Tenis - ATP Halle: Kubot i Melo coraz bliżej kolejnego tytułu!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 20.06.2019, 15:49

Po wyrównanym pojedynku Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrywają z Davidem Goffinem i Pierreem-Hugues Herbertem 2:1. Tym samym są coraz bliżej trzeciego z rzędu zwycięstwa w Halle.

W swoim pierwszym spotkaniu tego turnieju Kubot i Melo po bardzo dobrej grze pokonali holenderski duet Wesley Koolhof/Matwe Middelkoop 6:3 6:2. Polsko-brazylijska para zdominowała rywali na korcie i nawet nie dopuściła ich do głosu przy własnym podaniu.

Nasi dzisiejsi przeciwnicy w swoim poprzednim meczu też zbytnio się nie zmęczyli. Gładko pokonali Guido Pellę i Joao Sousę 6:1 6:3 w zaledwie 50 minut.

Pierwsza partia nie dostarczyła kibicom zbyt wielu emocji. Obie pary solidarnie wygrywały swoje gemy serwisowe - do zera lub piętnastu. Sytuacja zmieniła się dopiero przy stanie 5:4 dla Kubota i Melo. Polak i Brazylijczyk zaryzykowali i przejęli inicjatywę przy podaniu rywali. Kilka razy posłali w ich kierunku potężne returny i nie mylili się przy siatce. Dzięki temu przełamali belgijsko-francuską parę po raz pierwszy, a tym samym wygrali całego seta 6:4.

Kolejnego odsłonę lepiej rozpoczęli Goffin i Herbert. Już na początku, po kilku niewymuszonych błędach "polskiej" pary wykorzystali pierwszego break-pointa i objęli prowadzenie - 1:2. Nie utrzymali jednak koncentracji i tym razem to oni zaczęli się mylić. Kubot i Melo wykorzystali moment ich słabości i błyskawicznie odrobili stratę. Później obie pary skupiały się głównie na własnych gemach serwisowych, choć więcej okazji na zdobycie przewagi mieli Polak i Brazylijczyk. Seta rozstrzygnął jednak tie-break. W nim także długo musieliśmy czekać na przynajmniej 2-punktową przewagę jednej z drużyn. Tym razem w końcówce lepsza okazała się para belgijsko-francuska, która wygrała seta 6:7 - 4:7 w tie-breaku.

Rozpędzeni zwycięstwem rywale nie zwalniali tempa w dogrywce i już na początku prowadzili 1:4. Wtedy nastąpił jednak moment dekoncentracji, który skrzętnie wykorzystali Kubot i Melo. Doprowadzili do remisu 8:8 i po bardzo nerwowym końcu meczu wygrali 11:9.

Rywalami "polskiej" pary w półfinale będą zwycięzcy meczu pomiędzy Dustinem Brownem i Timem Puetzem a Benem McLachlanem i Janem-Lenardem Struffem.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo -David Goffin/Pierre-Hugues Herbert 2:1 (6:4, 6:7(4:7), 11:9)