Mińsk 2019: dzień 5. [Zapis LIVE]
Dawid Lis

Mińsk 2019: dzień 5. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 25.06.2019, 18:45

Igrzyska Europejskie w Mińsku trwają w najlepsze. W poniedziałek nasz worek z medalami się rozwiązał i dziś liczymy na powiększenie naszego dorobku. Znów będziemy się emocjonować startem naszych strzelców, judoków, łuczników, badmintonistów czy kolarzy. Po raz pierwszy w rywalizacji zobaczymy natomiast kajakarzy i zapaśników. Będzie się działo, a my zrelacjonujemy każdy start naszego reprezentanta. Zapraszamy na relację!

 

STARTY POLAKÓW

 

PROGRAM DNIA

Relacja na żywo

To wszystko na dziś, dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne. Do zobaczenia!

Lekkoatletyka - Turcja i Hiszpania uzupełniają stawkę półfinalistów. Na dzisiaj to koniec lekkoatletycznych zmagań. Półfinały jutro.

Badminton - Koniec meczu! Polak w znakomitym stylu wygrywa 21:19 i cały mecz 2:0!

Badminton - Piłka meczowa dla Rogalskiego!

Badminton - Znomita gra Polaka! Obejmuje prowadzenie 19:17!

Badminton - Polak wraca do gry! Remis 17:17

Badminton - Rywal znów wychodzi na prowadzenie 15:14

Badminton - Portugalczyk nie chce tak łatwo oddać meczu! Mamy remis 13:13.

Badminton - Już 12:10 dla Michała!

Badminton - Polak obejmuje prowadzenie 11:10!

Badminton - Już mamy remis 9:9!

Badminton - Polak zdobywa 2 punkty zrzędu i odrabia do stanu 8:7

Aerobik sportowy - Zmagania grupowe w tej dyscyplinie wygrali Rosjanie (22.250 pkt.), przed Bułgarią (22.186) i Rumunią (22.083).

Badminton - Portugalczyk powiększa przewagę na 7:4.

Badminton - Rywal Polaka prowadzi 5:3.

Skoki na trampolinie - Indywidualnie wśród mężczyzn wygrał zawodnik gospodarzy - Uladzislau Hancharou (60.045 pkt.). Drugi był Rosjanin - Mikhail Melnik (59435), a trzeci Portugalczyk - Diogo Ganchinho (58.660).

Badminton - Set toczy się punkt za punkt, ale to Portugalczyk prowadzi 3:2.

Badminton - Pierwsza piłka drugiego seta dla Polaka!

Badminton - Mimo drobnych problemów końcówce Polak nie stracił przewagi i wygrywa pierwszą partię 21:18!

Beach soccer - W pierwszych meczach grupy "A" Portugalczycy przegrali po dogrywce ze Szwajcarami - 1:3, zaś Białorusini rozbili Rumunów - 6:1.

Badminton - Polak prowadzi tylko jednym punktem 18:17

Badminton - Przeciwnik zaczyna stopniowo odrabiać straty. Polak wciąż prowadzi ale już tylko 17:15

Lekkoatletyka - Po trzech konkurencjach trzeciego ćwierćfinału, bliżej awansu są Turcy i Rumuni.

Badminton - 15:10 prowadzi Rogalski

Badminton - Portugalczyk zdobywa 9 punkt, ale przewaga Polaka nadal jest duża.

Badminton - Rogalski prowadzi już 11:6!

Badminton - Rogalski powiększa przewagę na 7:4.

Badminton - Polak obejmuje 2-punktowe prowadzenie 4:2

Badminton - Pierwszy punkt meczu wygrywa Polak!

Badminton - Już za kilka minut na boisku pojawi się Michał Rogalski, który dziś zmierzy się z Bernardo Atilano z Portugalii.

Skoki na trampolinie - Zakończył się konkurs synchronicznych skoków kobiet. Triumfowały Białorusinki - Hanna Hancharova i Maryia Makharynskaya (50.230 pkt.). Srebro zdobyły Ukrainki - Svitlana Malkova oraz Maryna Kyiko (48.240), zaś brąz Rosjanki - Irina Kundius i Yana Pavlova (48.140).

Beach soccer - Tymczasem zakończyły się dzisiejsze zmagania w grupie "B", gdzie Hiszpanie, po dogrywce, pokonali Rosjan - 5:4, a Włosi, po karnych, Ukrainę - 4:4 (4:3).

Boks - Elżbieta Wójcik jednogłośną decyzją sędziów pokonała Węgierkę Timeę Nagay i awansowała do 1/4 finału w kat. do 75 kg.

