Roland Garros: Kubot i Melo na dobrej drodze

• Data publikacji: 01.06.2018, 18:45

Kolejny dobry mecz mają za sobą Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polsko-brazylijska para pokonała Hiszpański duet Guillermo Garcia-Lopez/Roberto Carballes Baena i jest w trzeciej rundzie turnieju deblowego na kortach Rolanda Garrosa.

Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany. Doświadczenie Kubota i Melo wzięło jednak górę w końcówce. Polak i Brazylijczyk wywalczyli dwie piłki setowe prze serwisie rywali. Już pierwsza dała im zwycięstwo, po podwójnym błędzie serwisowym Carballesa Baeny.

Bardzo podobny przebieg miał set drugi. Mógł się niemal identycznie zakończyć. Przy prowadzeniu 5-4 i serwisie rywali Kubot i Melo mieli dwie piłki meczowe. Niestety nie zdołali ich wykorzystać. Kolejne okazje mieli już w kolejnym gemie serwisowym rywali. Tym razem liderzy rankingu je wykorzystali.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [1] – Guillermo Garcia-Lopez/Roberto Carballes Baena (ESP) 6-4 7-5