MŚ U-20: kolejna niespodzianka, Korea Południowa wygrywa z Ekwadorem!

• Data publikacji: 11.06.2019, 22:50

Takiego finału jeszcze nie było. Ukraina zagra z Koreą Południową, która wyeliminowała 1:0 Ekwador w półfinale. Oznacza to, że obie drużyny stoją przed szansą pozostania po raz pierwszy mistrzem świata U-20 w piłce nożnej.

Korea Południowa nie była faworytem tego starcia. Co prawda z grupy wyszła kosztem Portugalii, w 1/4 zaś pokonała Senegal w rzutach karnych. Miała jednak w nogach dogrywkę, w przeciwieństwie do Ekwadoru, który eliminował USA i Urugwaj w regulaminowym czasie gry.

W spotkaniu to gracze z Ameryki Południowej dominowali. Częściej byli przy piłce, oddawali celniejsze i liczniejsze strzały. Pierwsze groźnie akcje Ekwadorczyków przyszły już w 25. i 38. minucie. Za pierwszym razem strzał powstrzymał bramkarz Gwangyeon Lee, za drugim poprzeczka. Minutę później Koreańczycy jednak zrewanżowali się i rozegrali świetny stały fragment gry, który skończył się golem Choi Juna.

Po przerwie Ekwador nie ustępował i starał się za wszelką cenę wyrównać. W 70. minucie jednak serce mogło zabić mocniej zawodnikom z Ameryki Łacińskiej, kiedy to sędzia Michael Oliver sprawdzał na VARze, czy Diogo Palacios powinien otrzymać czerwoną kartkę. Powtórki jednak nie potwierdziły przewinienia, dlatego gra toczyła się dalej w komplecie. W 86. minucie piłka po raz drugi zatrzepotała w siatce Ekwadoru, kiedy to gola zdobył Won-Sang Eom. Powtórki VAR jednak przeanalizowały tę akcję i dopatrzyły się pozycji spalonej. Za moment przenieśliśmy się pod drugą bramkę, gdzie znakomitą szansę zmarnował Leonardo Campana. Ekwador jednak nie zamierzał się poddawać i w doliczonym czasie rzucił wszystkie siły do ataku. Poskutkowało to golem, który jednak był nieprzepisowy, bo zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Po raz kolejny nieoceniony okazał się VAR. W niemal ostatniej akcji piłkę na dogrywkę miał Leonardo Campana, ale jego strzał powstrzymał bramkarz Lee, który popisał się niebywałym refleksem. Tym samym Korea Południowa wygrywa 1:0 i zagra w finale z Ukrainą!

Ekwador - Korea Południowa 0:1 (0:1)