Tenis - ATP Eastbourne: Hurkacz z awansem do 1/8 finału

• Data publikacji: 24.06.2019, 14:20

Hubert Hurkacz pokonał w 1/16 turnieju ATP w Eastbourne Marco Cecchinato 2:0. Spotkanie przedłużyło się przez problemy pogodowe, jednak przerwa nie wpłynęła na formę młodego tenisisty.

Od początku meczu z Marco Cecchinato Polak stawiany był w roli faworyta. W pierwszym secie obaj tenisiści szli "łeb w łeb". Dopiero w 5 gemie Hurkacz wykorzystał zepsuty serwis rywala i wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4.

Gdy po krótkiej przerwie zawodnicy wrócili na kort, zaczął kropić deszcz. Przy wyniku 3:2 dla Hurkacza pogoda zepsuła się, a opady nasiliły. Zadecydowano o przerwie w grze i wznowieniu pojedynku o godzinie 14. W rzeczywistości o tej godzinie rozpoczęły się prace na korcie, których celem było przywrócenie go do użytku po opadach. O 14:30 oficjalnie wznowiono mecz.

Drugi set wyglądał podobnie. Zawodnicy wymieniali ciosy, aż w końcu doszło do przełamania. Włoch prowadził 4:3, a Hurkacz musiał gonić wynik i szukać okazji do odzyskania prowadzenia. Gdy w końcu Polak powrócił na tory zwycięstwa, przy wyniku 5:4 ofiarnie rzucił się w stronę piłki i udało mu się wygrać kolejny gem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 (6:4, 6:4) i Hubert Hurkacz awansuje do kolejnego etapu turnieju w Eastbourne.

Hubert Hurkacz (POL) - Marco Cecchinato (ITA) 2:0 (6:4, 6:4)