Mińsk 2019: dzień 4 [Zapis LIVE]

• Data publikacji: 24.06.2019, 19:03

Czas szybko płynie, więc zbliżamy się już do półmetka Igrzysk Europejskich w Mińsku. Dzisiaj będziemy świadkami finałowych rozstrzygnięć m.in. w strzelectwie i koszykówce 3x3. Zapraszamy na naszą relację.

STARTY POLAKÓW

PROGRAM DNIA

Relacja na żywo

To wszystko na dziś, dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na jutro. Do zobaczenia!

Badminton - Bochat po raz kolejny źle wylicza tor lotki i tak kończy się spotkanie na korcie numer 1. Decydującego seta przegrywamy do 14.

Badminton - Przeciwnicy chyba nie wypuszczą już z rąk zwycięstwa. Mają aż 5 punktów przewagi, a do zamknięcia spotkania wystarczy im zdobyć zaledwie trzy.

Badminton - Błąd Bochata. Polak niezadowolony ze swojej postawy. Przegrywamy 14:10.

Badminton - Polacy utrzymują kontakt, ale to Rasmussen i Astrup są bliżej wygranej. Prowadzą już 10:7.

Badminton - Znów inicjatywę przejmują faworyci. Jest 7:5 dla duńskiego duetu.

Badminton - Wyrównany początek trzeciej partii. Jednym punktem prowadzą jednak Polacy.

Badminton - Będzie decydujący set. Cwalina i Bochat przegrywają drugą partię do 10.

Badminton - Odsuwa się szansa ma zwycięstwa w drugiej partii. Para Rasmussen/Astrup ma już 9-punktową przewagę.

Badminton - Niestety faworyci powoli dochodzą do głosu. Prowadzą już 10:5.

Badminton - Doskonała gra Polaków. Wygrywamy 5:3.

Badminton - Drugi set rozpoczyna się od remisu 1:1.

Badminton - Chyba nikt nie spodziewał się takich obrotów akcji. Widać, że Polaków motywuje gra przeciwko mocnemu przeciwnikowi.

Badminton - Udało się. Polski debel Cwalina/Bochat wygrywa pierwszego seta 22:20.

Badminton - Piękna akcja Polaków. Będę emocje w końcówce,.

Badminton - Dwa proste błędy Bochata. Najpierw źle ocenia tor lotki, potem psuje proste uderzenie. Jest 17:15 dla rywali.

Badminton - Duńczycy powoli przejmują inicjatywę i wychodzą na dwupunktowe prowadzenie. Chwilę potem Polacy odrabiają straty i na tablicy widnieje wynik 13:13.

Badminton - Adam Cwalina psuje w końcu kolejnego w akcji smecza. Jest 10:8 dla Polaków.

Badminton - Spotkanie lepiej rozpoczęli Polacy. Prowadzą 7:3.

Badminton - Duńczycy są najwyżej rozstawioną parą wśród męskich debli.

Badminton - Na kort wyszli właśnie Adam Cwalina i Miłosz Bochat. Ich przeciwnikami w meczu gry A będą Duńczycy Anders Rasmessen i Kim Astrup.

Koszykówka 3x3 - Koniec! Niestety przegrywamy - 21:15 i zajmujemy najgorsze czwarte miejsce. Szkoda.

Koszykówka 3x3 - Ajajaj! Niedobrze tylko dwa punkty dzielą gospodarzy od radości - 19:13.

Koszykówka 3x3 - Około 2,5 minuty do końca meczu - 16:13.

Koszykówka 3x3 - Gonimy rywali, już tylko 15:13. Może się uda.

Koszykówka 3x3 - Polacy trochę zmniejszyli straty - 14:10.

Koszykówka 3x3 - Ojoj! Już jest - 13:7. Coraz gorzej to wygląda.

Koszykówka 3x3 - Nadal utrzymuje się czteropunktowa przewaga Białorusinów - 11:7.

