Roland Garros: Muguruza bez problemów w czwartej rundzie

• Data publikacji: 02.06.2018, 12:48

Garbine Muguruza pokonała Samanthę Stosur w trzeciej rundzie French Open. Hiszpanka pokonała Australijkę bardzo pewnie 6-0 6-2.

Mecz od samego początku układał się pod dyktando Muguruzy. Hiszpanka nie miała problemów w żadnym gemie pierwszego seta nie dając Stosur w żadnym gemie zdobyć co najmniej trzech punktów. Finalistka Rolanda Garrosa z 2010 roku nie miała nic do powiedzenia, przegrała pierwszego seta 6-0.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. W pierwszym gemie Muguruza od razu przełamała Australijkę, a następnie utrzymała swoje podanie. Stosur pierwszego gema zapisała na swoim koncie, wygrywając swoje podanie i zmniejszając straty na 1-2. Po wygraniu dla siebie pierwszego gema, Australijka uwierzyła w swoje umiejętności i już w kolejnym gemie przełamała Australijkę do 0. Jak się okazało, był to ostatni w meczu wygrany gem przez Stosur. Muguruza dwukrotnie przełamała rywalkę i pewnie wygrywała swoje podanie, w związku z czym wygrała drugiego seta 6-2 i awansowała do czwartej rundy

Garbine Muguruza (Hiszpania) - Samantha Stosur (Australia) 6-0 6-2