Droga do Tokio #20 - Piłka nożna - Mistrzostwa Europy U21 [zapis LIVE]

• Data publikacji: 19.06.2019, 20:33

Postawić drugi krok w stronę Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - taki jest dzisiejszy plan reprezentacji Polski do lat 21 w piłkę nożną. Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali w pierwszym meczu 3:2 z Belgią. Teraz jednak czeka ich być może najtrudniejsze zadanie - mecz z gospodarzami. Włosi w pierwszym spotkaniu pokonali Hiszpanię 3:1 i wyglądają na bardzo zdeterminowanych, by odnieść sukces na imprezie na własnej ziemi. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00, my tymczasem zapraszamy na naszego LIVE'a!

Włochy - Polska 0:1 (0:1)

Bramki: 40' Krystian Bielik

Włochy: Meret - Dimarco, Bastoni, Mancini, Adjapong (81' Zaniolo) - Pellegrini, Madragora (57' Tonali), Barella - Orsolini (46' Kean), Cutrone, Chiesa

Polska: Grabara - Fila, Bochniewicz, Wieteska, Pestka - Jagiełło (55' Michalak), Dziczek, Żurkowski, Bielik - Szymański, Kownacki (76' Buksa)

Kartki: 87' Zaniolo - 50' Dziczek, 59' Kownacki, 89' Buksa

Relacja na żywo

My dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zapraszamy na sobotnią relację LIVE. Jeszcze raz ogromne brawa dla Czesława Michniewicza i jego Orłów! Wygrywamy i możemy z uśmiechem na ustach kłaść się spać. Dobrej nocy!

Mamy sześć punktów, to nie oznacza jeszcze awansu. Będziemy w sobotę walczyć o AWANS NA IGRZYSKA!

Polska wygrywa drugi mecz na Mistrzostwach Europy U-21! Co to był za mecz! Włosi szybko schodzą do szatni, Polacy celebrują zwycięstwo na murawie!

90+5' KONIEC! TAK TAK TAK! WYGRYWAMY Z WŁOCHAMI!

90+4' Fila cóż za poświęcenie! Jeszcze wywalczył faul przy tym wślizgu.

90+4' Bielik blokuje i wybija piłkę daleko od naszej bramki.

90+4' 40 sekund do końca spotkania.

90+3' UFFF, Grabara w porę orientuje się i wychodzi na czas do bezpańskiej piłki. Świetny mecz bramkarza.

90+3' Był jednak spalony, piłka dla Polaków. Niecałe 90 sekund do końca.

90+3' Wrzuca Pellegrini, zgarnia piłkę Chiesa. Włosi kontynuują akcję i jest rzut rożny.

90+3' Kean po prawej stronie próbuje dryblować, ale Szymański wybija piłkę na rzut rożny.

90+2' Włosi przechwytują i biegną z kontrą. Żurkowski jednak stopuje tę akcję.

90+1' Faul na Buksie, będziemy mieli okazję do podwyższenia prowadzenia, chociaż wątpię, że ruszymy masowo w pole karne przeciwnika.

90+1' Sędzia dolicza 4 minuty.

90' Bielik chciał uciec z piłką do narożnika, ale fauluje rywala. Piłka dla Włochów.

90' Buksa teraz przechwycił i rusza w samotności do ataku. Rozgrywamy teraz powoli akcję w środku pola.

89' Adam Buksa teraz zobaczył żółtą kartkę za próbę wymuszenia faulu, ostatecznie faulując rywala.

88' Nie będzie czerwonej kartki, gramy dalej.

87' Zaniolo teraz zdecydowanie przesadził z agresywnością. Włoch brutalnie wpadł w Szymańskiego wyprostowaną nogą i zobaczył żółtą kartkę. VAR może to jednak zamieni na czerwony kolor. Sędzia konsultuje sytuację.

86' Chiesa w końcu się "uruchomił", wpadł w pole karne, ale Polacy wybijają.

85' Wieteska wybija głową, rzut z autu dla Włochów.

82' Kolejna wrzutka ląduje w "koszyczku" Grabary.

82' Statystyki strzałów? 27 dla Włoch, tylko 7 dla Polski.

82' Zaczniemy od własnej bramki.

81' Zmiana w składzie gospodarzy. Schodzi Adjapong, wchodzi Zaniolo. Ofensywna zmiana.

80' Pestka blokuje dośrodkowanie, rzut rożny dla Italii.

80' Włosi już w natarciu, atakują całą dziesiątką.

79' Oddalamy zagrożenie. Szymański próbował zainicjować akcję, ale stracił piłkę.

79' Już naprawdę niedużo zostało, Włosi jednak w swoim składzie posiadają takie indywidualności, które potrafią zmienić losy meczu w każdej chwili. Rzut rożny dla Włochów.

77' Wydaje się, że odnowiła się kontuzja Kownackiego, który schodził z boiska z bólem uda.

76' Zmiana w polskim składzie. Schodzi Kownacki, wchodzi Buksa.

76' Włosi nadal atakują, teraz w polu karnym ląduje Cutrone, nie będzie jednak rzutu karnego.