Koszykówka 3x3 - Zmotywowani i podrażnieni gospodarze prowadzą już - 9:5.

Koszykówka 3x3 - 8:5 i ponownie trafia ten sam zawodnik.

Koszykówka 3x3 - Gospodarze oddalają się jeszcze bardziej po podwójnej "dwójce" Mikity Meshcharakoua - 7:5.

Koszykówka 3x3 - Odpowiedź Białorusinów jest natychmiastowa - 3:2.

Koszykówka 3x3 - Zaczynamy ją od skutecznego rzutu Mariusza Konopatzkiego.

Koszykówka 3x3 - Zaczynamy walkę o brązowy medal 2. Igrzysk Europejskich!

Skoki na trampolinie - Polacy zdobyli 51.450 punktów. Srebro dla Ukraińców - Antona Davydenki i Mykoly Prostorova (51.350), a brąz dla Francuzów - Allana Morante oraz Sebastiena Martiny (50.790).

Skoki na trampolinie - TAAAK! Mamy złotooo!!! Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski sensacyjnie wygrali konkurs skoków synchronicznych.

Koszykówka 3x3 - Niestety przegrywamy - 17:13 i zagramy o brąz z gospodarzami. Pogrążył na Kirill Pisklov.

Koszykówka 3x3 - Niecałe dwie minuty do końca, a na tablicy po 13.

Koszykówka 3x3 - Kapitalne momenty Michała Wojtyńskiego, ale Rosjanie odpowiadają skutecznym rzutem - 12:12.

Koszykówka 3x3 - Polacy wychodzą na prowadzenie - 12:11!

Koszykówka 3x3 - Obudził się też Stanislav Sharov i jest 11:8. Wszyscy rywale mają już na swoim koncie punkty.

Koszykówka 3x3 - Cały czas dwa punkty przewagi Rosjan - 10:8.

Koszykówka 3x3 - Rosja na dwupunktowym prowadzeniu - 9:7.

Koszykówka 3x3 - Kolejny remis - 7:7, punktuje też Mariusz Konopatzki.

Koszykówka 3x3 - Swoje dorzucają też Wojciech Pisarczyk i Kirill Pisklov - 4:4.

Koszykówka 3x3 - Remis - 2:2, póki co trafiają Maciej Adamkiewicz i Alexey Zherdev.

Koszykówka 3x3 - Zaczynamy od prowadzenia - 1:0, ale Rosjanie odpowiadają rzutem za dwa punkty.

Koszykówka 3x3 - Za chwilę drugi półfinał, w którym Polacy zagrają z Rosjanami.

Koszykówka 3x3 - Łotysze pokonują Białorusinów - 19:17 i meldują się w finale!

Badminton - To był bardzo dobry mecz Polaka! Po jednostronnym pojedynku wygrywa 2:0!

Badminton - Kolejna gładko wygrana partia! 21:10 dla Polaka

Badminton - 10-punktowa przewaga Polaka 19:9!

Badminton - Rogalski powiększa na 15:8!

Badminton - Polak nie traci koncentracji i prowadzi 11:7

Badminton - Mamy już 9:5 dla Polaka!

Badminton - Rogalski powiększa przewagę 7:4

Badminton - Rogalski obejmuje dwupunktowe prowadzenie 6:4

Badminton - Niestety rywal doprowadza do remisu. Mamy po 3...

Badminton - Po wygraniu pierwszej partii Polak nadal świetnie sobie radzi! Prowadzi 2:0 w drugim secie

Badminton - 21:16 dla Rogalskiego!

Badminton - Już 20:15 dla reprezentanta Polski!

Badminton - Savin próbuje odrobić stratę... Polak nadal prowadzi, ale już 18:14

Badminton - Już 15 : 9 dla Polaka!

Badminton - Świetny początek Polaka! Rogalski prowadzi już z Savinem 11-4.

