Mińsk 2019: dzień 3. [Zapis LIVE]
Dawid Lis

Mińsk 2019: dzień 3. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 22.06.2019, 23:56

Dziś trzeci dzień zmagań polskich sportowców na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Czy wreszcie zdobędziemy pierwszy medal tej imprezy? Zapraszamy na kolejną naszą relację z tego wydarzenia.

 

STARTY POLAKÓW

 

PROGRAM DNIA

Relacja na żywo

Na dziś, to już koniec sportowych wieści z białoruskiej stolicy. Najważniejszym wydarzeniem było dziś zdobycie kwalifikacji olimpijskiej w strzelectwie przez Klaudię Breś w pistolecie pneumatycznym z 10 metrów. Zapraszamy na jutro i do zobaczenia!

Boks - Niestety Polka jednogłośnie przegrała, a Szwedka w 1/4 finału zmierzy się z Bułgarką Denitsą Eliseevą.

Boks - Wreszcie się rozpoczęła walka, nieco opóźniona, ale się doczekaliśmy.

Boks - Za niedługo o awans do ćwierćfinału w kategorii do 60 kg, powalczy Aneta Rygielska. Jej przeciwniczką będzie Szwedka Agnes Alexiusson.

Sambo - Medalowe rozstrzygnięcia w wielu kategoriach wagowych trwają także w sambo.

Gimnastyka artystyczna - W maczugach złoto trafiło do Ashram z Izraela (22.700 pkt.), srebro do Averiny (22.600), a brąz do Nikolchenko (21.750).

Gimnastyka artystyczna - W hula-hop zwyciężyła... Averina (22.850 pkt.). Drugie miejsce zajęła gimnastyczka gospodarzy Katsiaryna Halkina (21.750), zaś trzecie Ukrainka Vlada Nikolchenko (21.450).

Gimnastyka artystyczna - Natomiast w rywalizacji ze wstążkami najlepsza okazała się Dina Averina (21.350 pkt.). Druga była Linoy Ashram (21.100), a trzecia Katrin Taseva (20.450).

Gimnastyka artystyczna - Konkurs z piłką wygrała reprezentantka Izraela - Linoy Ashram (22.500 pkt.), a pozostałe miejsca na podium zajęły Katrin Taseva z Bułgarii (21.400) oraz Dina Averina z Rosji (21.300).

Akrobatyka - W mikstach zaś triumfowali Rosjanie - Victoria Aksenova/Kirill Startsev (29.580 pkt.). Podium uzupełnili Azerowie - Ruhidi Gurbanli/Abdulla Al-Mashaykhi (29.540) i Białorusini - Volha Melnik/Artur Beliakou (29.420).

Akrobatyka - W drużynowej rywalizacji kobiet zwyciężyły Belgijki (29.960 pkt.), srebro zdobyły Portugalki (29.110), a brąz Białorusinki (29.060).

Lekkoatletyka - Polacy na pewno nie zdobędą żadnego medalu w konkurencjach indywidualnych, a po dzisiejszym występie, z dużą dozą pewności można powiedzieć, że nie powalczą też drużynowo. Za dwa dni ćwierćfinały, oby udało się awansować i poprawić wynik.

Boks - Przełamana zła polska passa na ringach w Mińsku. Damian Durkacz wygrywa swoją pierwszą walkę z Johannem Orozco Ojeda i awansuje do 1/8 finału kategorii do 64 kilogramów. W następnej rundzie czeka już na niego Serb Konovalov.

Lekkoatletyka - Bardzo emocjonujący finisz biegu pościgowego. Czesi odrobili stratę i o zwycięstwie musiał decydować fotofinisz. Ostatecznie o 0.02 s to Czesi wygrywają mecz i awansują bezpośrednio do półfinału. Białoruś też awansuje ze względu na dużą ilość punktów. Polska dobiegła ostatnia, z najsłabszym czasem.

Lekkoatletyka - Polacy pobiegną w składzie Adam Czerwiński, Małgorzata Linkiewicz, Jakub Adamczyk i Ewelina Wyszczelska. Rozpoczną ze stratą 15 sekund do Białorusinów, a 4 do będących bezpośrednio przed nimi Łotyszy.

Lekkoatletyka - Polska przystąpi do biegu pościgowego (800-600-400-200) z ostatniego miejsca. Będziemy walczyć właściwie o honor, ale tak jak pisaliśmy wcześniej, dzisiaj nikt nie odpada.

Lekkoatletyka - W pojedynku o 5. miejsce Hoffmann zaliczył 1.90 m, co, dość zaskakująco, dało Polsce aż 4 punkty, gdyż Łotysz Bremze strącił w ostatniej próbie.

Lekkoatletyka - Maksim Nedasekow skoczył właśnie 2.27 m, a więc kwestia indywidualnego złota prawdopodobnie jest już rozstrzygnięta. Karol Hoffmann tymczasem stracił 1.90 m...

Lekkoatletyka - Herman wygrywa ze świetnym wynikiem 12.89 s, który może dać jej złoto. Urszula Bhebhe kończy na 4. miejscu z czasem 14.16 s.

