MŚ U-20: brąz dla Ekwadoru, Mina bohaterem

• Data publikacji: 14.06.2019, 23:07

Pierwsze medale Mistrzostw Świata U-20 rozdane! W meczu o trzecie miejsce Ekwador pokonał Włochy 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w dogrywce zdobył Richard Mina - rezerwowy.

Przez większość spotkania na boisku zdecydowanie lepiej wyglądali Ekwadorczycy. Drużyna z Ameryki Południowej potrafiła grać szybszą piłkę, całkiem przyjemną dla oka, ale brakowało u nich przede wszystkim wykończenia. Włosi z kolei starali się głównie kontratakować, pomijając przy tym linię pomocy. W 40. minucie bardzo dobrą okazję zmarnował Enrico Del Prato, który z okolic 16. metra oddał strzał na bramkę. Ramirez Preciado jednak popisał się skuteczną interwencją. Do przerwy bezbramkowy remis.

Po przerwie Włosi zaczęli grać mniej uważnie w defensywie, napastnicy Ekwadoru kreowali sobie indywidualnie okazje na strzelenie gola. W 56. minucie Marco Carnesecchiego z dystansu postraszył Leonardo Campana, ale bramkarz zdołał sparować piłkę na słupek. Chwilę później Diego Palacios udowodnił, że też potrafi uderzyć zza pola karnego, jednak ponownie Włoch obronił strzał. W 77. minucie Jordan Rezabala Anzules zaprezentował kibicom swoje umiejętności panowania nad piłką, kiedy minął rywali jak tyczki i oddał strzał z krawędzi pola karnego. Piłka minęła słupek o centymetry, a szkoda, bo to mógł być piękny gol. Za moment przenieśliśmy się pod bramkę Ekwadoru, gdzie z podobnej pozycji uderzał Andrea Colpani, ale również niecelnie. To było idealne podsumowanie tego meczu, w którym nie brakowało szalonej, acz nie do końca dokładnej ofensywy. Regulaminowy czas gry upłynął, a wynik pozostał bez zmian. Potrzebna była dogrywka.

Ta zaczęła się z przytupem, bo już w 95. minucie Włosi otrzymali rzut karny za faul na Marco Olivierim. Sam poszkodowany podszedł do piłki, jednak oddał fatalny strzał - lekki, po ziemi, blisko środka bramki - w skrócie, wymarzony dla bramkarza. Po 104 minutach w końcu zobaczyliśmy piłkę w siatce. Wtedy właśnie Richard Mina odebrał odnalazł się w polu karnym i dokładnym strzałem pokonał bramkarza. Ekwador miał jednak sporo szczęścia, bo piłka trafiła pod nogi Miny tylko dzięki nieudanej interwencji jednego z obrońców Włoch, który próbował wybić ją głową. Zawodnicy z półwyspu Apenińskiego robili co mogli, ale nie potrafili sforsować defensywy rywali. Tym samym Ekwador został brązowym medalistą Mistrzostw Świata!

Włochy - Ekwador 0:1 (0:0)

Bramki: 104' Richard Mina

Włochy: Carnesecchi - Ranieri, Bettella, Gabbia - Tripaldelli (82' Pellegrini), Espocito (62' Colpani), del Prato, Alberico, Candela - Gori (62' Olivieri), Capone

Ekwador: Ramirez Preciao - Espinoza (60' Mina), Porozo Vernaza, Vallecilla, Palacios - Charcopa, Macias, Plata, Rezabala (83' Quintero), Alvarado - Campana

Kartki: 20' Candela, 88' Capone, 98' Olivieri, 103' Gabbia - 43; Vallecilla, 88' Quintero, 95' Plata