ME U18: koniec turnieju dla polskich drużyn

• Data publikacji: 15.06.2019, 14:14

Nie powiodło się dziś naszym dwóm parom w Mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej. Chłopacy odpadli w pierwszej rundzie, zaś dziewczęta w drugiej.

Zuzanna Bielak i Aleksandra Chudzik odpadły w drugiej rundzie turnieju, przegrywając z Ukrainkami - Anną Chechelnytską i Darią Romaniuk - 0:2 (19:21, 10:21). O ile pierwszy set był bardzo wyrównany i do samego końca trwała zacięta walka o zwycięstwo, o tyle w drugim rywalki wyraźnie zdominowały nasze reprezentantki i pewnie zwyciężyły w tym spotkaniu.

Wcześniej Zuzanna z Olą pokonały parę z Izraela - Mayę Ben Sholmo i Hanę Rozenstein - 2:0 (21:8, 21:9). Polki łatwo sobie poradziły i w obu partiach nie pozwoliły nawet wyjść rywalkom z 10 punktów.

Nieco mniej szczęścia mieli nasi chłopacy, którzy pożegnali się z rywalizacją już w pierwszej rundzie. Jakub Hajduk oraz Jakub Kurowski musieli uznać wyższość niżej rozstawionych Portugalczyków - Guilherme Mai i Filipe Leity - 1:2. (11:21, 21:17, 14:16). Pierwszego seta Biało-Czerwoni przegrali dość wyraźnie, bo - do 11. W drugim zrewanżowali się rywalom, wygrywając również dość pewnie - 21:17. O losach meczu decydował więc tie-break, w którym do końca trwała zacięta walka o końcowy triumf. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się Maia i Leita, zwyciężając - 16:14.

(POL) Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik - Maya Ben Sholmo/Hana Rozenstein (ISR) 2:0 (21:8, 21:9)

(POL) Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik - Anna Chechelnytska/Daria Romaniuk (UKR) 0:2 (19:21, 10:21)

(POL) Jakub Kurowski/Jakub Hajduk - Guilherme Maia/Filipe Leita (POR) 1:2 (11:21, 21:17, 14:16)