Lekkoatletyka - Portugalia i Węgry awansują do półfinału turnieju lekkoatletycznego z drugiego ćwierćfinału.

Lekkoatletyka - Przed biegiem pościgowym niemal pewni zwycięstwa są Portugalczycy. Walka o premiowane awansem drugie miejsce, powinna rozstrzygnąć się między Węgrami, Duńczykami i Irlandczykami.

Lekkoatletyka - Po pięciu konkurencjach w drugim ćwierćfinale niezagrożeni po awans zmierzają Portugalczycy. Walka o drugie miejsce jest bardziej zacięta - małe różnice punktowe dzielą Węgrów, Duńczyków, Bułgarów i Irlandczyków.

Badminton - Koniec meczu! Polacy przegrywają w decydującej partii 21:13.

Badminton - Polacy zmniejszają przewagę rywali do 6 punktów. 18:12

Badminton - Holendrzy coraz bliżej triumfu. Prowadzą 16:8

Badminton - Przewaga Holendrów wynosi już 7 punktów... 14:7

Badminton - Polacy przełamują się i zdobywają punkt. 12:6 prowadzą Holendrzy

Badminton - Niefortunna seria trwa... 11:5 dla rywali

Badminton - Niestety Holendrzy zdobywają serię punktów i prowadzą 10:5

Badminton - Zmniejszamy przewagę i przegrywamy już tylko 3:4

Badminton - Holendrzy zdobywają kolejny punkt i prowadzą 4:1.

Badminton - Niestety rywale wychodzą na prowadzenie 3:0

Badminton - Rozpoczynamy decydującą partię. Pierwszy punkt dla rywali Polaków

Badminton - Niestety rywale doprowadzają do wyrównania w meczu, wykorzystując 1 piłkę setową

Badminton - Holendrzy mają piłkę setową 20:19

Badminton - A jednak w końcówce rywale wyrównują i mamy 19:19

Badminton - Nasz debel cały czas prowadzi 18:16 i jest coraz bliżej zwycięstwa!

Badminton - Odskakujemy na 2 punkty! 16:14

Badminton - Polacy znów wychodzą naprzód! 15:14

Badminton - Tym razem to Holendrzy wychodzą na prowadzenie 12:11

Badminton - Niestety rywale odrabiają stratę. 11:11

Kajakarstwo - W ten sposób kończymy rywalizację na torze w Zasławiu we wtorek. W sumie uzbierało nam się sześć kwalifikacji do finałów A - po trzy z eliminacji i półfinałów. To się jeszcze może zmienić, bo nadal nie wiemy, co z Sylwią Szczerbińską i Magdą Stanny, ale na miejscu już działają nasi wysłannicy, więc w podsumowaniu dnia na pewno wynik dziewczyn się pojawi.

Badminton - Polacy ponownie odskakują na 2 oczka. Mamy 10:8

Badminton - Nasu reprezentanci prowadzą już tylko 8:7

Badminton - Zdobywamy przewagę 7:5!

Badminton - Polacy bardzo szybko wyrównują na po 5

Badminton - Rywale zdobywają 2-punktową przewagę i prowadzą 5:3

Badminton - Jak narazie w drugim secie gra wyrównana. 4:3 dla rywali

Kajakarstwo - Do dziewczyn jeszcze wrócimy. Na razie niedobre informacje z wyścigu męskich czwórek kajakowych na 500 metrów. Przemysław Korsak, Piotr Mazur, Dawid Putto i Norbert Kuczyński dopiero na 5. miejscu, czyli poza rywalizacją finałową...

Kajakarstwo - Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny płynęły przed chwilą w wyścigu półfinałowym C2 na 500 metrów kobiet. Niestety, to tyle co wiemy. W tej chwili w Mińsku kłopoty techniczne i nie mamy wyników...

Badminton - Rozpoczyna się drugi set. Pierwszy punkt dla rywali

Badminton - Jeszcze tylko 1 punkt! 20:18 dla Polaków

Badminton - Polacy obejmują prowadzenie 19:18!

Badminton - Polski debel doprowadza do wyrównania! 17:17

Badminton - Wcześniej niż wynika z programu rozpoczęli swój drugi mecz w turnieju Miłosz Bochat i Adam Cwalina. Od ponad dziesięciu minut grają już z Holendrami Jelle Maas i Ronanem Tabelingiem. Mecz jets bardzo wyrównany, w tym momecie rywale prowadzą jednym punktrm - 16:15.