Badminton - Właśnie swój występ w Igrzyskach Europejskich zainaugurował Michał Rogalski. Polak w pierwszym secie prowadzi 5-1 z Mołdawianinem Cristianem Savinem.

Tenis stołowy - Niestety Li Qian kończy swoją przygodę z turniejem singlistek. Polka przegrała siódmego seta z Petrissą Solją 5-11 i odpadła z rywalizacji.

Tenis stołowy - Wymyka się ten mecz Polce. Solja prowadzi już 9-5.

Tenis stołowy - Odrabia straty Polka. Już tylko 5-4 dla Niemki.

Tenis stołowy - Lepszy początek Solji, która prowadzi z Polką 4-1.

Tenis stołowy - Petrissa Solja zachowała więcej zimnej krwi i wygrała szóstą partię 12-10. O losach meczu zadecyduje zatem siódmy set.

Tenis stołowy - Była piłka meczowa dla Polki, ale Niemka się skutecznie obroniła 10-10

Tenis stołowy - Nerwowa końcówka szóstego seta przed nami. 9-9.

Tenis stołowy - Wyrównała Polka. Li Qian remisuje w szóstym secie z Petrissą Solją 7-7.

Tenis stołowy - Lepszy początek Solji, która prowadziła już 4-1, ale Polka odrabia straty i przegrywa już tylko 4-5.

Tenis stołowy - Nie miała za wiele do powiedzenia w piątym secie Petrissa Solja. Li Qian wygrywa 11-5 i prowadzi w całym meczu 3-2.

Tenis stołowy - Świetna gra Li Qian! Polka prowadzi z Petrissą Solją już 7-2.

Tenis stołowy - Rozpoczął się piąty set. Polka prowadzi 2-0.

Tenis stołowy - Lepsza końcówka Solji i Niemka wygrywa czwartego seta 11-6 i wyrównuje stan setów na 2-2.

Tenis stołowy - Li Qian wyrównuje na 6-6.

Tenis stołowy - Solja utrzymuje dwa punkty przewagi w czwartym secie i prowadzi 6-4.

Tenis stołowy - Rozpoczął się czwarty set w meczu Li Qian z Petrissą Solją. Na razie Niemka prowadzi 3-1.

Tenis stołowy - Udało się! Po nerwowej końcówce i odrobieniu strat przez Niemkę, Li Qian wygrywa na przewagi 12-10 trzeciego seta i prowadzi w setach z Solją 2-1.

Tenis stołowy - Li Qian zdobywa trzy punkty z rzędu i jest bliska wygrania drugiego seta z Petrissą Solją. Aktualnie Polka prowadzi 9-6.

Boks - Brawo Karolina Koszewska! Polka jednogłośnie pokonuje zawodniczkę gospodarzy i melduje się w ćwierćfinale.

Tenis stołowy - Wyrównany początek trzeciego seta. Po ośmiu rozegranych punktach mamy remis 4-4.

Tenis stołowy - Goniła, goniła, ale nie dogoniła Niemki w drugim secie Li Qian. Solja wygrała drugiego seta 11-8 i wyrównała stan setów na 1-1.

Tenis stołowy - Coraz ciężej będzie odrobić stratę Polce. Solja prowadzi już 8-4.

Boks - Jak zwykle z lekkim opóźnieniem, ale walka już się rozpoczęła.

Tenis stołowy - Drugi set rozpoczął się wyrównanie, ale teraz dwa punkty przewagi ma Solja i prowadzi 5-3.

Tenis stołowy - Swój mecz czwartej rundy rozpoczęła już Li Qian. W pierwszym secie wygrała z Petrissą Solją 14-12 i prowadzi z Niemką 1-0 w setach.

Boks - Za chwilę w ringu powinna pojawić się Karolina Koszewska, która w kat. do 69 kg, zmierzy się z Białorusinką Antaniną Aksenavą. Stawką tej walki jest awans do 1/4 finału.

