OVO Energy Women's Tour: pierwszy etap dla Hoore

• Data publikacji: 10.06.2019, 18:52

Jolien d'Hoore wygrała pierwszy etap wyścigu OVO Energy Women's Tour. Belgijka została pierwszą liderką wyścigu.

Pierwszy etap z Beccles do Stowmarket liczył niecałe 158 kilometrów. Trasa była pagórkowata i znalazły się na niej dwie premie trzeciej kategorii. Na długi atak zdecydowała się Abby-Mae Parkinson. Brytyjka z zespołu Drops była blisko sukcesu, ale została doścignięta na 2 kilometry przed linią mety.

Ostatecznie doszło do sprinterskiego finiszu. Najszybsza okazała się Jolien d'Hoore (Belgia, Boels Dolmans Cycling Team). Wyprzedziła ona koleżankę z zespołu Amy Pieters oraz Niemkę Lisę Brennauer (WNT-Rotor Cycling). Grupa sprinterek nadrobiła nad peletonem 4 sekundy. Polki - 41. Katarzyna Niewiadoma, 47. Małgorzata Jasińska i 65. Anna Plichta - przyjechały w peletonie.