Kolarstwo szosowe - Krótkie podsumowanie rywalizacji jazdy na czas mężczyzn. Tytuł obronił Wasil Kiriyenka. Obok Białorusina na podium stanęli Portugalczyk Nelson Oliveira i Czech Jan Barta. Polacy nie startowali. To koniec zmagań w kolarstwie szosowym na Igrzyskach Europejskich.

Kajakarstwo - Kolejne polskie zwycięstwo! Anna Puławska w K1 na 500 metrów wygrywa swój wyścig i bardzo pewnie melduje się w finale A. Na rozkładzie pokonanych takie zawodniczki jak Emma Jorgensen czy Anja Osterman. To już piąty awans reprezentantów Polski do finału decydującego wyścigu osiągnięty dzisiaj.

Strzelectwo - Słabo poszła Danilukowi część precyzyjna eliminacji do pistoletu szybkostrzelnego. Polak sklasyfikowany został na 21. pozycji. Oskar Miliwek po zakończeniu pierwszej części kwalifikacji jest 11. Dokończenie rywalizacji jutro o godzinie 12:30 miejscowego czasu.

Kajakarstwo - Polacy nie popłynęli podobnie jak rano, tylko... dużo lepiej! Pewne zwycięstwo naszej pary z przewagą pół sekundy nad Czechami i ponad sekundy nad Węgrami. Brawo dla Mateusza Kamińskiego i Michała Kudły!

Kajakarstwo - Nie zwalniają tempa półfinały. Tym razem przed nami wyścig C2 na 1000 metrów mężczyzn z Mateuszem Kamińskim i Michałem Kudłą. Tu jeśli Polacy popłyną porównywalnie z porannym wyścigiem, może być awans. Wtedy zajęli czwartą lokatę.

Kajakarstwo - Niestety, Martin Brzeziński i Bartosz Stabno dopiero na 6. lokacie, co oznacza, że Polacy odpadają z rywalizacji K2 na 1000 metrów mężczyzn.

Lekkoatletyka - Ekipa włoska po emocjonującym pościgu w biegu na 800-600-400-200 m dogoniła liderujących Greków i z czasem 4:28.88 wygrała pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Obie ekipy uzykały awans do jutrzejszych półfinałów. Polacy finiszowali na 4. pozycji (4:37.53) i odpadli z dalszej rywalizacji. Dziś rozegrane zostaną jeszcze dwa kolejne mecze ćwierćfinałowe.

Lekkoatletyka - Przed ostatnią konkurencją zawodów - biegiem pościgowym 800-600-400-200 m - Polacy zajmują 4 pozycję z dorobkiem 47 punktów. Na czele tabeli Grecy (72 punkty), a 10 punktów mniej uzbierali Włosi.

Lekkoatletyka - Zarówno Karol Hoffman jak i jego rywal w walce o 5 miejsce w skoku wzwyż - Słowak Tomas Zeman - zrzucili poprzeczki w swoich próbach. W konsekwencji obaj zawodnicy zostali sklasyfikowani na 5 miejscu z dorobkim 3 punktów. Zmagania wygrał Grek Antonios Merlos z wynikiem 2.12.

Lekkoatletyka - Dużo lepszy humor mamy po biegu płotkarek na 100 m. Urszula Bhebe zajęła w nim 2. pozycję (13.97) za Szwajcarką Noemi Zbaeren (13.26). Biegu nie ukończyła Włoszka Giulia Pennela, która wywróciła się na drugim płotku. Dzięki rezultatowi Bhebe reprezentacja Polski awansowała w klasyfikacji generalnej zawodów na 4. pozycję.

Kajakarstwo - Dopiero o 15:30 wystartują kolejni reprezentanci Polski na torze w Zasławiu. Będzie to dwójka kajakowa na 1000 metrów - Martin Brzeziński i Bartosz Stabno, którzy w eliminacjach mieli dopiero 6. czas.swojego wyścigu.

Lekkoatletyka - Karol Hoffman, czyli nasz trójskoczek rywalizujący w Mińsku w skoku wzwyż, niestety przegrał oba grupowe pojedynki. W rywalizacji ze Szwajcarem Romanem Sieberem zaliczył wysokość 1.93, jednak przeciwnik skoczył 2.06. W starciu z Włochem Nicolasem da Luca Hoffan strącił poprzeczkę, a rywal przeskoczył 2.10. Karolowi Hoffmanowi pozostała rywalizacja o 5. lokatę ze Słowakiem Tomasem Zemanem.

Boks - Brawo Damian Durkacz!!! Konovalov pokonany jednogłośnie i Polak jest w ćwierćfinale. Tam zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Alexei Mazur (Rosja) vs Sofiane Oumiha (Francja).

