Droga do Tokio #22 - Piłka nożna - Mistrzostwa Europy U21 [Zapis LIVE]

• Data publikacji: 22.06.2019, 19:46

Czy dziś będziemy świętować awans naszej reprezentacji do półfinału EURO U21, a przy okazji pierwszy awans polskich piłkarzy na igrzyska olimpijskie od 28 lat? Aby to się stało należy co najmniej zremisować z Hiszpanią, co wcale nie będzie łatwym zadaniem. Czy podopieczni Czesława Michniewicza mu podołają?

Hiszpania – Polska 5:0 (3:0)

Bramki: 17' Fornals, 35' Oyarzabal, 39' Ruiz, 71' Ceballos, 90' Mayoral

Kartki: 78' Roca – 65' Wieteska Ż, 70' Bielik Ż, 83' Piotrowski Ż, 90+4' Pestka Ż

Składy:

Hiszpania: Sivera – Aguirregabiria, Nunez, Mere, Martin Caricol – Ruiz (75' Merino), Roca, Olmo, Ceballos (88' Vallejo), Fornals – Oyarzabal (59' Mayoral)

Polska: Grabara – Gumny, Fila (46' Piotrowski), Wieteska, Bielik, Pestka – Michalak, Dziczek, Żurkowski (71' Płacheta), Szymański – Buksa (55' Świderski)

Sędzia: Robert Madden (Szkocja)

Relacja na żywo

To koniec naszej relacji live na dzisiaj. Marzyliśmy o zakończeniu jej w lepszych nastrojach, ale rzeczywistość okazała się brutalna.

Niestety, ten mecz sprowadził nas na ziemię, po tym jak zwycięstwa z Belgią i Włochami rozbudziły w nas marzenia na awans do półfinału i na igrzyska w Tokio. Hiszpanie pokazali dziś pełnię swoich możliwości i dzięki liczbie bramek nam strzelonych to oni wygrywają grupę A i są już pewni awansu do półfinału i wyjazdu do Tokio. Szanse na awans zachowują jeszcze Włosi, jednak prawdopodobnie nie będą najlepszą drużyną z drugiego miejsca. Polacy, mimo dwóch zwycięstw, kończą na 3. miejscu w grupie, tylko przed mającą 0 punktów Belgią.

90+6' Koniec.

90+4' Brzyski faul Pestki na Fornalsie przy linii bocznej pola karnego i żółta kartka.

90' Hiszpanie dobijają Polaków. Mayoral wykorzystał dogranie w centrum pola karnego i bezlitośnie wykorzystał złe ustawienie obrońców.

89' Tymczasem Włosi prowadzą 3-1 i znów to oni są na prowadzeniu w grupie A! Bramkę zdobył Federico Chiesa.

87' Ostatnia zmiana w tym meczu. Debiutujący Manu Vallejo zmienia Ceballosa.

83' Żółta kartka dla Piotrowskiego za faul na Martinie.

79' Świetny strzał Bielika głową po rzucie rożnym, niestety świetnie wybroniony.

78' Pierwsza żółta kartka dla Hiszpana, a konkretnie dla Marco Roci. Tymczasem Belgia strzela na 1-2 z Włochami. Dokonał tego 17-letni Verschaeren. Dzięki temu znów Hiszpanie prowadzą w grupie A.

75' Mikel Merino zmienia jednego z najlepszych dziś na boisku – Fabiana Ruiza.

71' Przemysław Płacheta zmienia Szymona Żurkowskiego.

71' Podobnie jak reszta... Ceballos pięknie w okienko z wolnego na 4-0.

70' Rzut wolny blisko pola karnego będą mieli Hiszpanie. Żółtą kartkę obejrzał Bielik. On też w półfinale już na pewno nie zagra.

69' Gdyby nie Grabara byłoby już co najmniej 6-0. Kolejna niesamowita interwencja naszego golkipera.

66' Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Otrzymał ją Mateusz Wieteska. Cóż, on w półfinale już na pewno nie zagra. Reszta może jeszcze marzyć, ale czy coś więcej?

59' Mikel Oyarzabal odniósł poważną kontuzję i na noszach opuszcza boisko. Zastąpi go Borja Mayoral.

53' Włosi prowadzą tymczasem już 2-0, dzięki bramce Patricka Cutrone. Dzięki temu to Włosi prowadzą w grupie A.

52' Bardzo bliski bramki na 4-0 Fornals. Jego strzał minął jednak bramkę.

