Droga do Tokio #19 - Piłka nożna - Mistrzostwa Europy U21 [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 16.06.2019, 16:06

Polacy rozpoczynają drogę na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020! Nasza młodzieżowa reprezentacja do lat 21 na start Mistrzostw Europy zmierzy się z Belgią. Belgowie wydają się najłatwiejszymi rywalami z grupy, mimo to nadal to oni są faworytem w starciu z Polską. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30, a my tymczasem zapraszamy na naszą relację LIVE, która rozpocznie się około godzinę przed meczem!

Polska - Belgia 3:2 (1:1)

Bramki: 26' Żurkowski, 52' Bielik, 79' Szymański - 16' Leya Iseka, 83' Cools

Polska: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Pestka - Dziczek, Jagiełło (88' Bochniewicz), Żurkowski - Szymański, Kownacki, Michalak (90+1' Jóźwiak)

Belgia: Jackers - De Norre (81' Amuzu), Faes, Cobbaut, Cools - Heynen, Mangala, Lukebakio, Schrijvers, Mbenza (90' Saelemaekers) - Leya Iseka (63' Verschaeren)

Kartki: 72' Bielik, 90+3' Grabara, 90+4' Jóźwiak - 40' Faes, 48' Lukebakio

Relacja na żywo

My tym samym kończymy naszą relację i zapraszamy na kolejny mecz z Włochami 19 czerwca.

Polacy wygrywają 3:2 z Belgią na start Mistrzostw Europy U21! Żurkowski, Bielik i Szymański zapewniają trzy punkty. Świetny początek naszych reprezentanów!

KONIEC! WYGRYWAMY!

90+4' Lukebakio dośrodkowuje, ale wybijamy.

90+4' Już po czasie doliczonym, ale jeszcze gramy.

90+4' Żółta kartka dla Jóźwiaka. Belgia ma rzut wolny na naszej połowie.

90+3' Nerwowa końcówka, sporo fauli ze strony Polaków.

90+3' Grabara otrzymuje żółtą kartkę za grę na czas.

90+2' Kownacki przejmuje piłkę i ląduje na murawie. Mamy rzut wolny.

90+2' Dośrodkowanie Belgów, Grabara piąstkuje. Trwa oblężenie polskiej bramki.

90+1' Schodzi Michalak, wchodzi Jóźwiak.

90+1' Szymański ruszył lewą stroną, ale ostatecznie wycofuje. Niestety tym zagraniem oddał piłkę Belgom.

90' Sędzia doliczył 3 minuty.

90' Schodzi Mbenza, wchodzi Saelemaekers.

90'Amuzu szaleje teraz na skrzydle, ale ostatecznie Grabara wyłapuje dośrodkowanie.

89' Wszyscy Polacy na własnej połowie. Belgowie także atakują całym zespołem.

89' Czesław Michniewicz jeszcze czeka ze zmianami... w końcu Bochniewicz wchodzi, Jagiełło schodzi. Bronimy dostępu do bramki.

88' Kolejny rzut rożny dla Belgii. Na szczęście wybijamy.

87' Dużo nerwowości teraz ze strony Polaków. Belgowie zaś ruszyli pewnie do ataku, nie mają już nic do stracenia.

86' Łapie Grabara, zaczynamy swoją akcję.

86' Kolejny strzał Belgów, broni Grabara. Rzut rożny dla naszych rywali.

85' Duży błąd popełnił Krystian Bielik, który chciał wycofać piłkę do obrony, a wystawił ją jak na tacy napastnikowi z Belgii. No nic, gramy dalej, pozostało niewiele do końca spotkania.

84' Dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową piłkę do siatki skierował Cools.

84' Niestety, gol kontaktowy dla Belgii. Strzelcem gola Cools.

83' Błąd Polaków, piłkę przejął Schrijvers, ale znakomicie wślizgiem ratuje sytuację Wieteska. Rzut rożny dla Belgii.