Lekkoatletyka - Dzięki 8 punktom Artura Nogi Polska przesunęła się w tabeli na 5. pozycję, przed ekipę Szwajcarii. Mamy 34 punkty i do 4. w klasyfikacji Słowaków tracimy tylko 2 oczka. Strata do miejsca premiowanego awansem do półfinałów jest jednak ogromna. Na czele tabeli po 6. z 8. konkurencji Grecy (56 punktów) I Włosi (52 punkty).

Kajakarstwo - Brawo dla Rafała Rosolskiego! Polak zajmuje w swoim wyścigu drugie miejsce i popłynie w finale A! Czas 3:26,615 okazał się słabszy tylko od Rosjanina Maxima Spesivtseva.

Lekkoatletyka - Nie najlepszy start Artura Nogi. Nasz doświadczony płotkarz przysnął na starcie i na dystansie musiał odrabiać straty do rywali. Ostatecznie Noga finiszował na 3. pozycji z wynikiem 14.16. Zwyciężył Włoch Hassane Fofana z nowym rekordem życiowym - 13.44. Dwie setne sekundy wolniej pobiegł Grek Douvaldis.

Lekkoatletyka - W klasyfikacji generalnej po 5. konkurencjach Polacy mają taki sam dorobek punktowy jak reprezentacja Szwajcarii - 26 punktów. Liczymy, że po starcie Artura Nogi na 110 m przez płotki wyprzedzimy rywali i opuścimy ostatnią lokatę w tabeli.

Boks - I zabrzmiał pierwszy gong, zaczynamy!

Kajakarstwo - O 14:37 polskiego czasu pierwszy start półfinałowy reprezentanta Polski. W K1 na 1000 metrów wystąpi Rafał Rosolski, który w eliminacjach minimalnie przegrał awans, zajmując 2. lokatę.

Lekkoatletyka - Karolina Bołdysz pokonała w bezpośredniej rywalizacji o 3 miejsce Sarę Jemai. Polka rzutem na odległość 56.42 ustanowiła nowy rekord życiowy i wywalczyła dla naszej ekipy 8 punktów. Rywalka z Włoch osiągnęła wynik 54.44. Konkurencję pewnie wygrała Madara Palameika z Łotwy (58.04) przed Greczynką Sofią Yfantidou(52.18).

Lekkoatletyka - Rywalizacja w sztafetach mieszanych 4x400 m była dość emocjonująca i zakończyła się zwycięstwem drużyny Słowacji z czasem 3:20.43. O drugą pozycję do samego końca walczyli Włosi i Grecy - ostatecznie to zawodnicy z Italii dopisali do swojego dorobku 10 punktów. Polacy byli dla rywali tylko tłem i już po pierwszej zmianie zostali daleko w tyle za resztą stawki. Biało-Czerwoni w składzie Aleksandra Lubicka, Michał Galikowski, Mariusz Jurczyk i Małgorzata Linkiewicz finiszowali na 6 miejscu w czasie 3:37.13. W klasyfikacji generalnej zawodów przewaga rywali nad polską ekipą wciąż rośnie.

Boks - Za kilka minut Damian Durkacz stoczy bój o ćwierćfinał kat. do 64 kg. Jego przeciwnikiem będzie reprezentant Serbii Aleksandr Konovalov.

Strzelectwo - Oskar Miliwek ósmy w gronie dwunastu zawodników, którzy ukończyli już pierwszą część eliminacji. Czekamy na Piotra Daniluka.

Lekkoatletyka - W fazie grupowej rzutu oszczepem kobiet Karolina Bołdysz odniosła zwycięstwo i porażkę. Polka rzutem na odległość 52.08 pokonała Szwajcarkę Lenę Meyer (42.07) oraz wyraźnie uległa doświadczonej Łotyszce Madarze Palameice (60.10). Rywalką Polki w pojedynku o 3 miejsce będzie Włoszka Sara Jemai.

Lekkoatletyka - Po trzech z ośmiu konkurencji Polacy zajmują ostatnie 6. miejsce z dorobkiem 16. punktów. Na miejscach dających awans do półfinałów aktualnie plasują się Grecy (28 punktów) i Łotysze (24 punkty). Tuż za nimi Włosi również z dorobkiem 24 punktów.

Strzelectwo - W części precyzyjnej najlepszy na razie Christian Reitz z Niemiec. Polacy nie przystąpili jeszcze jednak do rywalizacji.

