Taekwondo - GP: Kowalczuk na podium

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 09.06.2019, 11:27

Aleksandra Kowalczuk zajęła trzecie miejsce w wysoko punktowanych zawodach Grand Prix w teakwondo, które odbywają się w Rzymie. Druga z naszych reprezentantek, Patrycja Adamkiewicz, odpadła w pierwszej rundzie.

Kowalczuk w Rzymie mogła powetować sobie niepowodzenie z niedawnych mistrzostw świata, na które jechała jako kandydatka do medalu, ale odpadła w ćwierćfinale. W Rzymie zmagania w kategorii +67 kg rozpoczęła od trudnego pojedynku, w którym 8:5 pokonała reprezentującą Wielką Brytanię Rebeccę McGowan. Zdecydowanie łatwiej o zwycięstwo było w drugiej rundzie, w której Polka 13:4 wygrała z Brazylijką Raphaele Galacho. W ćwierćfinale najlepsza obecnie polska taekwondzistka 5:4 pokonała Meksykankę Marię Espinozę i znalazła się w strefie medalowej.

W półfinale Kowalczuk trafiła na brązową medalistkę mistrzostw świata, Meksykanką Briseidę Acostę. W regulaminowym czasie walki był remis 8:8 i o tym, kto wejdzie do finału, musiał zadecydować "golden score". W dogrywce to rywalka jako pierwsza zdobyła punkty, trafiają Kowalczuk w głowę. Polce na osłodę pozostało miejsce na najniższym stopniu podium. Meksykanka w finale uległa natomiast Koreance Da-Bin Lee 4:10.

Nie powiodło się drugiej startującej w Rzymie Polce. W kategorii -57 kg Patrycja Adamkiewicz w pierwszej rundzie wylosowała Portugalkę Joanę Cunhę. Miała nawet szansę na zwycięstwo, bo walka zakończyła się remisem 6:6. W dogrywce Adamkiewicz dała się jednak trafić za dwa punkty i musiała pożegnać się z zawodami. Wygrała Koreanka Ah-Reum Kim.