Triathlon – WTS: dominacja Brytyjek na własnym terenie

• Data publikacji: 10.06.2019, 19:32

Georgia Taylor-Brown zwyciężyła zawody kobiet w Leeds, będąc najlepszą z aż pięciu reprezentantek gospodarzy uplasowanych w czołowej dziesiątce. Wyścig mężczyzn wygrał Australijczyk Jacob Birtwhistle, a reprezentanci Wielkiej Brytanii zawiedli lokalnych kibiców. Ponownie w cyklu, gdzie walka toczy się o tytuł mistrza świata, zabrakło Biało-Czerwonych.

Kobiety

Wyścig kobiet w Leeds wygrała Georgia Taylor-Brown. Brytyjka pokonała trasę w czasie 1:55:46. Tym samym o 11 sekund wyprzedziła drugą na mecie Amerykankę Katie Zaferes. Niespełna półtorej minuty później na metę dotarła kolejna reprezentantka gospodarzy – Jessica Learmonth, dzięki czemu stanęła na najniższym stopniu podium. O 16 sekund wyprzedziła drugą z reprezentantek USA – Taylor Spivey. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć Brytyjek i... wszystkie uplasowały się na nieparzystych pozycjach. W klasyfikacji generalnej po  z 9 wyścigów o tytuł mistrzyni świata prowadzi Zaferes przed Learmonth i Spivey.

1. Georgia Taylor-Brown (GBR) 1:55:46

2. Katie Zaferes (USA) 1:55:57

3. Jessica Learmonth (GBR) 1:57:22

4. Taylor Spivey (USA) 1:57:38

5. Non Stanford (GBR) 1:57:53

Mężczyźni

Zmagania mężczyzn wygrał Australijczyk Jacob Birtwhistle. Osiągnął on rezultat 1:45:12, o 7 sekund wyprzedzając Matthew McElroya ze Stanów Zjednoczonych. Skład podium uzupełnił doświadczony Javier Gomez, który na finiszu przegrał drugie miejsce o zaledwie 2 sekundy. Tuż za podium znalazł się Henri Schoeman z RPA. Do Gomeza zabrakło mu 10 sekund. Lokalnych kibiców zawiedli nieco Brytyjczycy. Najlepszym z reprezentantów gospodarzy był Thomas Bishop, który zajął jednak zaledwie 13. miejsce. Bracia Jonathan i Alistair Brownlee przybiegli odpowiednio na 35. i 44. miejscu. W cyklu prowadzi Francuz Vinent Luis, który w Leeds był szósty. Za nim plasują się Henri Schoeman i Hiszpan Fernando Alarza.