Tenis – Roland Garros: Nadal po raz dwunasty niepokonany!

• Data publikacji: 09.06.2019, 19:00

W tegorocznym finale Roland Garros znaleźli się ci sami zawodnicy co przed rokiem – celujący w 12. tytuł w Paryżu Rafael Nadal i marzący o pierwszym wielkoszlemowym triumfie Dominic Thiem. Ponownie lepszy okazał się legendarny Hiszpan, choć tym razem o zwycięstwo było mu trudniej, niż przed rokiem.

Pierwsze dwa sety finałowego spotkania były niezwykle wyrównane, ale i zupełnie inne. W otwierającej partii niemal w każdym gemie Nadal i Thiem walczyli "na przewagi". Trzykrotnie w tym secie gemy wygrywali returnujący. Dwa razy breaka zdobył Nadal, dzięki czemu to on wygrał tego seta 6-3. Druga część spotkania była natomiast popisem serwujących. Przez pierwsze 11 gemów zagrywający oddali rywalowi łącznie zaledwie 6 punktów. Wydawało się, że nieunikniony jest tiebreak, jednak nagle przełamanie na 7-5, a tym samym seta, zdobył Thiem.

Dwa ostatnie sety to już popis Nadala. Hiszpan, który od kilkunastu lat króluje na paryskich kortach wygrał obydwie te partie 6-1. W pierwszej zupełnie zdominował Austriaka, sporadycznie oddając mu jakiekolwiek punkty. Czwarty set, choć wynik na to nie wskazuje, był dość wyrównany. Podobnie jak w pierwszej partii niemal we wszystkich gemach grano "na przewagi", jednak przy najważniejszych piłkach tenisista z Majorki był zabójczo skuteczny. To pozwoliło mu sięgnąć po 12. tytuł na kortach im. Rolanda Garrosa.

Rafael Nadal (ESP) [2] – Dominic Thiem (AUT) [4] 6-3 5-7 6-1 6-1