Lekkoatletyka - Niestety, w rundzie finałowej w skoku w dal Angelika Faka zupełnie nie trafia w belkę i pali skok. W konsekwencji Polka zajmuje drugie miejsce w stawce i kończy rywalizację z 10 punktami. Zmagania Wygrywa Łotyszka Griva z wynikiem 5.82.

Kajakarstwo - Bardzo dobry start Polek! Naja, Kołodziejczyk, Puławska i Wiśniewska meldują się na mecie swojego wyścigu tuż za faworyzowanymi Węgierkami, co daje kwalifikacje do finału A! Brawo!

Lekkoatletyka - Tymczasem wracamy na bieżnię. Bieg kobiet na 100 m z dużą przewagą wygrała Greczynka Spanoudaki Rafailia (11.44) przed Łotyszką Buksą Sindiją (11.62). Katarzyna Tuniewicz wynikiem 11.86 pobiła życiówkę, niestety nie pozwoliło to na wyprzedzenie żadnej rywalki. Polka wbiegła na metę na ostatniej pozycji i powiększyła nasz dorobek punktowy zaledwie o 2 punkty.

Strzelectwo - Na strzelnicy rozpoczynają się właśnie eliminacje w pistolecie szybkostrzelnym panów. Na starcie Oskar Miliwek i Piotr Daniluk.

Lekkoatletyka - W grupie B w skoku w dal kobiet najlepsza okazała się Łotyszka Lauma Griva z wynikiem 6.12. To właśnie ona będzie rywalką Polki w fazie finałowej konkurencji.

Lekkoatletyka - Trwa konkurs skoku w dal kobiet, w którym dobrze radzi sobie Angelika Faka. Polka oddała skoki na odległość 5.78 i 5.60, pokonując w bezpośrednich pojedynkach grupowe rywalki: Słowaczkę Janę Veldakovą (5.68) i Włoszkę Giulię Latini (5.05).

Kajakarstwo - Teraz wygląda na to, że czeka nas trochę słabsza sesja w wykonaniu Polaków. W K4 na 500 metrów mężczyzn Przemysław Korsak, Dawid Putto, Piotr Mazur i Norbert Kuczyński zajęli 5. miejsce, podobnie jak Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny w C2 na 500 metrów kobiet. Daje to tylko awans do półfinału. Ostatnimi wyścigami eliminacyjnymi będą zmagania K4 na 500 metrów kobiet, w których wystąpią Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska. To już za 10 minut - o 13:50.

Lekkoatletyka - Pierwsza konkurencja - bieg na 100 m mężczyzn już za nami. Maciej Brzeziński zajął 5. miejsce z czasem 10.98, co dało nam 4 punkty. Zwyciężył Słowak Jan Volko (10.45), przed Włochem Roberto Rigalim (10.65) i Grekiem Ioannisem Nyfantopoulosem (10.73).

Lekkoatletyka Po dniu przerwy do rywalizacji wracają lekkoatleci. Przed nami zmagania w trzech meczach ćwierćfinałowych. Reprezentacja Polski wystąpi w pierwszym z nich, który właśnie się rozpoczyna. Przeciwnikami Biało-Czerwonych w tej fazie rywalizacji będą Słowacy, Włosi, Grecy, Łotysze i Szwajcarzy. Dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów. Nasi reprezentanci, którzy w Mińsku startują w bardzo eksperymentalnym składzie, w rundzie kwalifikacyjnej zajęli ostatnie miejsce w stawce. Nie mamy zatem co spodziewać się cudów.

Kajakarstwo - Anna Puławska już na mecie trzeciego wyścigu w K1 na 500 metrów kobiet. Polka przegrała tylko z Serbką Milicą Starović i awansowała do półfinału. Oprócz Serbki w decydującym wyścigu pewne miejsce mają Węgierka Danuta Kozak i reprezentantka gospodarzy Volha Khudzenka.

Kajakarstwo - Już o godzinie 13 początek popołudniowych zmagań kajakowych w Mińsku. Dziś nie zapadną jeszcze żadne medalowe rozstrzygnięcia, ale spora liczba Polaków na starcie. Zaczynamy od kolejnej porcji eliminacji i dystansu K1 500 metrów kobiet na którym o 13:10 wystartuje nasza Anna Puławska. Po dobrej sesji porannej, liczymy, że po południu będzie podobnie.

Łucznictwo - Sylwia Zyzańska nie sprostała Gruzince Tsiko Putkaradze, przegrywając 4:6 i odpadła z turnieju.

Kolarstwo szosowe - Trwa już indywidualna jazda na czas mężczyzn, ale na starcie nie ma reprezentantów Polski.

