Za nami pierwszy dzień Igrzysk Europejskich. Dzisiaj zobaczymy nieco więcej dyscyplin, w których będą brać udział polscy sportowcy. Serdecznie zapraszamy na naszą relację LIVE, która potrwa niemal cały dzień.

STARTY POLAKÓW

PROGRAM DNIA

Relacja na żywo

To koniec dzisiejszych występów Biało-Czerwonych w Mińsku. My również kończymy naszą relację live i zapraszamy na kolejne dni. Dziękujemy i do zobaczenia!

Boks - Jednogłośnie wygrywa Whittaker, ale decyzja sędziów dość dziwna. Brytyjczyk tylko uciekał i unikał ciosów Goińskiego, a jednak... wygrał.

Boks - Walka jak na razie dość wyrównana i nie wiadomo kto wygra. Zaczynamy trzecią rundę.

Boks - Polak z Brytyjczykiem wychodzą na ring!

Boks - Czekamy jeszcze na pojedynek Mateusza Goińskiego z Brytyjczykiem Benjaminem Whittakerem w kat. do 81 kg. Walka planowana jest na godz. 21:30.

Tenis stołowy - Grono zawodników, których zobaczymy w trzeciej rundzie uzupełnili: Chorwat Andrej Gacina i Grek Ioannis Sgouropoulos. To były ostatnie mecze dzisiejszego dnia, a do rywalizacji tenisiści stołowi powrócą jutro.

Tenis stołowy - Niestety, Marek Badowski nie zdołał ugrać nawet seta w starciu z Rosjaninem Aleksandrem Szibajewem i odpadł z turnieju singlistów. W ostatnim secie próbował nawiązać walkę z rywalem, ale ostatecznie przegrał 9:11.

Tenis stołowy - W ciężkiej sytuacji jest Marek Badowski, który przegrywa z Aleksandrem Szibajewem już 0:3. W trzecim secie Rosjanin pozwolił zdobyć naszemu zawodnikowi zaledwie cztery punkty.

Tenis stołowy - Rosjanin prowadzi już 2:0. Tym razem gra do połowy seta była dość wyrównana, ale w końcówce Szibajew odskoczył i wygrał 11:8.

Tenis stołowy - Pierwszy set dla Szibajewa. Rosjanin na początku wypracował sobie kilka punktów przewagi i utrzymał ją do końca, wygrywając 11:6.

Tenis stołowy - Marek Badowski i jego rywal są już przy stole. Lada moment powinien rozpocząć się ich mecz. A tymczasem w kolejnej rundzie zameldowali się: Grek Panagiotis Gionis, Słoweniec Bojan Tokić i Ukrainiec Kou Lei.

Tenis stołowy - W międzyczasie awans do trzeciej rundy wywalczyli m.in. Słowak Lubomir Pistej, Rosjanin Kirill Skaczkow, Włoch Niagol Stoyanow, Austriak Robert Gardos, Duńczyk Anders Lind, Ukrainiec Jewgen Pryszczepa, Brytyjczyk Sam Walker, Słowak Yang Wang i Fin Benedek Olah.

Boks - Filip Wąchała przegrał niestety z Mołdawianinem Vasilijem Belousem i odpadł z rywalizacji w kat. do 69 kg.

Tenis stołowy - Mecz Marka Badowskiego z Rosjaninem Aleksandrem Szibajewem rozpocznie się z opóźnieniem.

Sambo - Trwają walki medalowe, aktualnie o te z najcenniejszego kruszcu.

Tenis stołowy - Jesus Cantero po porażce z Austriakiem Gardosem bardzo narzeka na pracę sędziów. Zbulwersowany Hiszpan kopie w krzesła i dekoracje przygotowane przez organizatorów.

Gimnastyka artystyczna - W indywidualnych zmaganiach kobiet zwyciężyła Rosjanka Dina Averina. Srebro przypadło Linoy Ashram z Izraela, a brąz zawodniczce gospodarzy Katsiarynie Halkinie.