Koszykówka 3x3 - TAAAK JEST! Wygrywamy z Litwą - 19:16 i w półfinale zagramy z Rosją.

Koszykówka 3x3 - Znów trochę odskoczyliśmy i jest - 17:14.

Koszykówka 3x3 - Jednak Litwini nie odpuszczają - 13:12.

Koszykówka 3x3 - Prowadzimy nadal - 13:10.

Koszykówka 3x3 - Litwini odrobili nieco i jest już - 10:8.

Koszykówka 3x3 - Powiększamy stopniowo prowadzenie - 9:5.

Koszykówka 3x3 - Kolejna zmiana - 7:5 dla Polaków. Konopatzki i Wojtyński zdobyli już po trzy punkty.

Koszykówka 3x3 - Tymczasem zmiana na prowadzeniu - 5:4 dla Litwy.

Koszykówka 3x3 - Polacy na prowadzeniu! - 4:2 dla nas.

Koszykówka 3x3 - Pierwszy punkt Biało-Czerwonych - 2:1 po rzucie Mariusza Konopatzkiego.

Koszykówka 3x3 - Zaczęli! Na dzień dobry - 1:0 dla Litwy.

Koszykówka 3x3 - Za chwilę Polacy zagrają z Litwinami o półfinał Igrzysk Europejskich. Pierwszy gwizdek o godz. 15:05.

Łucznictwo - Kacper Sierakowski w 1/8 finału zmierzy się z Włochem Davidem Pasqualuccim. Ich pojedynek odbędzie się jednak dopiero w czwartek o godzinie 10:10.

Łucznictwo - Brawa dla Kacpra Sierakowskiego. Znów nie popisał się Ukrainiec, tym razem trafił w trójkę i łącznie uzbierał 21 punktów. Polak po pierwszym strzale w siódemkę, w dwóch pozostałych trafiał w dziesiątkę i wygrał w czwartym secie i w całym meczu, awansując do 1/8 finału.

Łucznictwo - Ukrainiec w jednym ze strzałów trafił tylko dwójkę, a Polak wykorzystał to i prowadzi 4:2.

Łucznictwo - Sierakowski odrabia straty. W drugim secie wygrał 27:26.

Łucznictwo - Szybko strzelają dziś zawodnicy na torze łuczniczym i Kacper Sierakowski wraz ze swoim rywalem mają już za sobą pierwszy set. Padł on łupem Ukraińca, który pokonał Polaka 28:26.

Łucznictwo - W kolejnej rundzie rywalem Polaka będzie Ukrainiec Jurij Havelko. Ich pojedynek zaplanowany jest na godzinę 14:45.

Łucznictwo - I jest! W ostatnim secie Kacper Sierakowski wygrał 28:22 i w całym meczu zwyciężył 6:2.

Łucznictwo - Rozpoczął się już pojedynek Kacpra Sierakowskiego ze Słoweńcem Rokiem Bizjakiem w 1/32 finału konkurencji łuku klasycznego mężczyzn. Po trzech setach Polak prowadzi 4:2 i jest o krok od awansu do dalszej fazy rywalizacji.

Strzelectwo - Na 11. miejscu rywalizację w trapie zakończył natomiast polski mikst - Sandra Bernal i Piotr Kowalczyk.

Strzelectwo - Uzupełniamy dokładne wyniki naszych reprezentantów na strzelnicy. Katarzyna Komorowska zajęła 30., a Agnieszka Nagay 32. miejsce w kwalifikacjach karabinu pneumatycznego. Tomasz Bartnik był 18.

Judo - Maciej Sarnacki przegrywa w pierwszej rundzie repasaży i odpada z gry o medale.

Badminton - Miłosz Bochat i Adam Cwalina swój pierwszy mecz rozegrają dziś o 20:15 z Duńczykami Andersem Skaarupem Rasmussenem i Kimem Astrupem. Dwie pozostałe pary w grupie A mają już pierwszy mecz za sobą. Holendrzy Jelle Maas i Robin Tabeling pokonali 2:0 Włochów Kevina Strobla i Giovani'ego Greco.

