ME U-21: Niemcy pewni udziału w IO 2020

• Data publikacji: 23.06.2019, 22:48

Dziś zakończyły się zmagania w grupie B Mistrzostw Europy U-21. W ostatnich starciach Niemcy zremisowali z Austriakami, a Duńczycy wygrali z Serbami.

W ostatniej kolejce meczów grupy B nie doszło do większych niespodzianek. W pierwszym meczu Niemcy zremisowały z Austrią 1:1. Strzelanie goli w tym meczu rozpoczął Waldschmidt pięknym uderzeniem w okienko. Nasi zachodni sąsiedzi nie nacieszyli się jednak zbyt długo prowadzeniem, bowiem kilka minut później rzut karny wykorzystał Austriak i do przerwy rezultat był remisowy. Po zmianie stron nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego, poza groźnym strzałem w słupek jednego z reprezentantów Austrii. Nie padła już żadna bramka i padł spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Dania skutecznie wykonała swoje przedmeczowe zadanie, jakim było pokonanie Serbii i zajęcie drugiego miejsca w grupie. Pierwszą z dwóch bramek strzelili w 21. minucie po dobrej, składnej akcji. Drugiego gola trafili tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Na niekorzyść Duńczyków, zwycięstwo 2:0 nie daje im ostatecznego awansu do półfinału, co oznacza również, że nie zagrają na IO 2020 w Tokio. Mimo to turniej mogą zaliczyć do udanych, z kolei ich dzisiejsi rywale Serbowie - wręcz przeciwnie.

Niemcy 1:1 Austria (1:1)