Lekkoatletyka - Za chwilę bieg na 100 m przez płotki z Urszulą Bhebhe. Obok niej m.in. Elwira Herman.

Lekkoatletyka - Karol Hoffmann nie przeskoczył 2.01 m i przegrał pierwszy pojedynek z Czechem Heindlem. Po stylu widać, że Polak ze skokiem wzwyż ma niewiele wspólnego. Warto by jednak zaliczyć chociaż jedną wysokość, żeby nie zakończyć z zerowym dorobkiem punktowym.

Lekkoatletyka - Teraz najciekawsze - skok wzwyż mężczyzn, również w grupach. Zawodnicy deklarują wysokości w tajemnicy przed przeciwnikami. Polskę reprezentuje... trójskoczek Karol Hoffmann. Ostatni raz skakał wzwyż 10 lat temu w ramach dziesięcioboju.

Lekkoatletyka - Artur Noga zajmuje drugie miejsce, za Białorusinem Parachonką. Czas Polaka to 13.91 s, więc o indywidualnym medalu nie ma mowy. Warto jednak docenić 10 punktów.

Lekkoatletyka - Przed nami 110 m przez płotki z Arturem Nogą. To nasza największa gwiazda, ale szanse na indywidualny medal są niewielkie.

Lekkoatletyka - Karolina Bołdysz w ostatnim rzucie jeszcze słabiej - 51.53 m. Chaładowicz tymczasem 64.37 m i indywidualnie powinna liczyć się walce o medal. Drużynowo, trochę jednak zawiodła gospodarzy.

Lekkoatletyka - Po 4 konkurencjach Polacy na szarym końcu, z dorobkiem 14 punktów i stratą 10 punktów do 5. miejsca. Dzisiaj jednak nikt nie odpada.

Lekkoatletyka - Polacy zdecydowali się na najdziwniejszą konfigurację kobieta-mężczyzna-mężczyzna-kobieta. Odwrotną niż wszystkie inne reprezentacje. To oczywiście nie mogło się skończyć inaczej niż ostatnim, 6. miejscem.

Lekkoatletyka - Przed nami sztafeta mieszana 4x400 m. Polacy w składzie Lubicka, Karaś, Czajkowski i Rożnowski. Może tutaj uda się odrobić trochę punktów.

Lekkoatletyka - Wycofuję to, co przed chwilą napisałem. Chaładowicz wyrzuca oszczep poza promień, przez co przegrywa z Irlandką Grace Casey (życiówka trochę ponad 40 m). Polka w pojedynku o 5. miejsce jednak będzie skazana na porażkę.

Lekkoatletyka - Bołdysz w drugim rzucie 52.70 m. To oczywiście nie wystarcza na Czeszkę, choć mało brakowało, a Ogorodnikova wyrzuciłaby oszczep poza promień. W pojedynku o piąte miejsce Polka będzie jednak faworytką.

Lekkoatletyka - Karolina Bołdysz przegrywa z medalistką mistrzostw Europy, Litwinką Jasiunaite. Wynik Polki to 53.41 m. Wygrać z Ogorodnikovą również będzie ciężko...

Lekkoatletyka - Główna faworytka do złota, Białorusinka Tacciana Chaładowicz, przegrywa w pierwszym pojedynku z Madarą Palameiką. Trzeba przyznać, że konkurs oszczepniczek jest dość mocno obsadzony.

Lekkoatletyka - Przed nami konkurs oszczepniczek. Karolina Bołdysz w grupie będzie rywalizowała z Nikolą Ogorodnikovą i Livetą Jasiunaite.

Lekkoatletyka - Litwinka spaliła swoją próbę, co znacznie ułatwiło Polce zdobycie 8 punktów. 5.77 m to wynik skoku "na zaliczenie", z odbicia ok. 20 cm sprzed belki.

Lekkoatletyka - Tuniewicz zajmuje ostatnie miejsce z wynikiem 12.06 s. Zgodnie z przewidywaniami wygrywa Kryscina Cimanowska (11.36 s).

Lekkoatletyka - Magdalena Żebrowska w pojedynku o trzecie miejsce i 8 punktów, zmierzy się się z Litwinką Jogaile Petrokaite. Jednak zanim przejdziemy do rundy finałowej, czeka nas 100 m pań z Katarzyną Tuniewicz. Tutaj ponownie faworytką jest Białorusinka.

Lekkoatletyka - Żebrowska skacze słabiej (5.91 m) w drugim pojedynku, ale i tak wygrywa z Czeszką. Powalczy więc o trzecie miejsce.

Judo - Niestety, na waza-ari Polki rywalka odpowiada najpierw taką samą akcję, a potem niestety pokonuje naszą reprezentantkę przez ippon...

Lekkoatletyka - Żebrowska z wynikiem 6.15 m wyraźnie przegrywa z Białorusinką. Na razie bez punktów. Czekamy na pojedynek z Anną Krizkovą.

