OVO Energy Women's Tour: wielka Niewiadoma, Polka znów w czołówce

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 14.06.2019, 17:10

Katarzyna Niewiadoma zajęła 2. miejsce na 5. etapie wyścigu OVO Energy Women Tour. Polka zajmuje dokładnie taką samą pozycję w klasyfikacje generalnej imprezy.

Piątkowy etap wyspiarskiego wyścigu był tym najtrudniejszym ze wszystkich, gdyż najeżony był licznymi podjazdami, a jego długość to 140 km. Od początku etapu byliśmy świadkami licznych ataków, ale dopiero po około 50 km na dobre od peletonu udało się oderwać szóstce kolarek:  Amalie Dideriksen (Boels Dolmans), Lauren Kitchen (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Asji Paladin (Valcar Cylance), Erice Magnaldi (WNT-Rotor) oraz Aude Biannic (Movistar Team). Grupce tej udało się w pewnym momencie uzyskać 4 minuty przewagi, ale co prawda topniejący z każdym kilometrem peleton i tak miał je pod kontrolą.

Liderki powoli zostały wchłonięte przez faworytki wyścigu, które około 15 km przed "kreską" rozpoczęły wewnętrzną walkę o zwycięstwo na etapie i w całej imprezie. Pierwsza zaatakowała Niewiadoma, a w ślad za nią pojechały Elizabeth Deignan i Elisa Longo Borghini. Mimo usilnych prób dojścia innych zawodniczek do czołówki, żadnej z nich się to nie udało i ta trójka w sprinterskim finiszu rozegrała losy etapu pomiędzy sobą. Najszybsza była Deignan, druga linię mety przecięła Niewiadoma, a trzecia była Borghini.

Tym samym Brytyjka została również liderką całego wyścigu, wyprzedząjać o jedną sekundę Polkę oraz o 32" Amy Pieters. Wysoko również znajduje się Małgorzata Jasińska, która plasuje się na 7. lokacie (dziś była 12.)