OVO Energy Women's Tour: Niewiadoma zwycięska na 4. etapie!

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 13.06.2019, 16:56

Katarzyna Niewiadoma w pięknym stylu zwyciężyła na 4. etapie OVO Energy Women's Tour. Polka awansowała na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej wyścigu, mając ten sam czas co liderka, Liane Lippert.

Etap z Warwick do Burton Dassett liczył niecałe 160 kilometrów i był pagórkowaty. Zawodniczki trzykrotnie pokonały podjazd na Burton Dassett, w tym podczas finiszu.

Ucieczka dnia w składzie: Charlotte Becker (Niemcy, FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Sarah Roy (Australia, Mitchelton Scott) i Femke Markus (Holandia, Parkhotel Valkenburg) została doścignięta na 13 kilometrów przed metą. Potem rozpoczęła się walka wśród faworytek wyścigu. Na atak zdecydowała się Katarzyna Niewiadoma. Razem z Polką odjechały Elisa Longo Borghini (Włochy, Trek-Segafredo) i Liane Lippert (Niemcy, Team Sunweb).

Longo Borghini odpadła z czołówki, a sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się pomiędzy Lippert i Niewiadomą. Na finiszu lepsza okazała się reprezentantka Polski. Niewiadoma awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderką została Liane Lippert, ale ma taki sam czas jak Niemka. Małgorzata Jasińska (Movistar Team) była 18. ze stratą 22 sekund, a Anna Plichta (Trek-Segafredo) 74. ze stratą ponad 15 minut.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.