Judo - Bardzo ładne wejście Polki i pierwszy punkt na koncie Darii Pogorzelec. Do końca walki około 2,5 minuty.

Lekkoatletyka - Słaby początek biało-czerwonych. Maciej Brzeziński zajął ostatnie, 6. miejsce w biegu na 100 m, z wynikiem 10.97 s. To daje nam zaledwie 2 punkty. Przed nami pierwszy pojedynek w skoku w dal grupy A - Nasstasija Mironczyk-Iwanowa kontra Magdalena Żebrowska.

Judo - Przed nami walka Darii Pogorzelec o brązowy medal. W kategorii do 70 kilogramów Polka zmierzy się z Chorwatką Barbarą Matić. Trzymamy kciuki!

Lekkoatletyka - Na stadionie rozpoczął się już trzeci mecz z udziałem Polaków. Ich rywalami: Czesi, Litwini, Łotysze, Irlandczycy i, wydaje się, że najsilniejsi w stawce Białorusini.

Tenis stołowy - Dramatyczny był ten piąty set. Było już 10:6 i wtedy cztery punkty z rzędu zdobył Boll, doprowadzając do remisu. Set zakończył się grą na przewagi, ale niestety Jakub przegrał 12:14... Mecz kończy się wygraną utytułowanego Niemca 4:1...

Tenis stołowy - Niestety, kolejne dwa sety kończą się pewną wygraną Timo Bolla - kolejno 11:4 i 11:1... O jednego seta Niemiec od awansu do ćwierćfinału...

Judo - Doniesienia z maty na której walczyła o brąz nasza judoczka Karolina Tałach. Polka niestety przegrała w dogrywce po drugiej karze shido z Włoszką Marią Centracchio...

Tenis stołowy - Brawo Jakub Dyjas! Po secie rozegranym na przewagi 14:12 dla Polaka! Mamy remis w meczu z Niemcem Timo Bollem!

Tenis stołowy - Świetnie rozpoczął mecz Jakub Dyjas, który wyszedł na trzy punkty przewagi, ale potem oddał inicjatywę Bollowi i ten serią punktów załatwił sprawę. Pierwszy set - 11:7 dla Niemca. Gramy dalej...

Tenis stołowy - Przed nami pojedynek trzeciej rundy singla mężczyzn, w którym Jakub Dyjas zmierzy się z jedną z legend tego sportu - Niemcem Timo Bollem, który jest 7-krotnym Mistrzem Europy w grze pojedynczej, a ponadto ma na koncie wiele innych sukcesów. Polak to przy nim ledwie początkujący młodzian, ale liczymy na walkę i jak najbardziej pomyślny wynik!

Lekkoatletyka - Rosjanie awansują bezpośrednio do półfinału z drugiego meczu. Za ok. 40 minut rozpocznie się trzeci mecz, w którym zobaczymy reprezentantów Polski.

Kolarstwo szosowe - Zakończył się wyścig mężczyzn. Triumfował po samotnym ataku Włocha Davide Ballerini. Srebro dla Estończyka Alo Jakina, a brąz dla Austriaka Daniela Auera.

Lekkoatletyka - Przed ostatnią konkurencją Rosjanie, którzy tylko raz zajęli miejsce gorsze niż drugie, mają ogromną przewagę nad Francją. Trójkolorowi raczej nie zdołają odrobić strat na trasie biegu pościgowego, gdzie punkty przeliczane są na sekundy.

Tenis stołowy - Ależ szkoda tego wyniku. Od 2:2 Natalia Partyka przegrywa dwie kolejne partie - ostatnią 8:11 i żegna się ze zmaganiami singlistek na Igrzyskach Europejskich w Mińsku.

Tenis stołowy - Było już 6:3 dla Partyki i wydawało się, że set zmierza do szczęśliwego końca. Rywalka jednak nie poddała się, zaczęła gonić i wygrała seta 11:8. Ekholm prowadzi 3:2.

Lekkoatletyka - Po trzech konkurencjach na prowadzeniu w drugim meczu Rosjanie, którzy wyprzedzają Słoweńców i Francuzów.

Tenis stołowy - Odzyskuje kontrolę nad meczem Natalia Partyka. Wygrana czwarta partia 11:6 i w całym meczu jest 2:2. Jeszcze może powalczyć Polka!

Tenis stołowy - Niestety, Szwedka od początku trzeciej partii wyszła na prowadzenie i w świetnym stylu wygrała ją 11:5. Na ten moment prowadzi ona 2:1 i jest bliżej awansu.

Tenis stołowy - Początek drugiego seta bardziej wyrównany, ale gdy doszło do końcowych piłek znowu lepsza Szwedka, która tym razem wygrała 11:7. Wyrównanie w meczu - 1:1.

Tenis stołowy - Dominacja Polki nie podlegała w tym wypadku wątpliwości. Natalia Partyka wygrywa pierwszego seta z Mathildą Ekholm 11:5.

Judo - Niestety Francuzka rzuca Polkę na ippon i awansuje tym samym do finału w kategorii -70 kg. Polka powalczy o brąz.