Zapasy - Również 3:4 Zbigniew Baranowski uległ w kategorii do 86 kg Rosjaninowi Daurenowi Kurugljewowi.

Zapasy - Mogomedmurad Gadżijew niestety przegrał w ćwierćfinale kategorii do 74 kg z reprezentantem gospodarzy Azamatem Nurkauem 3:4.

Zapasy - Dzisiaj rozpoczęła się rywalizacja w zapasach. Jako pierwsi do zawodów przystąpili mężczyźni w stylu wolnym. Na matach zapaśniczych zaprezentowało się trzech Polaków w 1/8 finału. W kategorii do 74 kg Magomedmurat Gadżijew pokonał 2:0 Miroslava Kirova z Bułgarii. Zbigniew Baranowski w kategorii do 86 kg nie dał szans Svetoslawowi Dimitrovowi z Bułgarii i triumfował 11:0. Niestety, Robert Baran w wadze do 125 kg uległ Ukraińcowi Oleksandrowi Khotsianivskyiemu.

Kolarstwo szosowe - Zakończyła się czasówka pań. Rozstrzygnięcia są dość nieoczekiwane. Wygrała Szwajcarka Marlen Reusser z bardzo dużą przewagę nad Chantal Blaak. Holenderka jako jedyna z faworytek zdobyła medal. Brąz przypadł Brytyjce Hayley Simmonds. Małgorzata Jasińska była 15., a Katarzyna Wilkos 19.

Kolarstwo szosowe - Małgorzata Jasińska melduje się na mecie z 13. czasem - 39:49.

Kolarstwo szosowe - Na drugim punkcie pomiaru Małgorzata Jasińska jest obecnie 13. Polka powoli zbliża się do zakończenia rywalizacji.

Strzelectwo - Dziś jeszcze eliminacje w pistolecie szybkostrzelnym mężczyzn - wystąpią w nich Oskar Miliwek i Piotr Daniluk. Start rywalizacji około 12:30.

Kolarstwo szosowe - Małgorzata Jasińska na pierwszym punkcie pomiaru jest 19. ze stratą minuty.

Strzelectwo - Zakończyła się faza precyzyjna eliminacji pistoletu kobiet. Klaudia Breś zajmuje w niej trzecie miejsce z dorobkiem 293 punktów. Joanna Tomala uzyskała wynik o 15 punktów gorszy i zajmuje miejsce 33. Jutro druga faza eliminacji - trzy serie szybkościowe oraz finał. Miejmy nadzieję, że Breś utrzyma miejsce w ósemce, a potem powalczy o medal.

Judo - Niestety trzecia kara shido dla Pacut. Tym samym Polska przegrała z Serbią 3-4 i odpadła z rywalizacji.

Judo - Pięć minut walki za nami. Nadal bez punktów. Drugą karę shido otrzymała Beata Pacut.

Kolarstwo szosowe - Katarzyna Wilkos już na mecie z wynikiem 40:29. Polka zajmuje 11. miejsce. Wystartowała już Małgorzata Jasińska.

Judo - Kontrowersyjna sytuacja na naszej macie. Beata Pacut rzuciła Zabic na plecy, ale nie zostały przyznane nam punkty.

Judo - Większą inicjatywą ataku wykazuje się Zabic, ale na razie bez punktów, a nawet kara shido dla Serbki.

Judo - Na szczęście druga kara shido została anulowana.

Judo - Druga kara shido dla Polki. Ciężka sytuacja Beaty Pacut, a tym samym reprezentacji Polski.

Judo - Kara shido dla Beaty Pacut.

Judo - Rozpoczęła się decydująca dla nas walka.

Judo - W decydującej walce okazję do rewanżu będzie miała Beata Pacut z Milicą Zabic.

Kolarstwo szosowe - Katarzyna Wilkos jest na drugim punkcie pomiaru ze stratą 2 minut. Niedługo na trasę wyruszy Małgorzata Jasińska. Prowadzi Szwajcarka Marlen Reusser z czasem 36:17.

Judo - Hiszpania prowadziła już 2-0 z Portugalią, ale ostatecznie przegrała ten pojedynek 2-3 i odpadła z rywalizacji.

Judo - Nie trwała długo ta walka. Serbka po piętnastu sekundach rzuca na ippon Polkę. Polska-Serbia 3-3.

Judo - Świetna akcja Polki! Daria Pogorzelec pokonuje Anję Obradovic. Serbka doznała także kontuzji. Najważniejszą informacją jest to, że wychodzimy na prowadzenie z Serbią 3-2. Teraz czas na Beatę Pacut i Milicę Zabic.