81' Zmiana. Schodzi De Norre, wchodzi Amuzu.

80' Chyba już tego dzisiaj nie przegramy. Belgowie od dłuższego czasu nie potrafią sobie stworzyć tak dobrych sytuacji jak ta z 79. minuty w wykonaniu Polaków.

79' PROWADZIMY Z BELGIĄ 3:1! Żurkowski świetnie wpadł w pole karne, minął przeciwnika, dograł piłkę wzdłuż bramki do Szymańskiego, a ten mocnym strzałem zdobył gola! 3:1!

79'GOOOOL!

78' Trwa ostatni kwadrans, tymczasem z ławki rezerwowych wszedł tylko jeden zawodnik. Nietypowe zachowanie obu trenerów.

76' Dośrodkowanie Lukebakio z rzutu rożnego, ale oddalamy zagrożenie od własnej bramki.

73' Szymański dośrodkowuje, na wolnym polu Żurkowski... ale bramkarz Belgii łapie piłkę.

71' Leniwe tempo meczu. Polacy utrzymują się przy piłce.

68' Na trybunach świeci pustkami, ale mimo to słychać głośny doping polskich kibiców.

66' Fila przerywa akcję Belgii.

A tak wyszliśmy na prowadzenie!

64' Szukamy miejsca na ewentualny kontratak, ale póki co Belgowie szybko neutralizują potencjalne zagrożenia.

63' Pierwsza zmiana. Schodzi Leya, wchodzi Verschaeren.

61' Schrijvers strzela technicznie z 16. metra, ale piłka przelatuje obok słupka.

60' Belgowie teraz częściej przy piłce. Polacy trochę się cofnęli, oby nie skończyło się to tak jak w pierwszym kwadransie.

58' Uff, Cobbaut oddał potężny, ale niecelny strzał. Piłka dla Polaków.

58' I kolejny rzut rożny dla Belgów.

55' Wybijamy piłkę i ruszamy z kontrą, ale Mangala wyprzedził Szymańskiego i wybił na aut.

54' Rzut rożny dla Belgii.

53' Warto dodać, że Krystian Bielik 2 lata temu na Mistrzostwach Europy U21 rozgrywanych w Polsce był pomijany przez selekcjonera Dornę. Teraz obrońca wyrósł na lidera młodzieżowej kadry.

52' Strzelcem bramki Krystian Bielik! Polak wyskoczył najwyżej i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wbił piłkę do siatki! Prowadzimy!

52' GOOOOOOL! GOL! GOL DLA POLSKI!

51' Zapowiadała się świetna akcja Polaków po przejęciu piłki. Szymański jednak przesadził z dośrodkowaniem i akcja spaliła na panewce.

48' Żółta kartka dla Lukebakio.

48' Na razie brak ofensywnych akcji po obu stronach.

46' Wracamy do gry.

Tak strzelił Żurkowski.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Polska remisuje z Belgią 1:1. Zapraszamy za 15 minut!

45+1' Polacy trzymają rękę na pulsie i wymieniają się podaniami w obronie.

45' Sędzia dolicza minutę.

45' Polacy przeprowadzili dobrą akcję prawą stroną, piłka trafiła do Kownackiego, który uderzał z półobrotu z kilku metrów, ale trafił wprost w bramkarza. To mógł być gol do szatni.

45' KOWNACKI! To powinien być gol!

45' Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej połowy.

42' Lukebakio na razie tworzy największe zagrożenie. Jest często zbyt szybki dla polskich obrońców.

40' Żółta kartka dla Faesa.

39' Lukebakio dośrodkowuje, ale nasz stoper wybija piłkę.

37' AH, było blisko! Szymański celował w okno bramki, ale trafił tylko w boczną siatkę.

36' Szymański podchodzi do piłki.

36' Kontratak Polaków, Michalak faulowany. Będzie dobra szansa na zdobycie gola, do bramki około 25 metrów.

