Tenis - ATP S-Hertogenbosch: deszcz zmotywował Kubota i Melo, którzy awansowali dalej!

• Data publikacji: 10.06.2019, 14:10

Łukasz Kubot i Marcelo Melo udanie rozpoczęli turniej w holenderskim S-Hertogenbosch, bo od pokonania monakijsko-francuskiej pary Romain Arneodo/Pierre-Hugues Herbert - 7:5 oraz 6:2.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a oba duety na zmianę prowadziły w tym secie, ale tylko do stanu - 2:2. Potem rywale polsko-brazylijskiego debla odjechali na trzy gemy do przodu, ale po chwili zrobiło się - 5:3. W tym momencie nad kortem pojawiły się chmury, z których spadł deszcz i mecz został przerwany. Po przymusowej przerwie, Kubot i Melo wzięli się do odrabiania strat i szybko doprowadzili do remisu - 5:5. Zmotywowani i nakręceni wyszli na prowadzenie przy serwisie Arneodo i Herberta i zakończyli seta zwycięstwem - 7:5.

Druga partia była już popisem Łukasza i Marcelo. Szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie - 4:0 i 5:1, by po chwili, zapewnić sobie wygraną - 6:2 i awans do kolejnej rundy tego turnieju.