Tour de Suisse: Dennis wygrał czasówkę, Bodnar drugi

• Data publikacji: 15.06.2019, 17:26

Rozpoczął się wyścig dookoła Szwajcarii. Pierwszym etapem była jazda indywidualna na czas. Wygrał ją Rohan Dennis, który minimalnie wyprzedził Macieja Bodnara.

Wyścig w Szwajcarii rozpoczął się w Langnau im Emmental. Właśnie dookoła tej miejscowości rozegrano etap jazdy indywidualnej na czas. Płaska trasa o długości niecałych 10 kilometrów sprzyjała specjalistom od czasówek.

Maciej Bodnar świetnie poradził sobie na trasie, którą pokonał w czasie 10 minut i 50 sekund. Polak z Bora-hansgrohe objął prowadzenie. Jednak stracił je na rzecz Rohana Dennisa. Australijczyk z Bahrain-Merida minimalnie wyprzedził naszego kolarza. Różnica nie wyniosła nawet sekundy. Ostatecznie Dennis wygrał przed Bodnarem i swoim rodakiem Michaelem Matthewsem (Team Sunweb, sekunda straty).

Oprócz Macieja Bodnara w Tour de Suisse startują dwaj Polacy z CCC Team. Łukasz Wiśniowski zajął 23. miejsce ze stratą 21 sekund, a Szymon Sajnok był 92. ze stratą 55 sekund. Najlepiej z kolarzy polskiej grupy pojechał Patrick Bevin. Nowozelandczyk był 8. ze stratą 8 sekund. Jutro odbędzie się pagórkowaty etap dookoła Langnau im Emmental.