Tenis stołowy - Bojan Tokić ze Słowenii i Medardas Stankevicius z Litwy dopiero zaczynają swój pojedynek na stole numer dwa. To oznacza, że Badowski raczej nie pojawi się punktualnie w walce o trzecią rundę.

Boks - Jednak Suciu wygrywa i melduje się w 1/8 finału.

Tenis stołowy - Jakub Dyjas w trzeciej rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawionym Niemcem Timo Bollem. Mecz zaplanowany jest na jutro na godzinę 16:00. Jeszcze dzisiaj o godzinie 19 nasz drugi singlista Marek Badowski zagra w drugiej rundzie z Rosjaninem Aleksandrem Szibajewem.

Boks - Radomir Obruśniak walczy w tej chwili z Rumunem Gheorghe Suciu w kat. -60 kg.

Tenis stołowy - Źle zaczął siódmą partię Jakub Dyjas. Przegrywał już czterema punktami, ale potrafił odrobić straty i triumfował 11:9, a w całym meczu 4:3.

Tenis stołowy - No iw wyrównuje na 3:3 Holender. 11:8 i mamy decydującą, siódmą partię. Będą emocje.

Judo - Niestety! Brytyjka Chelsie Giles wygrywa brąz poprzez Ippon.

Judo - Dobry początek Perenc, Polka zdobywa punkt.

Judo - Walka się właśnie zaczęła!

Koszykówka 3x3 - Koniec meczu! Wygrywamy z Andorą - 21:12 i awansujemy do ćwierćfinału!

Tenis stołowy - Jeszcze się broni Laurens Tromer. Wygrywa teraz do 8 i gramy seta numer 6.

Judo - Polka i Brytyjka wychodzą już na matę.

Koszykówka 3x3 - Polacy coraz bliżej wygranej - 17:10.

Tenis stołowy - 11:6 dla Jakuba Dyjasa w czwartym secie. Jedna wygrana partia dzieli Polaka od 3. rundy.

Koszykówka 3x3 - Nasi cały czas są na prowadzeniu, ale już trzypunktowym - 12:9.

Koszykówka 3x3 - Teraz na minimalnym prowadzeniu Polacy - 5:4.

Koszykówka 3x3 - Początek meczu dla naszych rywali - 3:2.

Koszykówka 3x3 - Rozpoczyna się ostatni mecz grupowy Polaków, a przeciwnikiem Andora.

Tenis stołowy - Świetna teraz gra Jakuba! Holender w trzecim secie uzbierał wszystkiego dwa punkty. W setach 2:1 dla Polaka.

Tenis stołowy - Holender prowadził od pierwszej wymiany. Dyjas gonił, gonił, ale ostatecznie przegrał 10:12. Jest 1:1 i wszystko zaczyna się od początku.

Tenis stołowy - Pierwszy set dla Dyjasa - 11:6. Oby tak dalej!

Tenis stołowy - Grają Jakub Dyjas i Laurens Tromer. Kciuki ściskamy szanowni Państwo!

Judo - Za chwilę Agata Perenc rozpocznie bój o brązowy medal w kat. do 52 kilogramów. Jej przeciwniczką będzie Brytyjka Chelsie Giles.

Tenis stołowy - Już za chwilę powinien zacząć się mecz Jakuba Dyjasa z Holendrem Laurensem Tromerem. Stawka: 3. runda i możliwość gry z jednym z głównych faworytów turnieju, Niemcem Timo Bollem.

W klasyfikacji medalowej na ten moment prowadzą Rosjanie (3 złote, 1 srebrny, 0 brązowych) przed Holandią (1-2-0) i Białorusią (1-1-2).

Strzelectwo - Rozdano medale w mikstach. W pistolecie pneumatycznym zwyciężają Rosjanie Artem Chernousov i Vitalina Batsarashkina przed Serbami i Niemcami. Złoto dla Rosji, konkretnie dla Julii Karimovej i Sergieja Kamenskiyego w karabinie pneumatycznym. Srebro dla ich rodaków Maslennikova i Galashiny, brąz dla Czechów Barbcovej i Nepejchala.

