Kolarstwo BMX - PŚ: Holendrzy najlepsi we Francji

• Data publikacji: 09.06.2019, 18:56

Francuskie Saint-Quentin-en-Yvelines to trzeci przystanek Pucharu Świata w kolarstwie BMX Supercross. Pierwsze zawody we Francji wygrali Holendrzy - Laura Smulders i Niek Kimmann.

Finał zawodów kobiet miał interesujący przebieg. Przez dłuższy czas prowadziła Alise Willoughby tuż przed Laurą Smulders. Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się na ostatnich metrach. O tym czy wygrała Holenderka czy Amerykanka, zadecydował fotofinisz. Ostatecznie o 14 tysięcznych wygrała Smulders. Podium uzupełniła Simone Christensen. Nową liderką Pucharu Świata została Willoughby, która wyprzedza o 10 punktów Smulders i o 15 punktów Judy Baauw.

8. Axelle Etienne (Francja)

W finale mężczyzn Niek Kimmann bardzo mocno wystartował i utrzymał prowadzenie do mety. Holender powiększył swoją przewagę nad Jorisem Daudetem do 100 punktów. Francuz finiszował na trzeciej pozycji. Drugi był Alfredo Campo. W półfinale doszło do groźnej kraksy, w której ucierpiał mistrz świata, Sylvain Andre.