MŚ kobiet: zwycięstwa faworytek

• Data publikacji: 18.06.2019, 23:30

Dzisiejszy dzień minął bez niespodzianek. Trzy punkty wpadły na konto Brazylijek i Australijek. Tym samym z grupy C awansowały trzy najlepsze zespoły.

Spotkanie Jamajki z Australią mogło mieć tylko jeden rezultat. Drużyna z Antypodów wygrała 4:1. Cały mecz przerodził się w show Samanthy Kerr, która zdobywała bramkę w 11., 42., 69. i 83. minucie spotkania. Gola honorowego zdobyła Havana Solaun, w 49. minucie, tuż po pojawieniu się na murawie. Asutralijki tym samym kończą na drugim miejscu w grupie C i awansują do kolejnej rundy.

Jamajka - Australia 1:4 (0:2)

W drugim meczu Brazylijki wygrały z Włoszkami 1:0. Decydującego gola z rzutu karnego zdobyła Marta w 74. minucie. Wygląda na to, że 33-latka nadal musi ciągnąć reprezentację za uszy na Mistrzostwach Świata. Dzięki takiemu rezultatowi, Włochy, Australia i Brazylia mają po 6 punktów w grupie C. Oznacza to, że wszystkie drużyny awansują do fazy play-off Mistrzostw Świata.

Włochy - Brazylia 0:1 (0:0)