Siatkówka plażowa - ME U18: udany start Polaków

• Data publikacji: 13.06.2019, 22:32

Dobrze rozpoczęły się Mistrzostwa Europy 2019 U18 dla polskich par. Polki rozgromiły swoje rywalki, którym w całym meczu udało się zebrać łącznie 16 punktów. Polacy natomiast zwyciężyli po tie-break'u.

Kurowski/Hajduk zmierzyli się z parą Savvides/Michael. Biało-Czerwoni dobrze weszli w to spotkanie, pewnie zwyciężając w pierwszej odsłonie. Drugi set był bardzo wyrównany, teamy grały punkt za punkt. W końcówce reprezentantom Polski zabrakło trochę szczęścia i celności - rywale wygrali na przewagi. O wszystkim zadecydował tie-break, w którym ostatecznie lepsi okazali się Polacy, zwyciężając z 6-punktową przewagą. Dzięki temu zwycięstwu uplasowali się na drugim miejscu w tabeli grupy D.

Kurowski/Hajduk - Savvides/Michael 2:1 (21:14, 20:22, 15:9)

Jeszcze lepiej zaprezentowały się Polki. Bielak i Chudzik odniosły jedno z najbardziej spektakularnych zwycięstw podczas pierwszego dnia mistrzostw. Równać z nimi mogły się jedynie Włoszki Ferrarini i Nicoli. Nasz duet zdominował reprezentantki Kosowa - Avdullahu i Idrizi, którym pozwolił zdobyć jedyne 16 punktów w całym meczu, w każdym secie po 8.

W drugim pojedynku również poszło im doskonale. Tym razem mierzyć im się przyszło z Rumunkami - Gird i Corcoz. O ile pierwszy set można by uznać za zacięty, rywalizacja stała na wysokim poziomie, to w drugim już tak nie było. Polki przejęły kontrolę nad tym spotkaniem i rozbiły Rumunki 21:7. Dzięki tym dwóm zwycięstwom siatkarki uplasowały się na drugiej pozycji, mają bowiem mniej małych punktów od liderek. Jutro czeka je pojedynek z nimi. Od tego spotkania zależy to, kto zwycięży w grupie H.

Bielak/Chudzik - Avdullahu/Idrizi 2:0 (21:8, 21:8)

Bielak/Chudzik - Gird/Corcoz - 2:0 (21:17, 21:7)