Tenis stołowy - Japan Open: Polacy za burtą turnieju

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 14.06.2019, 10:51

Polscy tenisiści stołowi nie zawojowali Sapporo. Podczas rozgrywanego tam turnieju z cyklu Seamaster ITTF Japan Open najlepiej zaprezentował się debel Partyka/Bajor, który dotarł do ćwierćfinału.

Jako pierwsi z reprezentantów Polski zaprezentowali się przy stole Marek Badowski i Natalia Bajor. Po wczorajszym sensacyjnym zwycięstwie z portugalskim duetem Apolonia/Shiao przyszło im się zmierzyć z większym wyzwaniem, bowiem po drugiej stronie siatki stanęli Yun-Ju Lin oraz Chin-I Cheng z Tajwanu. Zgodnie z przewidywaniami biało-czerwoni nie dali rady pokonać bardziej doświadczonych rywali. Mimo porażki 0:3 pozostawili po sobie dobre wrażenie, przegrywając dwa sety tylko dwoma oczkami.

1/8 finału gry mieszanej

Marek Badowski/Natalia Bajor - Yun-Ju Lin/Chin-I Cheng (Tajwan) 0:3 (10:12, 7:11, 9:11)

W grze podwójnej mężczyzn Marek Badowski wraz z Patrykiem Zatówką postraszyli chiński duet Liang Jinkgun/Lin Gaoyuan. Polacy prowadzili w tym meczu 2:0 po dwóch partiach wygranych na przewagi. Azjaci byli zszokowani takim wynikiem, ale natychmiastowo się zmobilizowali. Złapali kontakt po zwycięstwie w trzeciej partii 11:7, a następnie rozgromili naszych reprezentantów, oddając łącznie w dwóch setach ... zaledwie dwa punkty.

Sprawił zawód za to Jakub Dyjas, który w Sapporo występuje w parze z Belgiem Cedricem Nuytinckiem. Ich spotkanie z Japończykami Togami/Uda było jednostronne i zostało zamknięte w trzech setach. Ten wynik jest tym bardziej rozczarowujący, ponieważ Dyjas z Nuytinckiem w tym roku osiągnęli już półfinał silnie obsadzonego Qatar Open.

1/8 finału gry podwójnej mężczyzn

Marek Badowski/Patryk Zatówka - Liang Jinkgun/Lin Gaoyuan (Chiny) 2:3 (13:11, 12:10, 7:11, 2:11, 0:11)

Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Belgia) - Shunsuke Togami/Yukiya Uda (Japonia) 0:3 (6:11, 8:11, 2:11)

W ćwierćfinale gry podwójnej zagrały Natalia Partyka i Natalia Bajor. Polki w pierwszej rundzie wyeliminowały reprezentantki Singapuru Ye Lin/Jian Zeng, ale kolejnej przeszkody nie udało się pokonać. Na drodze Partyki i Bajor stanęły zawodniczki z Tajwanu - Szu-Yu Chen wraz z Hsien-Tzu Tseng. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 dla Azjatek. Na tym meczu zakończył się udział Polaków w turnieju Japan Open, bowiem wczoraj komplet singlistów odpadł w eliminacjach.

1/8 finału gry podwójnej kobiet

Natalia Partyka/Natalia Bajor - Ye Lin/Jian Zeng (Singapur) 3:1 (11:9, 11:4, 11:13, 11:8)

1/4 finału gry podwójnej kobiet

Natalia Partyka/Natalia Bajor - Szu-yu Chen/Hsien-Tzu Tseng (Tajwan) 1:3 (9:11, 11:7, 5:11, 9:11)