75' Kownacki leży na murawie, będzie zmiana.

74' Kean teraz wszedł w buty Chiesy i jest po prostu wszędzie. Odebrał piłkę Michalakowi i wywalczył rzut rożny. Polacy na szczęście wybijają.

74' Włosi jednak coraz więcej miejsca zostawiają w defensywie. Jeśli mamy piłkę, to często mamy także duże pole do popisu. Atakujemy jednak zbyt mała ilością zawodników.

73' Żurkowski strzela z daleka, łapie Meret.

73' Włosi zasypują nasze pole karne dośrodkowaniami, na razie żadna wrzutka nie skończyła się choćby celnym strzałem.

71' Kean teraz popisał się niebanalnymi umiejętnościami. Jego dośrodkowanie zalicza jednak pusty przelot.

70' Faulowany Pestka przy wyjściu z kontratakiem.

68' Teraz szalony pomysł Dawida Kownackiego, który zauważył, że bramkarz wyszedł z bramki i strzelał z niemal połowy. Niecelnie.

67' Ach teraz było naprawdę blisko! Pestka podał na wolne pole do Żurkowskiego, Włosi pogubili się w ustawieniu i Polak był niemal w sytuacji sam na sam! Uciekła mu jednak piłka tuż przed strzałem.

65' Ładna teraz akcja Polaków, Szymański z Kownackim wymienili się podaniami przed polem karnym, ten ostatni jeszcze minął obrońcę i miał świetną pozycję do strzału. Jego uderzenie było jednak stanowczo za słabe, by pokonać Mereta.

64' Pellegrini szybko zakończył akcję Polski. Musimy wracać do obrony.

63' Strzał z daleka Tonaliego, piłka leci jednak kilka metrów nad bramką.

61' Grabara broni! Dimarco zaskoczył wszystkich strzałem po ziemi, ale nasz bramkarz na posterunku!

60' Będzie rzut wolny dla Włochów. Idealna pozycja dla strzelca, dystans około 20. metrów, wprost na przeciwko bramki.

59' Kownacki z żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

57' Tak jak w pierwszej połowie i tym razem po pierwszych 10 minutach tempo gry wyraźnie spadło.

57' Kolejna zmiana. Schodzi kapitan Madragora, wchodzi Tonali.

57' Kownacki przy piłce, ale zapędzony dosłownie w kozi róg. Wznowi od bramki Meret.

55' Jak Michniewicz obiecał tak robi wcześniejsze zmiany niż w pierwszym meczu. Schodzi Jagiełło, wchodzi Michalak.

54' Rzut rożny niegroźny dla Polaków. Mamy piłkę.

52' Cóż to był za strzał Chiesy, ale jeszcze lepiej broni Grabara! Skrzydłowy otrzymał podanie na wolne pole, uderza bez przyjęcia na bliższy słupek, ale Kamil popisał się niesamowitą reakcją. Rzut rożny dla Włochów.

51' Bochniewicz teraz ofiarnie wybija piłkę na aut. Włosi kontynuują akcję, Pellegrini uderza nad poprzeczką. Pomocnik stał jednak tyłem do bramki, miał bardzo trudną sytuację.

50' Strzał z daleka Mandragory, ale bardzo niecelny.

50' Żółta kartka dla Dziczka.

49' Szymański teraz próbuje dośrodkować w pole karne, ale Kownacki otoczony obrońcami.

46' Dośrodkowanie Barelli ląduje w rękach Grabary.

46' Wracamy na murawę! Na boisku za Orsoliniego pojawił się Kean.

Wracamy za około 15 minut na drugą połowę.

Polacy grają bardzo defensywnie, na razie realizujemy plan. Nie straciliśmy gola, zdobyliśmy gola po stałym fragmencie gry. Tak powinny grać drużyny, które niekoniecznie są faworytami spotkania. Włosi mimo to mieli sporo sytuacji, kilka razy uratował nas Grabara, często też sami gospodarze po prostu popisywali się fatalnym wykończeniem.

Przeżyjmy to jeszcze raz. Gol Krystiana Bielika.

45+2' Koniec pierwszej połowy. Wygrywamy w Bolonii 1:0 z Włochami!

45+2' W natarciu Włosi. Ostatecznie łapiemy na pozycji spalonej Pellegriniego.

45+1' Kolejna wrzutka Orsoliniego, ale było to zbyt dalekie podanie do Cutrone.

45' Sędzia dolicza 2 minuty.

45' NIE MA GOLA!

45' Sędzia jednak rozważa tę sytuację, czy tam czasami nie było pozycji spalonej.

44' Skrzydłowy zszedł na prawą nogę, oddał strzał po krótkim słupku. Piłka odbiła się jeszcze dwukrotnie od aluminium i wpadła do siatki.

44' Włosi wyrównują. Piękny gol Orsoliniego.

43' Od bramki rozpocznie Grabara.

42' Wybijamy, Włosi zaraz będą wykonywać rzut rożny z drugiej strony.

42' Włosi od razu ruszyli do ataku. Rzut rożny dla Italii.