32' Polacy poczuli wiatr w żagle i od kilku minut o wiele częściej atakują niż rywale.

31' Michalak minął ruletką dwóch zawodników, podał do Kownackiego, ten jednak nieskutecznie odgrywał przed pole karne. Był to jednak dobry pomysł na rozegranie akcji.

30' Dziczek fauluje w środku pola. Czerwone Diabły dośrodkowują, ale Grabara dobrze wychodzi z bramki.

29' Kownacki ruszył z prawej strony, ale wybiegł za linię. Piłka dla Belgii.

28' Trzeba przyznać, że gol dla Polski był zaskoczeniem. Belgowie dominowali rywali na murawie, ale chwila nieuwagi kosztowała ich utratę bramki.

Polacy wymieniali się podaniami przed polem karnym, piłka trafiła do Żurkowskiego, ten oddał mocny strzał po ziemi i zdobył gola z kilkunastu metrów! Mamy wyrównanie!

26' GOOOOOL! ŻURKOWSKI!

24' Dośrodkowanie Michalaka ląduje na bandach za bramką.

24' Polacy teraz dłużej przy piłce, ale nie możemy przejść przez linię pomocy Belgów.

21' 2:0?! Nie, Schrijvers w sytuacji sam na sam fatalnie strzela. Mieliśmy dużo szczęścia, bo napastnik Belgów otrzymał piłkę przed polem karnym i dryblingiem minął stoperów reprezentacji Polski.

20' Belgia w ostatnich minutach całkowicie przejęła inicjatywę. Polacy cofnęli się i na razie muszą biegać za piłką.

17' Na razie można powiedzieć, że Polacy największe problemy mają na bokach obrony. Pestka nie radzi sobie z Lukebakio, Fila z Mbenzą.

17' Świetnym dośrodkowaniem popisał się Mbenza, do piłki doskoczył Leya, dołożył nogę i zdobył gola.

16' GOL! Niestety dla Belgów.

14' Słupek ratuje Grabarę! Mangala zdecydował się na potężny strzał z dystansu, ostatecznie trafił jedynie w aluminium. Mógł być to piękny gol.

13'Ah! Groźna sytuacja Polaków, Michalak dorzucił piłkę w pole karne, Kownacki próbował wbić ją do siatki wślizgiem, ale ostatecznie jego próba była niecelna.

13' Świetny przerzut Mangali na prawą stronę, Lukebakio jednak wycofuje i kończy akcję Belgii.

12' Spalony Belgów, Polacy przy piłce.

10' Dobra gra w obronie w wykonaniu Polski. Blokujemy każdy możliwy dostęp do bramki.

9' Polacy wybijają dośrodkowanie i oddalają zagrożenie od własnej bramki.

8' Lukebakio atakuje prawą stroną, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Belgii.

8' Okres spokojnej gry w wykonaniu obu drużyn.

6' Obiecująca akcja Polaków, ale piłka uciekła Szymańskiemu spod nóg, gdy ten już wbiegał w pole karne.

5' Belgowie operują piłką wokół pola karnego Polaków, ale ostatecznie futbolówka nawet nie poleciała w światło bramki.

2' Polacy przy piłce, wymieniają się podaniami w obronie.

1' Rozpoczęliśmy!

Pora na hymny. Co ciekawe, W Reggio Emilia - miejscowości, w której gramy, powstał "Mazurek Dąbrowskiego"

Zawodnicy znajdują się w tunelach, zaraz pojawią się na murawie.

Polacy ostatni turniej ME-U21 rozpoczęli od porażki 1:2 ze Słowacją. Oby tym razem było lepiej.

Gramy na, lekko mówiąc, nieco specyficznym stadionie.

Wciąż czekamy na oficjalny skład Belgów.

W wyjściowej jedenastce brakuje przede wszystkim Roberta Gumnego. Prawy obrońca zmaga się z problemami żołądkowymi od kilku dni.