MŚ U-20: Ukraina wygrywa z Włochami i zagra w finale!

• Data publikacji: 11.06.2019, 19:39

Trwa piękny sen Ukraińców. Wygrali bowiem z Włochami 1:0 i zagrają w finale Mistrzostw Świata U-20. Bohaterem kraju znad Dniepru został Sergiej Buletsa - strzelec jedynego gola.

Trzeba przyznać, że tak dobry wynik Ukrainy to z pewnością zaskoczenie tych Mistrzostw. Tak jednak jest z turniejami młodzieżowymi, gdzie ciężko realnie ocenić siłę zespołów. Ukraińcy zagrali z Włochami, którzy w poprzedniej fazie wyeliminowali Mali 4:2, a jeszcze wcześniej pokonali Polskę 1:0. Ukraina zaś na swojej drodze zmierzyła się z Kolumbią (1:0) i Panamą (4:1).

Ukraińcy od początku oblegali włoską bramkę. Kreowali sporo sytuacji, ale najlepsza z nich miała miejsce w 37. minucie, kiedy to do rzutu wolnego podszedł Sergiej Buletsa. Napastnik uderzył bezpośrednio ze stałego fragmentu gry, ale jego próbę udaremnił bramkarz.

Po przerwie w końcu doczekaliśmy się piłki w siatce. w 65. minucie Alessandro Plizzari nie zdołał już powstrzymać potężnego strzału Sergieja Buletsy, który nabiegł na dośrodkowanie z prawej strony i bez przyjęcia uderzył na bramkę. Ukraina po zdobyciu gola nie zamierzała spuszczać z tonu i w dalszym ciągu atakowała. W 72. minucie bliski trafienia do siatki był Władysław Supriaga, ale z bliskiej odległości uderzył obok bramki. Chwilę później nasi wschodni sąsiedzi utrudnili sobie bardzo sytuację. Z boiska za drugą żółtą kartkę zszedł wówczas Denis Popow. Zawodnik zbyt agresywnie podszedł do walki o górną piłkę i musiał przedwcześnie zakończyć mecz. To jednak nie był koniec emocji. Włosi poczuli nagle krew i szukali gola wyrównującego. Co ciekawe, ten rzeczywiście padł! W doliczonym czasie gry Gianluca Scamacca pokonał bramkarza strzałem pod poprzeczkę. W tak ważnym momencie wkroczył jednak VAR. Sędzia Raphael Claus obejrzał powtórkę akcji i zauważył, że Włosi wcześniej faulowali rywali. Tym samym anulował trafienie i zakończył mecz. Ukraina może już świętować i przygotowywać się do finału, który już w ten weekend.

Ukraina - Włochy 1:0 (0:0)