Tenis stołowy - Po sukcesie Li Qian w turnieju tenisistek stołowych, teraz pora na Natalię Partykę. Polka rozpoczęła swoje spotkanie z Matildą Ekholm ze Szwecji. Na razie na tablicy wyników 4:2 dla Polki. Oby tak dalej!

Judo - Kara shido dla Polki.

Judo - Niespodziewanie Holenderka Sanne Van Duke pokonuje Francuzkę Marie Eve Gahie i melduje się w finale w kategorii -70 kg. Za chwilę o finał powalczy także Daria Pogorzelec! Trzymajmy kciuki!

Judo - Za kilka chwil o finał Igrzysk Europejskich powalczy Daria Pogorzelec.

Judo - Rywalką Tałach w walce o brąz będzie Włoszka Centracchio.

Judo - Niestety to Niemka okazała się skuteczniejsza i pokonała w dogrywce Agatę Ozdobę-Błach.

Judo - Karolina Tałach zawalczy o brązowy medal Igrzysk Europejskich! Polka pokonała przez ippon Rosjankę Davydovą. Swoją walkę toczy także Agata Ozdoba-Błach.

Judo - Rozpoczęły się walki repasażowe. Karolina Tałach prowadzi z Rosjanką Davydovą przez wazzari. Bez punktów w walce Agaty Ozdoby-Błach z Niemką Martyną Trajdos.

Boks - Niestety Aqeel jednogłośnie wygrywa i on powalczy w 1/4 finału.

Lekkoatletyka - Niemcy wygrywają bieg pościgowy i z dorobkiem 77 punktów awansują bezpośrednio do półfinału. Ostatnia konkurencja zapewniła drugą lokatę Węgrom, którzy muszą czekać na wyniki pozostałych spotkań. Za chwilę mecz numer dwa. Tam zobaczymy Włochów, Estończyków, Francuzów, Rumunów, Słoweńców i Rosjan.

Judo - Pogorzelec w walce o finał zawalczy z Francuzką Margaux Pinot.

Judo - Daria Pogorzelec w półfinale Igrzysk Europejskich w Mińsku! Polka przez kary shido pokonała Austriaczkę Michaelę Polleres!

Judo - O tym, kto wystąpi w półfinale zadecyduje dogrywka.

Judo - Jest druga kara shido dla Austriaczki.

Boks - Jakub Słomiński stoczy za chwilę z Brytyjczykiem Ahmedem Aqeelem walkę o ćwierćfinał w kat. do 49 kg.

Judo - Tak też zrobiła! Pogorzelec w błyskawicznym tempie zdobywa wazzari!

Judo - Wazzari dla Austriaczki. Polka, aby myśleć o półfinale musi zaatakować Polleres.

Judo - Jest jednak kara shido dla Austriaczki!

Judo - Trudne zadanie przed Polką. Większą inicjatywą wykazuje się jak na razie Polleres.

Judo - Daria Pogorzelec zaczyna walkę o półfinał Igrzysk Europejskich!

Lekkoatletyka - Remisy we wszystkich finałowych pojedynkach w skoku wzwyż mężczyzn, gdzie zawodnicy deklarują wysokość bez podawania jej przeciwnikowi. Po 11 punktów zgarnęły Niemcy i Cypr. W międzyczasie, 12 punktów za 100 m przez płotki wpadło na konto Węgier.

Judo - Niestety Agata Ozdoba-Błach przegrywa przez kary shido i o medal będzie musiała powalczyć w repasażu.

Judo - Dobry pomysł Polki, Włoszce groziła porażka, ale Centracchio umiejętnie się obroniła.

Judo - Dogrywka zadecyduje o tym kto awansuje do półfinału. Włoszka także otrzymała jedną karę shido.

Judo - Niestety druga kara shido dla Agaty Ozdoby-Błach.

Judo - W międzyczasie poznaliśmy rywalkę Karoliny Tałach w repasażu. Polka zmierzy się z Rosjanką Darią Davydovą.

Strzelectwo - Zwyciężczynią rywalizacji zostaje Serbka Zorana Arunowić, srebro dla Greczynki Korakkaki. Przypomnijmy wiadomość dnia ze strzelnicy w Mińsku. Klaudia Breś uzyskała kwalifikację dla kraju na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Judo - Kara shido dla Polki.

Judo - Bułgar Ivanov w kolejnej rundzie. Teraz o półfinał zawalczy Agata Ozdoba-Błach. Jej rywalką jest Włoszka Maria Centracchio.

Strzelectwo - Bułgarka Boneva z brązem.

Judo - Na trzeciej macie Ivaylo Ivanov z Bułgarii niespodziewanie prowadzi z Austriakiem Borchashvilim. Po tym pojedynku o półfinał powalczy Agata Ozdoba-Błach w kategorii -63 kg.

Strzelectwo - Kolejne eliminacje trwają. W walce pozostało już tylko cztery zawodniczki.

Strzelectwo - Niestety nasza reprezentantka odpada i zajmie tym samym szóste miejsce. Pozostaje cieszyć się jednak z przepustki do Tokio.