Łucznictwo - W drużynowej rywalizacji w łukach klasycznych wśród mężczyzn najlepsi Francuzi, którzy w finale pokonali Holendrów. Brązowe medale dla Włochów. Natomiast wśród pań złoto dla Wielkiej Brytanii, srebro dla Białorusi, brąz dla Dunek.

Akrobatyka sportowa - Rozdano już pierwsze medale w akrobatyce. W statycznym układzie grupowym kobiet triumfowały Białorusinki przed Belgijkami i Portugalkami. W układzie dynamicznym mikstów najlepsi Rosjanie przed parą z Azerbejdżanu i Białorusi. Gospodarze mają już trzy krążki na koncie!

Koszykówka 3x3 - Koniec czasu! Przegrywamy ostatecznie - 20:14. Jeszcze dziś o 16:50 zmierzymy się z Andorą.

Koszykówka 3x3 - Walczą jeszcze ambitnie Biało-Czerwoni, ale rywalom brakuje tylko punktu - 20:14.

Koszykówka 3x3 - Ojoj! Odskoczyli Serbowie aż na dziewięć oczek - 18:9. Chyba znamy zwycięzcę tego starcia.

Koszykówka 3x3 - Odrabiamy teraz nieco strat i jest już tylko - 12:8.

Koszykówka 3x3 - Uciekają nam Serbowie na sześć punktów - 11:5.

Tenis stołowy - Brawo Natalia Partyka! Serbka Andrea Todorovic pokonana w ostatnim secie do 5 i w całym meczu 4:1. Polka z seta na set się rozkręcała, rywalka miała coraz mniej do powiedzenia. Matilda Ekholm, znakomita Szwedka będzie kolejną rywalką naszej multimedlaistki paraolimpijskiej, ale to jutro. Dziś, nieco później czekają nas jeszcze mecze Marka Badowskiego i Jakuba Dyjasa.

Koszykówka 3x3 - Wreszcie zdobywamy pierwsze punkty, ale rywale również - 7:2.

Koszykówka 3x3 - Serbowie mocno od początku w ataku i prowadzą - 5:0.

Koszykówka 3x3 - Rozpoczął się drugi mecz grupowy pomiędzy Polską i Serbią.

Boks - Niestety nasz bokser przegrywa z Czechem przez nokaut w 2 minucie trzeciej rundy walki. Bartl zdecydowanie lepszy i zasłużenie jest o krok bliżej medalu.

Judo - Agata Perenc powalczy zaś o brąz. Jej przeciwniczką będzie Francuzka Amandine Bouchard.

Judo - Również Anna Borowska nie dała rady swojej rywalce w kat. -57 kg. Niemka Pauline Starke okazała się lepsza.

Tenis stołowy - Natalia coraz bliżej 3. rundy. Czwarty set wygrywa 11:7.

Judo - Karolina Pieńkowska odpadła w repasażu w kat. -52 kg., po przegranej z Brytyjką Chelsie Giles.

Tenis stołowy - Natalia Partyka wygrywa znów 11:9 i w setach prowadzi z Todorovic 2:1. Oby tak dalej.

Kolarstwo - Najlepsza z Polek Katarzyna Wilkos finiszuje na 14. miejscu. Marta Lch 27., Agnieszka Skalniak 33., Małgorzata Jasińska 38., Monika Brzeźna 60. Jutro o medale powalczą panowie.

Boks - Na ringu numer jeden, w kategorii do 75 kg., Rafał Perczyński walczy z Czechem Milosem Bartlem.

Kolarstwo - Lorena Wiebes mistrzynią Igrzysk Europejskich w wyścigu szosowym! Holenderka o włos wyprzedza Marinne Vos i przedstawicielkę gospodarzy Tatsianę Sharakovą.

Kolarstwo - Dwa medale dla Holandii, jeden dla Białorusi... ale z kolejnością musimy poczekać na oficjalne wyniki. Polki do walki o medal się nie włączyły.

Kolarstwo - 1500 metrów do mety! Ale tempo peletonu!

