Tenis stołowy - Japan Open: powrót na tron Sun Yingshy

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 16.06.2019, 11:27

Chińska zawodniczka Sun Yingsha po dwóch latach powróciła na tron w Sapporo. Dla 18-latki jest to kolejny sukces w turnieju Japan Open. W finale pokonała bardziej utytułowaną rodaczkę Liu Shiwen 4:3. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Xu Xin.

Turniej kobiet zakończył się sporą niespodzianką. Na starcie stanęły wszystkie zawodniczki z czołówki światowej, na czele z Liu Shiwen, Ning Ding czy Chen Meng. Główne faworytki do triumfu pogodziła jednak 18-letnie Sun Yingsha. Młoda Chinka przez turniej przeszła jak burza, a w finale po siedmiosetowym pojedynku pokonała Shiwen, mimo, że przegrywała już 2:3. Dla Yingshy jest to drugi sukces odniesiony w Sapporo. Dwa lata temu także sensacyjnie wywalczyła złoty medal.

Sun Yingsha (Chiny) - Liu Shiwen (Chiny) 4:3 (11:4, 11:9, 4:11, 6:11, 7:11, 11:8, 11:3)

Wśród panów najlepszy okazał się Xu Xin. Chińczyk w finale nie dał szans reprezentantowi Tajwanu Yun-Ju Linowi. Przez pierwsze trzy partie mecz był zacięty. Xin co prawda prowadził 2:1, ale sety były wyrównane. Później przy stole zaczął dominować wyżej notowany z Azjatów i wygrał kolejne sety, odpowiednio do 3 i 8.

Xu Xin (Chiny) - Yun-Ju Lin (Tajwan) 4:1 (11:9, 14:12, 8:11, 11:3, 11:8)

Chińczycy odnieśli także sukcesy w grze podwójnej. Wśród mężczyzn wygrali Xu Xin z Fan Zhendongiem, którzy w finale pokonali 3:0 niemiecką parę Duda/Qiu. Natomiast w rywalizacji deblistek bezkonkurencyjne okazały się Chen Meng i Liu Shiwen.