Mińsk 2019 - Łucznictwo: rundy rankingowe za nami, porażka miksta

• Data publikacji: 21.06.2019, 14:47

Troje łuczników zainaugurowało starty Polaków na Igzryskach Europejskich w Mińsku. Cała trójka zaprezentowała się na przyzwoitym poziomie i z zainteresowaniem będziemy patrzeć na ich start w rundach pucharowych. Odpadł w pierwszej rundzie polski mikst w łukach klasycznych.

Sylwia Zyzańska rywalizująca w łukach klasycznych w stawce 48 zawodniczek zajęła 26. pozycję z wynikiem 623 punktów. Polka dziesięciokorotnie trafiała w najwyżej punktowane pole. Rywalką w pierwszej rundzie będzie Gruzinka Tsiko Putkaradze. Najlepsza była Holenderka Chan Bayardo, która wystrzelała 666 punktów. W tej samej konkurencji mężczyzn średnio spisał się Kacper Sierakowski. Nasz łucznik uzyskał 630 punktów, co dało mu odległe, 40. miejsce. W 1/32 finału zmierzy się ze Słoweńcem Rokiem Bizjakiem.

W łukach bloczkowych reprezentuje nas Łukasz Przybylski, który dziś wystrzelał wynik 685 punktów. Dało mu to 13. lokatę wśród rywalizującej szesnastki. W 1/8 finału powalczy z Rosjaninem Antonem Belajevem. Dzisiejszą rywalizację wygrał Serb Ognjen Nedeljkovic (708).

Zyzańska i Sierakowski wystartowali dziś także w rywalizacji mikstów. Tego występu nie będą jednak wspominali zbyt dobrze. W pierwszej rundzie przegrali z Gruzinami 1:5 i odpadli z rywalizacji. Tylko w pierwszym secie nasza para dorównała rywalom, zdobywając podobnie jak oni 33 punkty. W dwóch kolejnych setach Putkaradze i Mosehsvili wygrywali 35:33 i 36:33.