Tenis stołowy - Natalia Partyka wyrównuje. Drugi set dla Polki w stosunku 11:9.

Kolarstwo - Holenderki się rozprowadzają. 3 kilometry do mety!

Kolarstwo - 5 kilometrów do mety. Coraz wyższe tempo!

Tenis stołowy - Pierwsza partia dla Todorovic. Serbka wygrywa 13:11.

Kolarstwo - 10 km do mety, cały peleton jedzie w zwartej grupie, zapewne czeka nas sprinterski finisz.

Tenis stołowy - Już za chwilę Natalia Partyka powalczy o 3. rundę singla z Serbką Andreą Todorovic. Wcześniej w czterech meczach, o których nie pisaliśmy triumfowały Turczynka Ozge Yilmaz, Iana Noskova z Rosji, Hanna Haponova z Ukrainy oraz Rachel Moret ze Szwajcarii.

Kolarstwo - Zmiana na prowadzeniu, po przejechaniu 90 km. Niemka Hanna Ludwig jedzie teraz na czele, a na 7. miejscu cały czas się trzyma Wilkos.

Judo - Karolina Pieńkowska w repasażu kategorii -52 kg powalczy z Brytyjką Chelsie Giles, a Anna Borowska w kategorii -57 kg trafiła na Niemkę Paulinę Starke.

Kolarstwo - Po piątej pętli bez zmian na czele stawki. Dobrze jedzie Katarzyna Wilkos, będąc na 7. pozycji.

Judo - Skuteczniejsza w dogrywce okazała się Portugalka i to ona awansowała do półfinału. Borowska powalczy o medal w repasażach.

Judo - Kwestia awansu do półfinału rozstrzygnie się w dogrywce.

Judo - Druga kara shido dla Monteiro. Do końca regulaminowego czasu walki pozostało trzydzieści sekund.

Judo - Kara shido dla Portugalki. Za nami półtorej minuty walki.

Judo - Za moment o półfinał walczyć będzie Anna Borowska w kategorii -57 kg. Rywalką Polki będzie Portugalka Telma Monteiro.

Judo - Tymczasem wyłoniona została półfinałowa rywalka Agaty Perenc w kategorii -52 kg. O finał Polka zawalczy z Rosjanką Natalią Kuziutiną.

Judo - Niestety tym razem mistrzyni olimpijska była lepsza, rzucając Polkę na ippon cztery sekundy przed upływem regulaminowego czasu walki. Ta porażka nie oznacza jednak, że Pieńkowska straciła szansę na medal. Polka będzie walczyć w repasażach.

Judo - Niestety druga kara shido dla Pieńkowskiej. W trudnej sytuacje jest Polka.

Judo - Pierwsza kara shido w tym pojedynku dla Polki.

Judo - Karolina Pieńkowska wraz z Majindą Kelmendi są już na tatami. Zaczynamy walkę o półfinał.

Kolarstwo - Połowa dystansu za paniami. Zgodnie z oczekiwaniami ucieczka zaczyna tracić przewagę. Trójka jedzie z przodu o niespełna dwie minuty przed peletonem, w którym mamy komplet Polek. Pojedyncze zawodniczki odstają od grupy i liczyć się w walce o medale nie będą.

Tenis stołowy - Dwie kolejne pingpongistki w trzeciej rundzie. Mowa tu o Szwedce Lindzie Bergstrom i Białorusince Nadieżdzie Bogdanowej.

Judo - Dopiero co Agata Perenc awansowała do półfinału, a już za chwilę o to samo powalczy Karolina Pieńkowska. Zadanie przed nią jest niezwykle trudne, gdyż zmierzy się z mistrzynią olimpijską, Kosowianką Majlindą Kelmendi.

Judo- Taaaak! Agata Perenc pokonuje Azerkę Mammadaliyevą rzutem na ippon w dogrywce i awansuje do półfinału Igrzysk Europejskich!

Judo - Kara shido także dla Polki. Czas na dogrywkę!

Judo - Bez większego zagrożenia utraty punktów przez obydwie ze stron. Czterdzieści pięć sekund do końca regulaminowego czasu walki.