Badminton - Ważne informacje z kortu. W drugim meczu grupy C mikstów Niemcy Isabel Herttrich i Mark Lamsfuss przegrali z Holendrami Robinem Tabelingiem i Seleną Piek. W tabeli Holendrzy, z którymi jutro zagrają Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski mają 2 wygrane mecze, Polacy i Niemcy po 1. Niemcy raczej na pewno pokonają Izraelczyków, więc żeby myśleć o ćwierćfinale polska para musi wysoko wygrać z Holendrami. Szalenie trudne zadanie przed nimi.

Judo - Na tatami wyszły już Daria Pogorzelec i Anja Obradovic.

Judo - Jest też ippon! Wiktor Mrówczyński pokonuje Strahinję Buncica i Polska remisuje z Serbią 2-2.

Judo - Jest wazzari dla Polaka.

Strzelectwo - Tymczasem rozegrano półfinały mikstów w karabinie szybkostrzelnym. O medale powalczą Rosjanie, Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy.

Judo - Teraz na tatami pojawili się Wiktor Mrówczyński i Strahinja Buncic.

Judo - Anna Borowska przegrywa przez wazzari z Maricą Perisic i Polska przegrywa z Serbią 1-2.

Strzelectwo - Druga grupa zawodniczek prezentuje się w fazie precyzyjnej eliminacji pistoletu. Klaudia Breś utrzymuje drugą pozycję, wydaje się, że jej awans do finału nie jest zagrożony. Joanna Tomala w pierwszej serii strzeliła 94 punkty, co daje odległą pozycję.

Judo - Fatalnie rozpoczyna się dla nas spotkanie z Serbią. Anna Borowska rzucona na wazzari przez Serbkę. Stan pojedynki Polska-Serbia na razie 1-1, ponieważ Serbia nie jest w stanie wystawić swojego reprezentanta w jednej z kategorii.

Judo - Chwila dekoncentracji Sarnackiego i Culum rzuca go na ippon i przegrywamy z Serbią 0-1. Teraz walczą Anna Borowska i Marica Perisic w kategorii -57 kg.

Judo - Po chwili Serb wyrównał i także zdobył wazzari.

Judo - Wazzari dla Polaka!

Judo - Reprezentacje Polski i Serbii są już na tatami. Mecz pomiędzy tymi zespołami rozpocznie się od pojedynku Macieja Sarnackiego z Zarko Culumem w kategorii +100 kg.

Judo - Francja bez problemów 4-0 pokonuje Azerbejdżan, a Holandia 4-1 pokonała Rumunię. Hiszpania natomiast prowadzi 2-0 z Portugalią.

Judo - Po pierwszych walkach na prowadzeniu w swoich walkach są reprezentacje Francji, Hiszpanii i Holandii. Teraz walczą judoczki w kategorii -57 kg.

Kolarstwo szosowe - Trwa już jazda indywidualna na czas kobiet. Trasa liczy 28,6 kilometra. Katarzyna Wilkos wyruszy na trasę o 9:45, a Małgorzata Jasińska o 10:26. Ostatnia, Chantal Blaak wystartuje o 10:29.

Judo - Aktualnie Francja walczy z Azerbejdżanem, Hiszpania z Portugalią i Holandia z Rumunią.

Strzelectwo - Niestety, nie mamy najlepszych wiadomości ze strzelnicy. Tomasz Bartnik i Agnieszka Nagay zajęli 9. miejsce w karabinie sportowym. Awans do finału przegrali liczbą trafień centralnych.

Kajakarstwo - Zakończyła się pierwsza sesja eliminacyjna na Igrzyskach Europejskich. Na drugą część dzisiejszych zawodów zapraszamy od 13:00.

Judo - Za chwilę rozpocznie się ostatni dzień z judo na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Dziś o medale rywalizować będą drużyny mieszane. Polska w pierwszej rundzie zmierzy się z Serbią, lecz ten pojedynek zaplanowany jest na godzinę 10:05.

Kajakarstwo - Cztery osady walczyły o trzy miejsca dające awans do finału. Mateusz Kamiński i Michał Kudła finiszowali na 4. pozycji i tym samym o awans do najważniejszego biegu powalczą w półfinale.

Kajakarstwo - Ostatnią konkurencją porannej sesji eliminacyjnej jest C2 na 1000 metrów mężczyzn. W pierwszym wyścigu popłyną Mateusz Kamiński i Michał Kudła.

