Piłka ręczna: Pewne zwycięstwo Polek na finiszu eliminacji Euro

• Data publikacji: 31.05.2018, 22:05

W przedostatniej kolejce eliminacji do grudniowych Mistrzostw Europy piłkarek ręcznych we Francji, Polki pewnie pokonały na wyjeździe Włoszki 33:25 (16:8) i umocniły się na drugiej pozycji w tabeli grupy 2.

Dokładnie o 20:32 w nadmorskiej Palaroma di Montesilvano zabrzmiał pierwszy gwizdek chorwackiego duetu sędziowskiego Cindrić-Gonzurek. Kilka chwil „handball’owych szachów” i wynik spotkania otworzyła Katarzyna Janiszewska. Po nerwowych pierwszych minutach z obu stron, inicjatywę, zgodnie z oczekiwaniami, przejęły Polki. Szybko wypracowana 5-6 bramkowa przewaga pozwoliła Polkom spokojnie realizować przedmeczowe założenia taktyczne. Do przerwy pewne prowadzenie przyjezdnych 8:16.

Po przerwie Włoszki ruszyły do boju z ogromnym animuszem. W zagrania Polek wkradała się niepewność, przeplatana wieloma błędami indywidualnymi. W 40 minucie spotkania przewaga zdobyta w pierwszej połowie stopniała o połowę, do czterech bramek. Czas wzięty przez trenera Krowickiego nieco uspokoił nasze szczypiornistki i po kilku spokojnie wyprowadzonych akcjach, Polki znów wróciły na właściwe tory. Do końca meczu nasze szczypiornistki utrzymywały przewagę 6-7 bramek, a trener Krowicki rotował składem, by dać odpocząć naszym zawodniczkom przed niedzielnym spotkaniem ze Słowaczkami.

Dzisiejsze zwycięstwo znacznie przybliża nasze szczypiornistki do udziału we francuskim euro. Już w najbliższą niedzielę ostatni mecz eliminacyjny z naszymi południowymi sąsiadkami – Słowaczkami. Już tylko kataklizm jest w stanie odebrać Polkom udział w grudniowej imprezie. Słowaczki muszą bowiem wygrać z naszymi szczypiornistkami dziesięcioma bramkami. Nie pozostaje więc nic innego jak postawić „kropkę nad i” i sprawić by publiczność w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie mogli cieszyć się z kolejnego udziału naszych dziewczyn w turnieju rangi międzynarodowej - początek o 18:30.

Polska - Włochy 33:25 (16:8)

Tekst: Jakub Zmarzlik