Judo - Na razie pojedynek bez akcji punktowej, a pierwszą karę shido dostała Azerka.

Judo - Shershan ku uciesze publiczności pokonał Włocha, a teraz czas na Agatę Perenc i Gultaj Mammadaliyevą z Azerbejdżanu!

Judo - Na tatami są już Włoch Manuel Lombardo i Białorusin Dzmitry Shershan, a po nich o półfinał powalczy Agata Perenc!

Kolarstwo - Trzy rundy za nami. Trójka uciekinierek zdecydowanie powiększyła przewagę, wynosi ona aktualnie 3:13. Przypomnijmy, że liderkami są: Białorusinka Hanna Tserakh, Niemka Hannah Ludwig i Shapira Omer z Izraela. Jednak nie jest to chyba atak, który rozstrzygnie losy wyścigu.

Judo - Tak jest! Anna Borowska pokonuje Austriaczkę Sabrinę Filzmoser po dogrywce i zawalczy o półfinał w kategorii -57 kg!

Judo - Zwyciężczynię w pojedynku Borowskiej i Filzmoser wyłoni dogrywka.

Tenis stołowy - Jak już wspominaliśmy trwa turniej tenisistów stołowych. Zakończyła się pierwsza runda singli, w której rozegrano tylko kilka meczów z udziałem słabszych zawodników. Granie zaczyna się teraz, od drugiej rundy. Swoje mecze wygrały już znakomita Austriaczka Amelie Solja i Francuzka Laura Gasnier. Mecz Natalii Partyki z Andreeą Todorovic około 14.

Judo - Pierwsza w tym pojedynku kara shido dla Austriaczki.

Judo - Półtorej minuty walki za nami. Na razie bez żadnych kar shido w pojedynku Polki.

Judo - Na tatami jest już Anna Borowska! Rywalką Polki jest Austriaczka Sabrina Filzmoser.

Kolarstwo - Trójka zawodniczek w ucieczce - Białorusinka Hanna Tserakh, Niemka Hannah Ludwig i Shapira Omer z Izraela kończą drugie okrążenie z przewagą 32 sekund nad zasadniczą grupą, w której są wszystkie Polki.

Judo - Karolina Pieńkowska także powalczy o półfinał! Polka pokonuje faworyzowaną Hiszpankę Anę Perez Box przez wazzari! Brawo!

Judo - Mamy wazzari dla Pieńkowskiej! Minuta czterdzieści sekund do końca walki.

Judo - Karolina Pieńkowska już na macie! Oby powtórzyła wynik Agaty Perenc!

Judo - Na drugim tatami są już Majinda Kelmendi z Kosowa i Fabienne Kocher ze Szwajcarii. Po ich walce wyczyn Perenc postara się powtórzyć Karolina Pieńkowska, która walczyć będzie z Hiszpanką Aną Perez Box.

Kolarstwo szosowe Najwyżej z Polek - Agnieszka Skalniak na 41. pozycji. Marta Lach 44., Katarzyna Wilkos 50., a Małgorzata Jasińska 70.

Kolarstwo szosowe Po pierwszej pętli, na prowadzeniu zawodniczka z Luksemburga - Chantal Hoffmann. Za jej plecami gospodyni - Hanna Tserakh i Litwinka - Silvija Paceviciene

Strzelectwo - Kwalifikacje zakończone. Tomasz Bartnik i Katarzyna Komorowska kończą ostatecznie na 16. miejscu i nie zobaczymy ich w kolejnej fazie.

Judo - Kapitalna akcja Agaty Perenc! Polka rzuca Węgierkę na ippon i melduje się w ćwierćfinale!

Judo - Zwyciężczynię w polsko-węgierskim pojedynku wyłoni dogrywka.

Judo - Pierwsza kara shido w tej walce dla Węgierki.

Kolarstwo - Na razie po 15 kilometrach cała grupa jedzie razem w średnim tempie blisko 37 km/h.

Judo - Początek walki należy do Perenc, która atakuje Węgierkę, ale Szabo dobrze się broni.

