Mińsk 2019 - Tenis stołowy: porażka Li Qian po dramatycznym boju

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 24.06.2019, 16:50

Li Qian pożegnała się z nadziejami na medal IE. Aktualna mistrzyni Europy w spotkaniu 1/8 finału przegrała z Niemką Petrissą Solją 3:4, marnując po drodze piłkę meczową.

Po wczorajszych niekorzystnych dla reprezentantów Polski rozstrzygnięciach, w grze o medale oraz o przepustkę olimpijską pozostała jedynie Li Qian. Na drodze reprezentantki Polski stanęła w 1/8 finału Niemka Petrissa Solja. Mimo sukcesów Qian w ostatnich miesiącach, faworytką była jej rywalka. Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów. Obie zawodniczki szły punkt za punkt, ale ostatecznie po grze na przewagi górą okazała się Polka. W kolejnej partii od startu bezpieczną przewagę wypracowała sobie Solja. W końcówce Qian podgoniła wynik, ale ostatecznie przegrała 8:11. Trzeci set padł ponownie łupem naszej reprezentantki, która po raz kolejny zachowała więcej zimnej krwi w końcówce partii. Niestety nie poszła za ciosem i w bardzo łatwy sposób oddała prowadzenie, zdobywając w czwartej odsłonie tylko sześć oczek. Po kiepskim secie Qian ewidentnie odżyła. Tym razem ona zdominowała przeciwniczkę, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:2. Polka nie zdołała jednak postawić kropki nad "i". Po zmarnowanym meczbolu w szóstej partii opadła z sił i ostatecznie przegrała z Niemką 3:4.

Tym samym w grze pojedynczej nie ma już reprezentantów Polski. Jednakże to nie koniec emocji związanych z biało-czerwonymi w Mińsku. Od środy do gry wkroczy nasza drużyna żeńska, która powalczy o bilety do Tokio.

Li Qian - Petrissa Solja (Niemcy) 3:4 (14:12, 8:11, 12:10, 6:11, 11:5, 10:12, 5:11)