Badminton - Nasi zawodnicy zmniejszyli stratę do czterech punktów, ale w końcówce to znów Niemcy byli skuteczniejsi i triumfowali 21:15, a w całym meczu 2:0.

Strzelectwo - Tomasz Bartnik skończył właśnie swoje próby. Wyraźnie widać, że nie jest zadowolony ze swojej postawy. Wiadomo już, że nie dostanie się do finału.

Badminton - Słabo rozpoczęli Polacy drugiego seta. Na przerwie technicznej Świerczyńska i Śmiłowski przegrywają z Niemcami 4:11.

Strzelectwo - Tomasz Bartnik strzela coraz lepiej, ale chyba nie wystarczy to na awans do finału.

Badminton - Długo nasza para utrzymywała kontakt z rozstawionym z trójką mikstem niemieckim, ale końcówka nie była najlepsza w wykonaniu Polaków i przegrali pierwszego seta 16:21.

Judo - Po ośmiu sekundach walki Maciej Sarnacki przegrywa przez ippon z Gruzinem Tushishvilim. W pierwszej rundzie repasaży rywalem Polaka będzie Austriak Stephan Hegyi.

Judo - Beata Pacut odpada z rywalizacji judoczek po porażce z Niemką Luise Malzahn, a już teraz kibicujemy Maciejowi Sarnackiemu, który właśnie rozpoczyna swój pojedynek z Tushishvilim.

Judo - Luise Malzach po świetnej akcji prowadzi z Polką przez wazzari.

Judo - Malonga w błyskawicznym tempie pokonuje Rumunkę, a więc swoją przygodę z Igrzyskami Europejskimi rozpoczyna właśnie Beata Pacut!

Judo - Madeleine Malonga z Francji i Alexandra Mazilu z Rumunii są już na tatami. Po ich walce zobaczymy Beatę Pacut.

Badminton - Na korcie numer 1 zakończył się mecz pomiędzy Ukrainą Marią Ulitiną, a Estonką Kristin Kuubą. Estonka wygrała 2:1, a po nich na korcie pojawi się polski mikst Świerczyńska/Śmiłowski.

Strzelectwo - Stosunkowo słabo strzela natomiast Tomasz Bartnik, Po dwóch z sześciu 10-strzałowych serii zajmuje miejsce na początku czwartej dziesiątki.

Strzelectwo - Koniec drugiej serii kwalifikacyjnej dla Polaków. Łącznie zdobyli w niej 43 punkty i na obecną chwilę plasują się na ósmej pozycji.

Tenis stołowy - Zakończyły się mecze ćwierćfinałowe w konkurencji mikstów. Awans do półfinału uzyskali: Słowacy Lubomir Pistej i Barbora Balazova, Niemcy Patrick Franziska i Petrissa Solja, Francuzi Tristan Flore i Laura Gasnier oraz Rumuni Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs.

Strzelectwo - W hali kwalifikacyjnej swój start w kwalifikacjach karabinu pneumatycznego rozpoczyna właśnie Tomasz Bartnik.

Łucznictwo - Trwają właśnie pojedynki w 1/32 i 1/16 finału w konkurencji łuku klasycznego mężczyzn. Na 14:15 zaplanowany jest mecz Kacpra Sierakowskiego ze Słoweńcem Rokiem Bizjakiem.

Strzelectwo - Rywalizację kontynuuje polski mikst w trapie. Po 10 strzałach drugiej serii Piotr Kowalczyk jest bezbłędny, a Sandra Bernal ma na koncie trzy pudła.

Judo - Aktualnie rozgrywane są walki drugiej rundy w kategorii -78 kg kobiet i -90 kg mężczyzn. Czekamy na występ Beaty Pacut, która zmierzy się z Niemką Luise Malzahn.

