Roland Garros: Dimitrow zmieciony przez weterana!

• Data publikacji: 01.06.2018, 13:39

Trzecia runda Roland Garros wciąż jest barierą nie do przejścia dla Grigora Dimitrowa. Bułgar po raz trzeci odpadł w tej fazie. Co więcej, podtrzymał niechlubną statystykę pokazującą, iż nigdy nie wygrał we French Open meczu przeciwko tenisiście z top 50 rankingu ATP. Dziś pokonał go hiszpański weteran Fernando Verdasco.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, jak zazwyczaj w pojedynku tych dwóch tenisistów. Spotkanie zaczęło się od przełamania dla Verdasco, ale Dimitrow natychmiast odrobił stratę. Później obydwaj pewnie wygrywali swoje serwisy, jednak przy stanie 5-6 i serwisie Hiszpana Bułgar miał 4 piłki setowe. Nie wykorzystał żadnej z nich, a w tiebreake'u przegrał 4-7.

W drugim secie 34-letni Hiszpan wyraźnie dominował. Grał znacznie lepiej od rywala, który popełniał liczne niewymuszone błędy. Zaowocowało to setem trwającym dwukrotnie krócej, niż pierwsza partia. Verdasco oddał w nim tylko dwa gemy.

W trzeciej partii stroną dominującą wciąż był Verdasco. Po kilku minutach Hiszpan prowadził już 3-0. Bułgar jednak w dalszym ciągu walczył. Obydwaj tenisiści przełamywali się w tym secie kilkukrotnie. Dimitrow do wyrównania doprowadził, broniąc swój serwis na 4-4. Hiszpan wywalczył jednak piłkę meczową na 6-4 przy serwisie rywala i wykorzystał ją.

Grigor Dimitrow (BUL) [4] – Fernando Verdasco (ESP) 7-6(4) 6-2 6-4