Skateboarding – VPS: Brazylijczycy dominują u siebie, pech Brodki

• Data publikacji: 24.06.2019, 20:45

Pedro Barros i Yndiara Asp zwyciężyli w zawodach Vans Park Series przed własną publicznością w Sao Paulo. O sporym pechu może mówić jedyna reprezentantka Polski – Amelia Brodka – po dobrym występie w kwalifikacjach, upadła w półfinale.

Kobiety

W eliminacjach solidne 8. miejsce zajęła Amelia Brodka. Jedyna startująca w Sao Paulo Polka uzyskała notę 51 pkt. Najlepiej w tej fazie zmagań zaprezentowała się Brazylijka Isadora Pacheco, której występ został oceniony na 77,5 pkt. W półfinale Brodka zajęła niestety ostatnie 15. miejsce. Polka upadła podczas swojej próby i jej rezultat wyniósł przez to zaledwie 11,43. By awansować do finału, wymagane było co najmniej 71,3 pkt, czyli tyle, ile uzyskała Brazylijka Dora Varella. Tym razem najlepszy wynik (84,93) miała Amerykanka Brighton Zeuner. W finale najlepszy przejazd pokazała, ku uciesze gospodarzy, Yndiara Asp, zdobywając 88,9 pkt. Drugie miejsce zajęła Japonka Sakura Yosozumi z wynikiem 86,33, a na najniższym stopniu podium stanęła Zeuner z notą 80,97.

Mężczyźni

W eliminacjach mężczyzn najlepiej spisał się Amerykanin Heimana Reynolds, którego występ oceniono na 81,4 pkt. Lepszych od siebie nie znalazł również w półfinale, w którym zdobył aż 86,2  pkt. Choć tylko o 0,2 pkt. słabszy był Brazylijczyk Pedro Barros. W finale Reynolds zaprezentował się słabiej, notując 79 punktów, tymczasem Brazylijczycy spisywali się wyśmienicie. Zmagania z wynikiem 88,63 wygrał Barros. Drugie miejsce z notą 86,5 zajął jego rodak Luiz Francisco. Na najniższym stopniu podium stanął Amerykanin Tristan Rennie z rezultatem 84,63.

1. Pedro Barros (BRA) 88,63

2. Luiz Francisco (BRA) 86,50

3. Tristan Rennie (USA) 84,63

4. Pedro Quintas (BRA) 80,53

5. Heimana Reynolds (USA) 79,00

Przypomnijmy, że choć Vans Park Series to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w skateboardowym parku, to za udział w nich nie zdobywa się punktów do rankingu olimpijskiego. World Skate i Vans Park Series prawdopodobnie nie doszły do porozumienia w tej kwestii.