Badminton - W dniu dzisiejszym rywalizację zainaugurowali badmintoniści. Już niedługo swój pierwszy mecz grupowy rozegra nasz mikst Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski, który zmierzy się z parą z Niemiec Isabel Herttrich/Mark Lamsfuss.

Judo - W ćwierćfinale Maciej Sarnacki zmierzy się z Gruzinem Guramem Tushishvilim. Dziś zobaczymy jeszcze Beatę Pacut w kategorii do 78 kg, a jej rywalką w drugiej rundzie będzie Niemka Luise Malzahn.

Judo - Złą passę naszych judoków przerwał Maciej Sarnacki i pokonał Ukraińca Khammo.

Judo - Piotr Kuczera aktywnie walczył i był bliski zdobycia punktów, ale 20 sekund przed końcem Serb zdołał zapunktować, a w samej końcówce założył trzymanie i Polak nie zdołał pokonać szóstego zawodnika światowego rankingu.

Judo - Za chwilę na tatami pojawi się Piotr Kuczera w kategorii do 90 kg, który zmierzy się z Aleksandarem Kukoljem z Serbii, a także Maciej Sarnacki (+100 kg) w pojedynku z Ukraińcem Yakivem Khammo .

Strzelectwo - Niedaleko rozgrywane są zawody drużyn mieszanych. Polska reprezentacja radzi sobie w nich naprawdę dobrze. Po pierwszych próbach Piotr Kowalczyk i Sandra Bernal są na drugim miejscu.

Strzelectwo - Było to wiadome od dawna, ale teraz można napisać to z pewnością. Żadna z Polek nie zakwalifikowała się do finału karabinu pneumatycznego. Niewiadomą pozostają tylko miejsca naszych reprezentantek.

Strzelectwo - Okolice 20. miejsca to dalej pozycje naszej reprezentantki.

Judo - Fatalnie rozpoczął się dzień dla naszych judoków. Białorusin Mikita Sviryd założył trzymanie i Iwo Baraniewski nie zdołał się z niego uwolnić, przegrywając swój pojedynek i odpadł z rywalizacji już w pierwszej rundzie.

Judo - Niestety, przygoda Rafała Kozłowskiego z Igrzyskami Europejskimi w Mińsku trwała zaledwie cztery sekundy. Przeciwnik rzucił go na ippon i wyeliminował naszego reprezentanta z turnieju. A teraz w kategorii do 100 kg walczy Iwo Baraniewski.

Judo - Na tatami pojawili się już pierwsi judocy. Jako pierwszy z Polaków zaprezentuje się Rafał Kozłowski w kategorii do 90 kg. Jego pojedynek z Li Kochmanem z Izraela właśnie się rozpoczyna.

Strzelectwo - Nasza zawodniczka pnie się w klasyfikacji, ale wciąż są to miejsca na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki.

Strzelectwo - Słaby początek w wykonaniu naszej strzelczyni. Serię poniżej 100 punktów bardzo trudno będzie nadrobić to w kolejnych rundach.

Strzelectwo - Po krótkiej przerwie kolejna grupa rozpocznie zaraz swoją część kwalifikacji. Na stanowisku jest już Agnieszka Nagay.

Strzelectwo - Nasza reprezentantka zakończyła już strzelanie. Wynik 622.2 pozwala jej zajmować aktualnie 12. lokatę.

Strzelectwo - Polka utrzymuje swoją pozycję w stawce. Niedługo zakończą się kwalifikacje dla pierwszej grupy.

Strzelectwo - Równe strzelanie pierwszej z naszych reprezentantek. W stawce 17 zawodniczek Polka jest 11.

Strzelectwo - Rozpoczęły się kwalifikacje do karabinu pneumatycznego kobiet. Zawodniczki podzielone są na dwie serie. W pierwszej ujrzymy Katarzynę Komorowską, a w drugiej Agnieszkę Nagay.