OVO Energy Women's Tour: D'Hoore wygrywa 3. etap, Brennauer liderką

• Data publikacji: 12.06.2019, 16:27

Jolien D'Hoore wygrała 3. etap OVO Energy Women's Tour. Nową liderką została druga dziś na mecie Lisa Brennauer. Aktywna była Anna Plichta.

Dzisiejszy etap jak na standardy kobiece nie należał do najłatwiejszych. Ponad 140 kilometrów ścigania, kilka podjazdów, w tym dwie górskie premie, to wszystko powodowało, że etap mógł sporo zmienić w dotychczasowej klasyfikacji wyścigu i tak się ostatecznie stało. Na etapie ładnie pokazała się Anna Plichta, która samotnie uciekała przez kilkadziesiąt kilometrów, ale ostatecznie została doścignięta.

Ważnym, ale przykrym wydarzeniem etapu była potężna kraksa, w której uczestniczyło ponad pół peletonu. Etap w tym momencie był neutralizowany, a wycofać się musiało kilka dobrych zawodniczek, w tym Marianne Vos, triumfatorka wczorajszego etapu i liderka wyścigu. Grupa CCC straciła na tym zdarzeniu aż trzy zawodniczki.

Ostatecznie finiszowała duża grupa, z której najszybsza była Belgijka Jolien D'Hoore, minimalnie wyprzedzając Lisę Brennauer z Niemiec i Holenderkę Demi Vollering. Na niezłej, dziewiątej pozycji linię mety przecięła Katarzyna Niewiadoma, Małgorzata Jasińska był 14., Plichta do mety dotarła w jednej z ostatnich grup, ze stratą ponad 11 minut do triumfatorek.

Liderką wyścigu została Brennauer, która wyprzedza o 5 sekund Amerykankę Coryn Riverę i o 6 sekund Brytyjkę Elizabeth Deignan i Holenderkę Amy Pieters. Niewiadoma jest 13. (strata 16 sekund), Jasińska 15. (także 16 sekund), Plichta 80. (ponad 11 minut).