udziałem Klaudii Breś i Joanny Tomali.

Relację zaczniemy przed 8:00

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.