Kajakarstwo - Martin Brzeziński i Bartosz Stabno po dobrym początku zakończyli bieg eliminacyjny na 6. miejscu. Polscy kajakarze popłyną w półfinale na 1000 metrów.

Strzelectwo - Breś osiąga 98 punkty w trzeciej serii. Wciąż jest z druga z łącznym wynikiem 293 punktów.

Kolarstwo szosowe - Już za kilka minut początek jazdy indywidualnej na czas kobiet. Na starcie stanie 29 zawodniczek, w tym Katarzyna Wilkos i Małgorzata Jasińska. Druga z nich to mistrzyni Polski, która może pokusić się o bardzo dobry wynik.

Kajakarstwo - Kolejna polska osada w finale! Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w dwójkach kajakowych na 500 metrów zajęły drugie miejsce za Francuzkami.

Badminton - Wszystko zgodnie z planem. Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska pokonują Mishę i Svietlaną Zilbermanów 21:16 i 21:15. Jutro polski mikst czeka decydujący o wyjściu z grupy mecz z Holendrami Robinem Tabelingiem i Seleną Piek. A dziś jeszcze, ale to w sesji popoludniowo - wieczornej Michał Rogalski zagra z Bernardo Atilano z Portugalii (około 19:30) oraz Milosz Bochat i Adam Cwalina zmierzą się z Robinem Tabelingiem i Jelle Maas (około 16:30).

Badminton - Wygląda na to, że Polacy wygrają w dwóch setach. Aktualny wynik 18:14.

Kajakarstwo - Wspaniały występ Tomasza Kaczora! Polski kanadyjkarz wygrał wyścig eliminacyjny i pewnie awansował do finału, gdzie powalczy o medal!

Badminton - Na przerwę techniczną pary schodzą przy stanie 11:7 dla Świerczyńskiej i Śmiłowskiego.

Strzelectwo - Polka kończy drugą serię z wynikiem 95 punktów. Daje to na ten moment drugą pozycję.

Badminton - Konsekwentnie, spokojnie, precyzjnie. Kontynuują Polacy dobrą grę w drugim secie i prowadzą 4:1.

Kajakarstwo - Rafał Rosolski na drugim miejscu tuż za Hiszpanem Roi Rodriguezem Huertasem. Polak pewnie awansował do półfinału, a w finale są już Hiszpan, Portugalczyk Fernando Pimenta i Węgier Balint Kopasz. Teraz w konkurencji C1 1000 metrów pojawi się Tomasz Kaczor.

Badminton - Pierwszy set na koncie Polaków. Paweł i Magda wygrywają 21:16. Jest dobrze, oby zamknęli sprawę w dwóch partiach.

Strzelectwo - Piękny wynik Klaudii Breś w pierwszej serii strzelań precyzyjnych - Polka uzyskuje 100 punktów, czyli maksymalną liczbę punktów. Tomala będzie strzelała w drugiej grupie zawodniczek

Badminton - Polacy utrzymują niewielkie prowadzenie. Waha się ono między 3 a 4 punktami. Obecnie na tablicy wyników jest 13:10.

Strzelectwo - Niezły wynik polskiego duetu. W pierwszej serii Polacy wystrzelali 207.9 punktu, w drugiej 204.1. Łączny rezultat 412 punktów daje im na razie 4. miejsce.

Kajakarstwo - Rozpoczęły się zmagania kajakarzy na Igrzyskach Europejskich. Jako pierwszy z Polaków w K1 na dystansie 1000 metrów wystartuje Rafał Rosolski.

Badminton - Dobre otwarcie Magdy i Pawła. Prowadzimy 6:2.

Strzelectwo - Rozpoczynają się też eliminacje mikstów w karabinie szybkostrzelnym z udziałem Agnieszki Nagay i Tomasza Bartnika. Z kolei Joanna Tomala i Klaudia Breś za chwilę powalczą o awans do finału w konkurencji pistoletu standardowego 25 m.

Badminton - Już za chwilę drugi mecz grupowy naszego miksta. Paweł Śmilowski i Magdalena Świerczyńska zmierzą się z izraelską parą Misha i Svetlana Zilberman. Przypomnijmy, że podobnie jak Polacy, tak ich rywale mają na koncie po jednej porażce i jeśli chcą myśleć o wyjściu z grupy i awansie do ćwierćfinału muszą dzisiejszy mecz wygrać.

Zapraszamy na naszą relację live.

Jakub Łosiak

Wielki fan sportu, a w szczególności piłki nożnej, siatkówki i kolarstwa. Poza tym na portalu zajmuję się żeglarstwem i kombinacją norweską.