Strzelectwo - Polka unika eliminacji. Co ważniejsze awansuje tym samym na igrzyska.

Tenis stołowy - Było już 10:7, potem zrobiło się 10:9, ale Li Qian znowu zachowała nerwy na wodzy i zwyciężyła to spotkanie. 11:9, 11:8, 12:10, 11:9. Jest awans do kolejnej rundy!

Strzelectwo - Polka unika pierwszej eliminacji

Strzelectwo - Breś jest aktualnie siódma. Niestety, strata do szóstego miejsca wynosi już ponad punkt.

Strzelectwo - Znacznie lepsze próby Polki. Jest szansa na przesunięcie się w stawce.

Judo - Nie było niespodzianki. Karolina Tałach przegrywa z Clarisse Agbegnenou i o medal będzie walczyć w repasażach.

Strzelectwo - Słaby początek naszej reprezentantki. Po trzech strzałach zajmuje ostatnią pozycję.

Tenis stołowy - Wydawało się, że trzeci set będzie pewnie wygrany przez Li Qian. Było już 8:5, potem jednak zrobiło się 8:9. Polka jednak utrzymała nerwy na wodzy i zwyciężyła 12:10 i 3:0!

Lekkoatletyka - Niemcy wygrywają mieszaną sztafetę 4x400 m oraz rzut oszczepem kobiet. Do tego drugie miejsce na 110 m przez płotki (za Grekiem Douvalidisem), co daje im prowadzenie w meczu.

Judo - Frank de Wit eliminuje naszego reprezentanta. Polak przegrał przez ippon z Holendrem i odpadł z rywalizacji.

Judo - Dużo się dzieje teraz na matach z udziałem Polaków. Daria Pogorzelec właśnie awansowała do ćwierćfinału, aktualnie walczy Damian Stępień, a za chwilę na tatami pojawi się Karolina Tałach!

Strzelectwo - Ostatnie sekundy na przygotowanie. Zaraz rozpocznie się rywalizacja.

Judo - Wyrównany początek walki, ale pierwszą karę shido otrzymuje Polak.

Judo - Brawo! Daria Pogorzelec w ćwierćfinale! Polka pokonuje na kary shido Włoszkę Paissoni i o półfinał zawalczy z Austriaczką Michaelą Polleres! Teraz na tatami wychodzi Damian Stępień!

Strzelectwo - Zawodniczki wychodzą już na finałową arenę. Dodatkową stawką konkursu w pistolecie pneumatycznym będzie przepustka olimpijska. Najlepsza z grona: Austriaczki, Białorusinki i Polki zgarnie kwalifikację do Tokio.

Judo - Groźny rzut Polki, ale Paissoni w ostatniej chwili obroniła się przed porażką.

Tenis stołowy - W drugim secie Li Qian nie dała już odskoczyć rywalce i nie musiała gonić wyniku. 11:8 dla Polki i 2:0. Awans do kolejnej rundy coraz bliżej!

Judo - Dogrywka w walce Pogorzelec i Paissoni.

Judo - Drugą karę shido otrzymuje także Polka. Bardzo wyrównana walka.

Judo - Druga kara shido dla Włoszki. Na razie żadna z judoczek nie wykazuje większej inicjatywy do ataku.

Judo - Kara shido za pasywność dla obydwu judoczek.

Judo - Polleres pokonuje Portugalkę Barbarę Timo, a teraz na tatami walczy Daria Pogorzelec!

Tenis stołowy - Brawo dla Li Qian. Polka przez dłuższą część pierwszego seta przegrywała z Ianą Noskovą, ale ostatecznie zwyciężyła 11:9 i jest bliżej awansu.

Judo - Po walce Austriaczki Michaeli Polleres z Portugalką Barbarą Timą na tatami w walce o ćwierćfinał w kategorii -70 kg powalczy Daria Pogorzelec. Rywalką Polki będzie Włoszka Carola Paissoni, a od razu po zakończeniu walki Pogorzelec na tatami wyjdzie Damian Stępień i Frank de Wit w kategorii -81 kg.

Tenis stołowy O godzinie 12 polskiego czasu mecz 3. rundy zmagań singlistek rozpoczęła Li Qian, która rozgrywa już pierwszego seta meczu z Ianą Noskovą. Wyrównany początek - na razie 4:4.

Lekkoatletyka - Znamy rozstrzygnięcia fazy grupowej rzutu oszczepem. Przed finałem, zobaczymy jednak rywalizację sztafet mieszanych 4x400 m. Nowością jest możliwość zmiany kolejności zawodników podczas biegu (oczywiście przed wyjściem na ostatnią prostą zawodnika z poprzedniej zmiany).

Strzelectwo - Na strzelnicy finałowej zakończyła się już rywalizacja finałowa panów. Zwyciężył Artem Chernousov z Rosji, drugi był Oleh Omelchuk z Ukrainy, a podium uzupełnił Łotysz Lauris Strautmanis.

Judo - Tak też się stało! Agata Ozdoba-Błach pokonuje na kary shido Izraelkę Sharir i awansuje do ćwierćfinału w kategorii -63 kg!