Judo - Mammadaliyeva lepsza od Belgijki Van Snick, a więc na tatami jest już Agata Perenc w walce z Węgierką Szabo!

Judo - Dogrywka w walce Van Snick i Mammadaliyevej, a więc przedłuża nam się oczekiwanie na walkę Agaty Perenc.

Strzelectwo - Biało-czerwoni byli już nawet w pierwszej piątce, ale kilka gorszych strzałów znacznie odsunęło wizję awansu do kolejnej rundy.

Strzelectwo - Polacy wysoko w stawce. Ich próby pozwalają na razie na plasowanie się na siódmej lokacie.

Judo - Już za około pięć minut początek drugich rund w kategorii -52 kg. Po walce Azerki Mammadaliyevą z Belgijką Van Snick zaprezentuje się Agata Perenc w walce z Węgierką Katinką Szabo.

Strzelectwo - Piętro wyżej odbyły się finały pistoletu pneumatycznego. W meczu o złoto Rosjanie wygrywają z Serbami 17:9. Brąz dla Niemców, którzy pokonali gospodarzy.

Kolarstwo szosowe Zawodniczki są już na trasie!

Strzelectwo - Polacy walczą nie tylko z tarczą, ale też z niefrasobliwością przeciwników. Spóźniona Francuzka Bordet bardzo długo krzątała się obok Tomasza Bartnika w trakcie jego prób. Ten wygląda na nieco zdekoncentrowanego, ale na razie pewnie trafia w środkowe strefy tarczy.

Kolarstwo szosowe Za chwilę rozpocznie się wyścig kobiet. Na starcie cztery reprezentantki Polski - Monika Brzeźna, Małgorzata Jasińska, Agnieszka Skalniak i Katarzyna Wilkos.

Strzelectwo - Rywalizacja kwalifikacyjna w karabinowym mikście rozpoczęta.

Judo - Kapitalny rzut Hiszpana kończy przygodę Patryka Wawrzyczka z Igrzyskami Europejskimi.

Strzelectwo - Ostatnie przygotowania do startu drugiej grupy trwają. Za moment rozpoczęcie drugiej serii.

Judo - Izraelczyk w dogrywce przez kary shido pokonał reprezentanta Słowacji Poliaka, a teraz koncentrujemy się na walce Patryka Wawrzyczka z Hiszpanem Gaitero Martinem.

Judo - Na pierwszym tatami walczą już Słowak Matej Poliak i Izraelczyk Yarin Menaged. Po ich walce zaprezentuje się Patryk Wawrzyczek.

Strzelectwo - Ciekawa sceneria na strzeleckiej arenie. W sąsiedztwie dziennikarzy...przebierają się strzelcy, którzy zaraz przystąpią do walki.

Strzelectwo - Zmagania kończy pierwsza grupa drużyn. Polacy wystartują za około 10 minut.

Judo - Przedłuża się oczekiwanie na walkę Patryka Wawrzyczka. Aktualnie na tym samym tatami ósmą minutę dogrywki walczą Bułgarka Ivelina Ilieva i Niemka Sappho Coban.

Strzelectwo - Przenosimy się już do budynku położonego w pobliżu strzelnicy broni gładkolufowych. Tutaj o finał karabinu pneumatycznego powalczą Tomasz Bartnik w parze z Katarzyną Komorowską.

Judo - Chwila przerwy od startów Polaków na tatami, ale niebawem o trzecią rundę w kategorii -66 kg powalczy Patryk Wawrzyczek. Rywalem Polaka będzie Hiszpan Alberto Gaitero Martin.

Judo - Rywalką Polki w drugiej rundzie będzie reprezentantka Hiszpanii Ana Perez Box.

Judo - Florian odrobiła wazzari i wyrównała stan pojedynku z Polką, ale po chwili Pieńkowska po raz drugi rzuciła Azerkę na wazzari, a więc wygrała przez ippon i awansowała do drugiej rundy!

Strzelectwo - Koniec kolejnej serii. Wynik Sandry Bernal po dwóch turach to 39 zestrzelonych rzutów na 50 możliwych.

