Mińsk 2019 - Kolarstwo szosowe: złoto dla Reusser, Polki daleko

• Data publikacji: 25.06.2019, 11:40

Szwajcarka Marlen Reusser zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku. Małgorzata Jasińska i Katarzyna Wilkos uplasowały się poza czołową dziesiątką.

Trasa czasówki liczyła 28,6 kilometra. Na starcie stanęło 29 zawodniczek, w tym Katarzyna Wilkos i Małgorzata Jasińska. Złoty medal zdobyła Marlen Reusser. Szwajcarka pojawiła się na starcie jako jedna z pierwszych zawodniczek. Uzyskała czas 36:17 i nie oddała prowadzenia do końca zawodów. Jako ostatnia na trasę wyruszyła Chantal Blaak. Holenderka była najbardziej utytułowaną zawodniczką, która wystartowała w tych zawodach. Ostatecznie Blaak była druga ze stratą ponad minuty do Reusser. Podium uzupełniła Hayley Simmonds z Wielkiej Brytanii. Różnica między trzecim i piątym miejscem była niewielka. Simmonds wyprzedziła o niecałą sekundę swoją rodaczkę Alice Barnes i o niecałe 2 sekundy Białorusinkę Alenę Amialiusik.

Polki nie liczyły się w walce o medale. Małgorzata Jasińska uzyskała 15. wynik - 39:49. Katarzyna Wilkos była 19. z czasem 40:29. Pełne wyniki TUTAJ.