Judo - Druga kara shido dla Sharir. Jeśli Izraelka otrzyma trzecią karę shido, to przegra walkę.

Judo - Zwyciężczynię tego pojedynku wyłoni dogrywka.

Judo - Próbuje różnych sposobów Polka na pokonanie Izraelki, ale jak na razie bez żadnego skutku.

Judo - Nerwowy początek obydwu zawodniczek. Pierwszą karę shido otrzymuje Izraelka.

Judo - Agata Ozdoba-Błach w końcu rozpoczyna swoją walkę!

Lekkoatletyka - Spalony skok faworyzowanej Cypryjki, daje 12 punktów w finale skoku w dal Janie Veldakovej ze Słowacji. Słowacy na prowadzeniu po trzech konkurencjach. Przed nami rzut oszczepem kobiet, rozgrywany w identycznym formacie co skok w dal.

Judo - Karolina Tałach w ćwierćfinale zmierzy się z liderką światowych list i mistrzynią olimpijską Francuzką Clarissą Agbegnenou.

Strzelectwo - Brawo Klaudia Breś! Polska zawodniczka wygrywa kwalifikacje. Beata Bartków-Kwiatkowska kończy zawody na 19. pozycji.

Judo - Za moment na trzeciej macie naprzeciw siebie staną Holenderka Juul Franssen i Włoszka Maria Centracchio. Po tym pojedynku na tatami wyjdzie Agata Ozdoba-Błach i Izraela Gili Sharir.

Lekkoatletyka - Greczynka Spanoudaki wygrywa 100 m kobiet w pierwszym meczu i zdobywa 12 punktów. Przypomnijmy, że skok wynosi 2 punty (tyle zdobywa ostatni, szósty zawodnik).

Judo - Suma szczęścia zawsze się równa zero. Karolina Tałach pokonała Słowenkę Ludvik przez kary shido, natomiast Wiktor Mrówczyński przegrał przez wazzari z Węgrem Szabo.

Judo - Pierwsza kara shido dla Mrówczyńskiego, a druga dla Słowenki Ludvik. Aktualnie Polacy są w lepszych sytuacjach od swoich rywali.

Kolarstwo szosowe - Kolarze są już na trasie wyścigu ze startu wspólnego. Do pokonania mają 12 rund po 15 kilometrów, łącznie 180 kilometrów. Polacy nie wystartowali. Na liście startowej nie ma nazwisk największych gwiazd kolarstwa.

Judo - W pojedynku Wiktora Mrówczyńskiego druga kara shido dla Węgra. U Tałach obie zawodniczki otrzymały karę shido.

Judo - Na drugim tatami jest już Karolina Tałach! Rywalką Polki jest Słowenka Lia Ludvik.

Lekkoatletyka - W skoku w dal panie rywalizują w parach - skok vs skok. 3 zawodniczki w grupie A i 3 w grupie B. Zwycięstwo w parze daje 3 punkty. Miejsca w grupie decydują o awansie do finału, skoków o trzecie lub piąte miejsce.

Judo - Kara shido dla Węgra.

Strzelectwo - Cóż za finisz. Breś na sześć strzałów przed zakończeniem eliminacji jest trzecia.

Judo - Wiktor Mrówczyński o Frigyes Szabo już na macie! Trzymamy kciuki za awans do trzeciej rundy!

Strzelectwo - Klaudia Breś złapała dobry rytm i coraz wyżej pnie się w klasyfikacji. W tym momencie jest piąta. Rośnie szansa na pierwszy polski finał na mińskich strzelnicach.

Judo - Za parę minut na pierwszej macie zawody w kategorii -73 kg zainauguruje Wiktor Mrówczyński. Polak w drugiej rundzie zmierzy się z Węgrem Frigyesem Szabo.

Lekkoatletyka - Dzisiaj, po porównaniu wyników ze wszystkich meczów, rozdane zostaną medale w dziewięciu konkurencjach indywidualnych. Zdobywca 12 punktów dla Słowacji w pierwszej konkurencji - biegu na 100 m - Jan Volko, z wynikiem 10.38 s powinien liczyć się w walce o indywidualny medal.

Judo - Niestety Damian Szwarnowiecki przegrywa przez ippon z Portugalczykiem Egutidze i odpada z rywalizacji.

Judo - Wazzari dla Portugalczyka.

Judo - Szwarnowiecki i Egutidze już na macie!

Lekkoatletyka - W pierwszym meczu oglądamy Niemców, Greków, Szwajcarów, Słowaków, Cypryjczyków i Węgrów.

Strzelectwo - Aktualna mistrzyni Europy w tej konkurencji to wypada, to znowu melduje się w najlepszej ósemce. Po nieco lepszym momencie rozstroiła się Beata Bartków-Kwiatkowska, która utrzymuje swoją lokatę.