Judo - Do końca walki minuta i dwadzieścia pięć sekund. Polka wciąż prowadzi przez wazzari.

Judo - Bardzo dobry rzut Polki, który daje naszej reprezentantce wazzari!

Judo - Bardzo dobre akcje Pieńkowskiej na początku walki, ale Azerka skutecznie się obroniła.

Strzelectwo - Kolejne dwa pudła Polski. Biało-czerwony wyraźnie niezadowolona ze swojego wyniku.

Judo - Szwajcarka Kocher po dogrywce pokonuje Węgierkę Pupp i awansuje do drugiej rundy, a właśnie teraz na tatami wychodzi Polka i Azerka.

Judo - Na drugim tatami mamy dogrywkę w walce Szwajcarki Kocher i Węgierki Pupp.

Judo - Niestety krótko trwała przygoda Julii Kowalczyk w Mińsku. Polka po trzydziestu sekundach walki przegrywa z Rosjanką Mezhetskaią i odpada z rywalizacji

Judo - Polka i Rosjanka otrzymały pierwszą karę shido.

Judo - Julia Kowalczyk już na tatami!

Strzelectwo - Lepszy moment naszej reprezentantki. Siedem ostatnich strzałów Bernal trafiło w rzutki.

Judo - Niebawem na pierwszym tatami swój pojedynek w pierwszej rundzie kategorii -57 kg Julia Kowalczyk. Rywalką Polki będzie Rosjanka Daria Mezhetskaia.

Strzelectwo - Na drugiej strzelnicy jest już Sandra Bernal. Niestety już drugi i trzeci strzał Polki są niecelne.

Judo - Na drugiej macie walczą już Szwajcarka Fabienne Kocher i Węgierka Reka Pupp. Po tym pojedynku będziemy oglądać Karolinę Pieńkowską, która zmierzy się z Azerką Alexandrą-Larisą Florian.

Strzelectwo - Ostatni strzał naszego reprezentanta w pierwszej serii. Jego wynik to na razie 24/25.

Judo - Tymczasem wyłoniona została rywalka dla Agaty Perenc w drugiej rundzie. Polka w swojej drugiej walce zmierzy się z Węgierką Katinką Szabo.

Judo - Aktualnie toczą się pierwsze rundy w kategoriach -60 kg i -66 kg mężczyzn oraz -52 kg kobiet. Na występ kolejnych naszych reprezentantów będziemy musieli trochę poczekać.

Strzelectwo - Na strzelnicę wszedł już Piotr Kowalczyk. Na jego 19 dotychczasowych strzałów 18 jest celnych.

Judo - Koniec walki! Agata Perenc przez wazzari pokonała Hiszpankę Estrellę Lopez Sheriff i awansowała do drugiej rundy w kategorii do 52 kg.

Judo - Polka otrzymała także karę shido, ale do końca walki pozostało trzydzieści sekund.

Judo - Jest wazzari dla Polki! Fantastyczny rzut na plecy reprezentantki Hiszpanii i jest prowadzenie Perenc!

Judo - Groźny rzut Polki, ale Hiszpanka w ostatniej chwili ochroniła swoje plecy i nadal bez akcji punktowych.

Judo - Wyrównany początek walki. Po dwóch minutach żadna z judoczek nie wykonała rzutu punktowego oraz nie otrzymała kary shido.

Judo - Polka już na tatami! Trzymajmy kciuki!

Judo - Azerka już pokonała Finkę, a to oznacza, że za moment na tatami pojawi się Agata Perenc.

Judo - Pierwszą z naszych reprezentantek, która zaprezentuje się dzisiaj na tatami będzie Agata Perenc. Polka w pierwszej swojej walce zmierzy się z Hiszpanką Estrellą Lopez Sheriff. Ta walka odbędzie się na pierwszym tatami po walce Finki Katri Kakko z Azerką Gultaj Mammadaliyevą.

