Hokej na trawie - Series Finals: Polki również nie wystąpią w Tokio!

• Data publikacji: 20.06.2019, 12:11

Polskie laskarki, podobnie jak laskarze, również nie wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Polki przegrały dziś z Japonią - 5:0 i odpadły z turnieju Series Finals w Hiroszimie.

Polska 0:0 Urugwaj

Na zakończenie fazy grupowej, kilka dni temu, Polki zremisowały bezbramkowo z Urugwajem i dzięki temu zajęły drugie miejsce w swojej grupie. W teorii oznaczało to słabszego rywala w fazie play-off. Los przydzielił nam jednak gospodynie turnieju Series Finals - Japonki.

Polska 0:5 Japonia (0:0, 0:1, 0:1, 0:3)

Pierwsza kwarta w wykonaniu obu zespołów była dość spokojna i wyrównana. Strzelanie zaczęło się dopiero w drugiej, gdy wynik otworzyła Yuri Nagai. W kolejnej kwarcie Japonki dołożyły jeszcze jedną bramkę. Rzut karny pewnie wykorzystała Izuki Tanaka i przed ostatnią odsłoną było - 2:0 dla gospodyń. W niej, Japonki dokonały dzieła zniszczenia Biało-Czerwonych, strzelając trzy następne bramki. Najpierw, w 51. minucie, po krótkim rogu, ponownie trafiła Nagai, zaś dwie minuty później podwyższyła Mami Karino. "Kropkę nad i" postawiła Kanon Mori, pięknie uderzając z pola.