Lekkoatletyka - Na stadionie Dinama rozpoczyna się właśnie rywalizacja lekkoatletów. Nowa formuła, o nazwie Dynamic New Athletics, wzbudza wiele kontrowersji, ale dopiero dzisiejsze zawody potwierdzą czy jest w niej przyszłość Królowej Sportu. Zawody przyjmują formę meczu między sześcioma reprezentacjami. W eliminacjach nikt nie odpada, zwycięzcy i 2 najlepsze ekipy z drugich miejsc awansują bezpośrednio do półfinału.

Judo - Za moment na drugim tatami pojawią się Rumun Marcel Cercea i Brytyjczyk Stuart McWatt. Po ich walce w drugiej rundzie w kategorii -81 kg zawalczy Damian Szwarnowiecki.

Judo - Nie trwała długo walka Damiana Stępnia w drugiej rundzie. Polak po 57 sekundach pokonuje Turka Koca i w trzeciej rundzie zmierzy się z Frankiem de Wittem.

Judo - Frank de Wit pokonuje po wazzari Niemca Caveliusa i czeka na swojego rywala. Będzie nim albo Damian Stępień albo Muhammed Koc. Obaj judocy właśnie wychodzą na tatami.

Judo - Trzecia kara shido dla duńskiej judoczki oznacza awans do drugiej rundy Polki! Teraz na tej samej macie walczą w kategorii -81 kg Holender Frank de Wit z Niemcem Timo Caveliusem, a po tej walce oglądać będziemy Damiana Stępnia, który w drugiej rundzie będzie walczyć z Turkiem Muhammedem Kocem.

Strzelectwo - Na strzelnicy miejsca Polek nie ulegają dużej zmianie. Prowadzi Białorusinka Kruchanok.

Judo - Obserwujemy próby ataku Polki, ale Sook skutecznie się broni przed utratą punktów.

Judo - Druga kara shido dla Dunki.

Judo - Kara shido dla obydwu judoczek.

Judo - Włoszka pokonuje Hiszpankę po dogrywce, a na tatami jest już Daria Pogorzelec!

Judo - Dogrywka w walce Bernabeu i Paissoni. Przedłuża nam się oczekiwanie na walkę Darii Pogorzelec.

Sambo - Nie było jeszcze dziś meldunku z dość egzotycznej dla nas konkurencji - sambo. W ćwierćfinale wagi do 68 kilogramów porażkę poniosła Magdalena Jarkowska, która uległa 1:2 Mołdawiance Natalii Budeanu. Była to rywalizacja ćwierćfinałowa.

Tenis stołowy - Dziś czekają nas jeszcze mecze w singlach. Li Qian w samo południe zagra z Rosjanką Ianą Noskovą, Partyka około 14 z Matildą Ekholm ze Szwecji, a o 16:00 Dyjas z Timo Bollem. To będą mecze 3. rundy.

Strzelectwo - Bardzo dobry początek Klaudii Breś w kwalifikacjach pistoletu pneumatycznego. Nasza reprezentantka plasuje się blisko miejsca premiującego awans. Beata Bartków-Kwiatkowska zamyka drugą dziesiątkę.

Tenis stołowy - Początek decydującego seta dla Francuzów, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. Polski mikst zaczął zdobywać punkty, ale nie był w stanie wyrównać. Końcówka znów znakomita w wykonaniu Flore i Tristana. Partyka i Dyjas przegrywają seta 5:11 i odpadają z turnieju mikstów. Szkoda

Judo - Za kilka chwil na trzeciej macie rozpocznie się walka pomiędzy Hiszpanką Marią Bernabeu a Włoszką Carolą Paissoni. Po tej walce na tatami wyjdą Daria Pogorzelec i Emilie Sook.

Tenis stołowy - Połowa zadania wykonana. Polacy wygrywają teraz pewnie 11:7 i czeka nas "decider".

Tenis stołowy - Ależ to była wyrównana partia. Lepiej zaczęli Polacy, którzy prowadzili już 6:3, ale Francuzi wyrównali, a potem wyszli na prowadzenie. Ostatecznie zakończyło się grą na przewagi, w której lepsi okazali się niestety rywale - 14:12 i 2:1. Partyka i Dyjas nie mają już marginesu błędu, muszą wygrać kolejne dwa sety. Przypomnijmy, że zwycięzca turnieju mikstów w Mińsku zapewni sobie kwalifikację na igrzyska w Tokio.

Strzelectwo - Rozpoczynają się damskie kwalifikacje do pistoletu pneumatycznego kobiet. Wśród 39 zawodniczek dwie Polki: Beata Bartków-Kwiatkowska i Klaudia Breś.

Tenis stołowy - Ciężko, ciężko, ale zwycięsko! Drugi set dla Natalii i Jakuba w stosunku 11:8. Remis 1:1 w setach.

Strzelectwo - Tak jak wczoraj Sandra Bernal rozpoczyna dzień od 19 zestrzelonych rzutków w serii i jest 23. Cztery pozycje niżej plasuje się Piotr Kowalczyk. Reprezentant polski wykonał w kwalifikacjach 87 celnych strzałów.

