Tenis - WTA Birmingham: angielska pogoda nie pomogła Rosolskiej i Yang

• Data publikacji: 19.06.2019, 14:13

Alicja Rosolska i Chinka Zhaoxuan Yang dokończyły przerwane wczoraj przez deszcz spotkanie z amerykańsko-czeską parą Nicole Melichar/Kveta Peschke. Niestety rywalki okazały się lepsze, wygrywając - 6:1, 7:5 i awansowały do 1/4 finału turnieju WTA w Birmingham.

Wczorajsza gra długo nie potrwała, ponieważ już po rozegraniu pierwszego gema, nad kortem w Birmingham, pojawiły się intensywne opady deszczu. Spotkanie przerwano więc przy stanie - 1:0 dla Melichar oraz Peschke i przełożono na dziś na godzinę 13. Niestety, Polka z Chinką nie wróciły do gry w dobrej formie i szybko dostały kolejne trzy gemy w plecy. Ostatecznie Nicole z Kvetą pozwoliły tylko na ugranie jednego punktu i pewnie triumfowały - 6:1.

Drugi set był już nieco bardziej wyrównany, a Alicja i Zhaoxuan nawiązywały momentami skuteczną walkę. Udało im się doprowadzić do remisu - 5:5, ale końcówka należała do rywalek, które zwyciężyły - 7:5, zaś w całym meczu - 2:0.