Sambo - Rozpoczęła się też rywalizacja w sambo, sporcie walki w Polsce mało znanym i mało popularnym. W Mińsku nie mamy więc swoich reprezentantów. Dziś walki w kategoriach 48 kg, 56 kg, 64 kg, 72 kg, +80 kg kobiet oraz 57 kg, 68 kg, 82 kg, 100 kg mężczyzn. Medalowe rozstrzygnięcia późnym popołudniem.

Judo - Już za około dziesięć minut rywalizację rozpoczną judocy. Dzisiaj zostaną rozdane medale w kategoriach -60 kg i -66 kg u mężczyzn, a także -48 kg, -52 kg i -57 kg u kobiet. Na tatami oglądać będziemy dzisiaj Patryka Wawrzyczka (-66 kg), Agatę Perenc i Karolinę Pieńkowską (obie -52 kg) oraz Annę Borowską i Julię Kowalczyk (obie -57 kg).

Tenis stołowy - Rozpoczął się turniej indywidualny tenisistów stołowych. To bardzo ważny turniej z punktu widzenia kwalifikacji olimpijskich. Awans do Tokio uzyskają najlepsze drużyny kobiet i mężczyzn, trzy singlistki, trzech singlistów oraz jeden mikst. Na razie trwają pierwsze rundy gier pojedynczych. Polacy - Natalia Partyka, Marek Badowski i Jakub Dyjas zaczną po godzinie 15 od drugiej rundy.

Strzelectwo - Wciąż czekamy na rozpoczęcie strzelania przez Piotra Kowalczyka. Sandra Bernal po pierwszej serii jest 22.

Strzelectwo - Miksty poza finałami. Beata Kwiatkowska - Bartków i Oskar Miliwek na 12. pozycji z wynikiem 569 punktów. Klaudia Breś i Szymon Wojtyna na 17. miejscu z dorobkiem 567 punktów. Awans uzyskały pary z Bułgarii, Rosji, Serbii, Francji, Białorusi, Ukrainy, Niemiec i Gruzji. Maria Grozdeva i Samuil Donkov wynikiem 581 punktów pobili rekord Igrzysk Europejskich. Finał zaplanowano na 10:45. Wcześniej, o 10:30 ruszą kwalifikacje mikstów w karabinie pneumatycznym. Na starcie zobaczymy polski duet Tomasz Bartnik/Katarzyna Komorowska.

Strzelectwo - Kolejne zawodniczki kończą pierwszą serię w trapie, Sandra Bernal coraz niżej w klasyfikacji. Piotr Kowalczyk jeszcze nie zaczął strzelania. Nasze miksty strzelają za to coraz lepiej, ale do czołowej ósemki będzie ciężko wejść.

Strzelectwo - Miksty strzelają na razie słabo. Zajmują miejsca w trzeciej dziesiątce.

Strzelectwo - Sandra Bernal w pierwszej serii uzyskuje 19 punktów. To odległa - 17. pozycja w klasyfikacji.

Strzelectwo - Oba nasze miksty już na strzelnicy. Na razie pierwsza seria, więc trudno powiedzieć jak im idzie w porównaniu do rywali.

Strzelectwo - W damskiej części trapa mamy również bialo-czerwoną. Sandra Bernal jest na razie 17., ale to dopiero początek kwalifikacji

Strzelectwo - Niedaleko rozpoczynają się też kwalifikacje do męskiego trapa. W stawce jeden Polak - Piotr Kowalczyk.

Strzelectwo - Sytuacja nie uległa zmianie. Polacy czekają wciąż na swoją serię, Bułgarzy prowadzą stawce drużyn, które oddały już część swoich prób.

Strzelectwo - Na prowadzeniu duet Drozdeva/Donkov z Bułgarii.

Strzelectwo - Rozpoczęły się już kwalifikacje mikstów w pistolecie pneumatycznym. Jednak zarówno Klaudia Breś i Szymon Wojtyna jak i Beata Bartków-Piotrowska i Oskar Miliwek nie zaczęli jeszcze rywalizacji.

Pierwsze starty Polaków już od godziny 7:30. Rozpoczynamy od strzelectwa i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!