Judo - Na trzeciej macie toczy się właśnie walka Finki Emilii Kanervy i Izraelki Gili Sharir. Zwyciężczyni tego pojedynku w drugiej rundzie zmierzy się z Karoliną Tałach.

Tenis stołowy - Pierwszy set dla Francuzów. Laura Gasnier i Tristan Flore wygrywają 11:8.

Tenis stołowy - Na stole numer trzy rozpoczął się już mecz polskiego miksta. Partyka i Dyjas przegrywają na razie 7:5

Judo - Brawo! Karolina Tałach pokonuje Lucy Renshall przez ippon i wystąpi w drugiej rundzie w kategorii -63 kg!

Judo - Pierwsza kara shido dla Brytyjki.

Judo - Tałach już na macie! Trzymamy kciuki, aby poszła w ślady Damiana Szwarnowieckiego.

Judo - Już za około dwie minuty w pierwszej rundzie w kategorii -63 kg będzie walczyć Karolina Tałach. Przed Polką trudne zadanie, gdyż w pierwszej walce zmierzy się z Brytyjką Lucy Renshall.

Judo - Rywalem Polaka w drugiej rundzie będzie mający gruzińskie korzenie Portugalczyk Anri Egutidze.

Judo - Nie było niespodzianki! Damian Szwarnowiecki po minucie walki pokonuje Cypryjczyka Michaela.

Judo - Węgier Rajkai po wazzari pokonał Mołdawianina Zaborousiuca. Teraz czas na Damiana Szwarnowieckiego!

Judo - Na macie numer dwa są już Węgier Robert Rajkai i Mołdawianin Nicon Zaborosciuc. Po tym pojedynku swoją walkę rozegra Polak i Cypryjczyk.

Judo - Przypomnijmy, że judo na Igrzyskach Europejskich mają format Mistrzostw Europy, a więc na tych zawodach stawką są nie tylko medale, ale także punkty do rankingu olimpijskiego.

Tenis stołowy - Czekamy na rozpoczęcie meczu pierwszej rundy naszego miksta. Natalia Partyka i Jakub Dyjas zmierzą się w nim z parą Gasnier/Flore z Francji.

Strzelectwo - Niestety, nie najlepiej kończą się dla nas eliminacje pistoletu pneumatycznego mężczyzn. Piotr Daniluk z rezultatem 577 punktów zajął ostatecznie 12. miejsce. Szymonowi Wojtyni wynik 565 punktów dał 33. lokatę.

Judo - Wczoraj bardzo blisko medalu była Agata Perenc, która przegrała walkę o brąz, a dzisiaj kolejni nasi judocy powalczą o medale. Jako pierwszy za około 10 minut na tatami pojawi się Damian Szwarnowiecki, który w pierwszej rundzie w kategorii -81 kg zmierzy się z Cypryjczykiem Aristosem Michaelem.

Strzelectwo - Niedaleko swoje zmagania w kwalifikacjach trapa kontynuuje Sandra Bernal. Polka do swojego wczorajszego dorobku dodała na razie 12 zestrzelonych rzutków i jest 23.

Strzelectwo - Bardzo dobrze finiszuje Wojtyna. Polak był już poza pierwszą trzydziestką, ale dzięki ostatnim strzałom awansował na 22. pozycję.

Strzelectwo - Czwartą serię Daniluk kończy poza pierwszą ósemką. Przed nim jeszcze 20 strzałów.

Strzelectwo - Po połowie czwartej serii strzałów Daniluk zdecydował się na chwilę odpoczynku. Aktualnie jest siódmy. Szymon Wojtyna notuje wynik w trzeciej dziesiątce.

Strzelectwo - Daniluk to jest, to wypada z finałowej ósemki. Słabszy moment ma natomiast Wojtyna. Ostatnie strzały są dalekie od środka tarczy, a nasz zawodnik kręci głową nieco poirytowany.

Strzelectwo - Tymczasem Polacy spadli nieco w klasyfikacji. Piotr Daniluk zajmuje 11. miejsce, a Szymon Wojtyna 27.

Strzelectwo - Stres jest, ale mobilizujący - mówi na nieco ponad godzinę do swojego startu Mistrzyni Europy Klaudia Breś.

Strzelectwo - Po pierwszych seriach Polacy dość wysoko w stawce. Wojtyna jest piąty, a Daniluk siódmy.

Strzelectwo - Wznowione zostały też eliminacje w trapie. Przypomnijmy, wśród mężczyzn Piotr Kowalczyk jest 29., a wśród kobiet Sandra Bernal zajmuje 21. miejsce. O awans do finału będzie bardzo ciężko. Dziś dwie ostatnie serie strzelań eliminacyjnych.

Strzelectwo - Jako pierwsi zaprezentują się dziś strzelcy, a dokładnie specjaliści pistoletu pneumatycznego. W eliminacjach konkurencji indyidualnej zobaczymy Piotra Daniluka i Szymona Wojtynę.

Dzień dobry z Mińska! Rozpoczynamy naszą trzecią relację ze wszystkich aren drugich Igrzysk Europejskich!

Relacja live rozpocznie się od około godziny 8:00.

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.