ME U-21: Anglia niespodziewanie uległa Rumunii

• Data publikacji: 21.06.2019, 22:53

W kolejnych meczach Mistrzostw Europy U-21 Rumunia pokonała Anglię, a Francją wygrała z Chorwacją.

Przed starciem Anglików z Rumunami stawiano bardziej na tych pierwszych. Mimo braku większych emocji oraz przewagi jednej z drużyn w pierwszej połowy, druga przyniosła wiele bramek. Po bezbramkowym remisie w 1. odsłonie spotkania nadszedł w końcu czas na tę ciekawszą część. Warto zaznaczyć, że wszystkie trafienia w tym meczu miały miejsce po 76. minucie, czyli w nieco ponad kwadrans padło aż sześć bramek. Strzelanie rozpoczęli Rumuni zdobywając gola z rzutu karnego. Chwilę później Anglicy szybko odpowiedzieli. Festiwal bramek trwał w najlepsze i w następnych minutach Rumuni znów objęli prowadzenie i po minucie rywale wyrównali. W 89. minucie znów piłka wpadła do angielskiej bramki. Odpowiedzi na bramkę jednak Rumuni nie uzyskali i w doliczonym czasie trafili jeszcze jednego gola, a mecz zakończył się wynikiem 4:2.

W meczu Francuzów z Chorwatami nie padło tyle bramek co w drugim dzisiejszym spotkaniu, co sprawiło, że był on nieco nudniejszy. Przeciwnie do starcia Anglii z Rumunią, emocjonujący był początek spotkania. Szybką bramkę zdołał strzelić Moussa Dembele, bowiem stało się to już w 8. minucie gry. Potem tempo spotkania trochę upadło i zakończyło się ono skromnym zwycięstwem "trójkolorowych" 1:0.

Rumunia 4:2 Anglia (0:0)