40' Kownacki trafia w mur, ale Krystian Bielik dobija strzał z 16. metrów. Był to idealny strzał z woleja, piłka odbiła się jeszcze od słupka. PROWADZIMY Z WŁOCHAMI!

40' GOOOOOL!!!! POLSKA PROWADZI!

40' Do piłki podchodzi Kownacki. Do bramki około 25. metrów.

39' Mamy rzut wolny po faulu na Żurkowskim. Dobra pozycja, można postraszyć Mereta z tego dystansu.

38' Włosi dominują, ale ich jedyny pomysł na grę to podanie do Chiesy w każdej akcji. Gdy Federico nie bierze udziału w rozegraniu piłki, Włosi nie potrafią zagrozić bramce Grabary.

35' Kownacki teraz łapie się za kostkę po starciu z Mancinim. Dawid jednak nie potrzebuje pomocy medyka, gra dalej.

33' Wrzutka w pole karne, głową strzela Mancini i nie trafia w bramkę. Trudną pozycję do strzału miał jednak środkowy obrońca.

33' Rzut rożny dla Włochów po dośrodkowaniu Chiesy.

31' Co za szczęście Polaków! Chiesa wpadł w pole karne, wyłożył piłkę do Mandragory, ale ten strzela nieczysto z około 10. metra i piłka tylko mija prawy słupek.

30' Chiesa strzela z lewej nogi, Grabara chwyta piłkę. Na razie w pojedynkach między skrzydłowym a bramkarzem 2:0 dla Polaka.

29' Szymański teraz został zaproszony w pole karne przez Kownackiego, jednak zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem i akcja spaliła na panewce.

27' Grabara teraz ratuje nas przed stratą bramki! Dośrodkowanie Adjaponga, Chiesa otrzymuje podanie i oddaje mocny strzał, ale nasz bramkarz w porę zorientował się i zablokował strzał.

23' Chiesa teraz leży na murawie i potrzebuje pomocy medycznej po starciu z Filą.

21' Zamieszanie w naszym polu karnym, z kilku metrów uderza Pellegrini, ale był to bardzo niecelny strzał.

20' Polacy nadal przy piłce, nie potrafimy jednak przebić się pod pole karne Włochów.

16' Uspokoiło się trochę tempo meczu. Z pewnością działa to na korzyść Polaków, którzy na początku meczu musieli się trochę natrudzić, by nadążyć za Włochami.

13' Włosi teraz ze składną akcją, z pierwszej piłki Chiesa podaje do Cutrone w pole karne, podanie było jednak za mocne.

12' Włosi wybijają, zaraz będziemy budować kolejną akcję.

11' Pierwszy strzał biało-czerwonych! Kownacki otrzymał podanie na wolne pole od Jagiełły, dośrodkował w pole karne, tam Żurkowski wycofał do Bielika. Włosi jeszcze zablokowali strzał Krystiana i mamy rzut rożny.

8' Grabara piąstkuje, wyprowadzamy kontratak, ale gospodarze szybko neutralizują zagrożenie już na połowie boiska.

8' Po interwencji Szymańskiego Włosi będą mieli rzut rożny.

6' To będzie ciężki mecz, Polska cofnięta do defensywy od samego początku spotkania.

5' Pięć minut za nami, na razie biało-czerwoni byli przy piłce może przez kilkanaście sekund.

4' Chiesa teraz świetnie drybluje, oddaje podkręcony strzał... piłka mija bramkę o centymetry.

3' Kolejne dośrodkowanie, tym razem z lewej strony. Wybijają Polacy, ale Włosi z powrotem przy piłce.

2' Włosi ruszyli z akcją, na szczęście Orsolini niedokładnie dośrodkował.

1' Rzut z autu dla Polski.

<1'>Rozpoczęli Włosi!

Przywitanie kapitanów, pełny stadion w Bolonii. Za moment zaczynamy walkę o Tokio!

Pora na hymny!

Gdy Włosi dzisiaj wygrają, awansują dalej. Jeśli my wygramy, musimy jeszcze poczekać na 3. kolejkę.

Zawodnicy już w tunelu.

Dzisiaj z pewnością trzeba będzie uważać na Federico Chiesę, który w meczu z Hiszpanią zdobył dwa gole i wyrasta na największą gwiazdę turnieju.

Obecność Bochniewicza i Bielika w składzie oznacza, że nastawiamy się dzisiaj na tzw. murowanie własnej bramki. Najważniejsze zadanie na dzisiaj to nie przegrać.

Tymczasem zakończył się mecz Hiszpania - Belgia. La Furia Roja pokonała Czerwone Diabły 2:1 i obecnie ma 3 punkty w tabeli grupy A. Belgowie zaś pozostają nadal bez punktu. Nie jest to korzystny wynik dla Polski.

Znamy też skład Włochów:

Ponadto w składzie widzimy jedną zmianę. Krystian Bielik został przesunięty do linii pomocy, na środku obrony zastąpi go Paweł Bochniewicz. Tym samym Sebastian Szymański powędrował na skrzydło, a na nim zabraknie Konrada Michalaka.

Wygląda na to, że Robert Gumny nadal nie doszedł do siebie po problemach żołądkowych.