49' Już dwie kapitalne interwencje Grabary! Najpierw obronił strzał Ceballosa, a później jednego z jego reprezentacyjnych kolegów.

46' Drugą połowę zaczynamy ze zmianą w składzie. Karola Filę zmienił Jakub Piotrowski.

Czy w drugiej połowie obraz gry się odmieni? Na to liczymy, ale odrobić trzybramkową stratę z tak grającymi Hiszpanami... To będzie arcytrudne zadanie.

45+2' Koniec pierwszej połowy. Niestety, przegrywamy 0:3, a Włosi prowadzą 1:0. W 45 minut nasza sytuacja z bardzo dobrej zmieniła się w niezwykle trudną. Co tu kryć – potrzebujemy cudu. W pierwszej połowie nie byliśmy w stanie w żaden sposób zagrozić naszym rywalom.

45' Złe wieści z Reggio Emilia. Na prowadzenie w meczu z Belgią wyszli Włosi, co spycha polską reprezentację na 3. miejsce w tabeli, nie dające żadnych szans na awans. Strzelcem gola – Nicolo Barella.

39' Do trzech razy sztuka... Tym razem Ruiz z dystansu trafia. Nici z marzeń o półfinale?

35' Niestety... 0:2. Oyarzabal wyprzedził polskiego obrońcę i z ostrego kąta przelobował Grabarę.

35' Ruiz znów w poprzeczkę!

31' Polski doping dominuje na trybunach. Oby pomógł on naszym zawodnikom.

30' Niestety nie udało się stworzyć zagrożenia.

29' Trochę dłużej przy piłce Polacy. Będziemy mieli rzut wolny przy prawym rogu pola karnego.

25' Znowu ratuje nas świetna interwencja Grabary.

24' Buksa spróbował strzału z dystansu, ale nie zaskoczył Sivery.

22' Rzut wolny dla Hiszpanów blisko pola karnego po faulu na Ceballosie.

21' Cały czas atakują Hiszpanie. Polacy mają problem z wyjściem z własnej połowy.

17' Aj... Niedobrze. Pablo Fornals po dograniu z lewej strony wślizgiem wpycha piłkę do siatki. Przegrywamy.

15' Uffff… Strzał z dystansu Fabiana Ruiza trafił w poprzeczkę polskiej bramki. Wciąż bardzo niebezpiecznie.

15' Zamknięci na razie Polacy w okolicy własnego pola karnego. To nie będzie łatwy mecz.

13' Znów było groźnie! Jeden z polskich obrońców zatrzymał piłkę tuż przed linią brakową.

11' GRABARA! Rewelacyjna interwencja po świetnym woleju Olmo!

10' Ciekawą akcję prawym skrzydłem przeprowadzili Polacy, ale nie zagrozili bramce Sivery.

8' Niebezpieczny strzał Ruiza z dystansu, ale nad bramką Grabary.

6' Olmo bliski strzelenia bramki po świetnej akcji Ceballosa, ale nieco pogubił się otoczony przez Polaków w polu karnym i uderzył obok bramki.

2' Ofensywnie rozpoczęli Hiszpanie. Dokładnie tak jak przewidywano.

1' Polacy rozpoczęli!

Hymny na stadionie w Bolonii! Zaraz zaczynamy!

Równolegle rozgrywane będzie spotkanie Belgów z Hiszpanami. Wygrana Belgów może sprawić, że nawet przegrywając z Hiszpanią możemy awansować do półfinału.

Polscy kibice zbierają się powoli na stadionie w Bolonii.

Przypomnijmy, że kiedy reprezentacja Polski w piłce nożnej ostatni raz grała na igrzyskach – w 1992 roku w Barcelonie – zdobyła srebrne medale przegrywając w finale z Hiszpanami. Dziś możemy "zrewanżować" się za tę porażkę, zamykając Hiszpanom drogę do Tokio.

Do meczu już tylko 20 minut! Niech wygrają... wyżsi!

W składzie Polaków kilka zmian. Zgodnie z pewnymi zapowiedziami brakuje mającego problemy zdrowotne Dawida Kownackiego. Zastępuje go Adam Buksa. Do składu powrócił Konrad Michalak, a po problemach żołądkowych swój pierwszy mecz na tych mistrzostwach rozegra Robert Gumny.

Czy to jest dzień, w którym będziemy świętować awans do półfinału i na igrzyska w Tokio? Wkrótce się przekonamy. Starcie z Hiszpanią zacznie się o 21:00.