OVO Energy Women's Tour: Vos najlepsza na drugim etapie

• Data publikacji: 11.06.2019, 18:09

Marianne Vos wygrała drugi etap OVO Energy Women's Tour. Holenderka z CCC-Liv została nową liderką wyścigu.

Panie do pokonania miały 62,5 kilometra. Na dzisiejszy etap złożyło się 25 rund dookoła Cykloparku. Trasa nie sprzyjała ucieczkom. Swojej szansy szukała Elena Cecchini (Włochy, Canyon SRAM Racing), ale nie zdołała odjechać od peletonu.

Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu. Po zwycięstwo sięgnęła Marianne Vos. To kolejny triumf Holenderki z polskiego zespołu w tym sezonie. Podium uzupełniły Elizabeth Deignan i Sarah Roy. Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) zajęła 11. miejsce. Małgorzata Jasińska (Movistar Team) była 18., a Anna Plichta (Trek-Segafredo) 81. ze stratą 26 sekund.

Marianne Vos prowadzi w klasyfikacji generalnej. Dzięki bonifikatom ma 9 sekund przewagi nad Elizabeth Deignan i Amy Pieters. Niewiadoma i Jasińska zajmują odpowiednio 18. i 19. miejsce ze stratą 19 sekund.