Pięciobój: Ibatullina mistrzynią, Polki daleko

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 08.06.2019, 19:49

Rosjanka Adelina Ibatullina zdobyła złoty medal rozgrywanych w Drzonkowie Mistrzostw Europy U22 w pięcioboju nowoczesnym. Najlepsza z Polek, Natalia Dominiak był 24.

Rosjanka prezentowała się najlepiej w przekroju całego dnia rywalizacji. Po pływaniu zajmowała czwarte miejsce, uzyskawszy czas 2:15.96. Liderką po tej konkurencji była Włoszka Elena Micheli, która 200 metrów przepłynęła w czasie 2:12.53. W szermierce najlepszy wynik uzyskała rodaczka Micheli, Alice Rinaudo, która wygrała łącznie 26 walk. Ibatulina i liderka po pływaniu nie były wiele gorsze, zwyciężając odpowiednio 24 i 23 razy. Obie panie kapitalnie poradziły sobie na parkourze, uzyskując maksymalny wynik. Przed kombinacją Włoszka nieznacznie wyprzedzała Rosjankę, ale panie na trasie zamieniły się miejscami i złoto z niewielką przewagą wywalczyła Ibatullina. Na biegu ze strzelaniem wiele zyskała Blanka Guzi, która przesunęła się z ósmego na trzecie miejsce. Najlepiej biegała i strzelała inna Rosjanka Ksenia Fralcova, ale straty poniesione w jeździectwie i w szermierce pozwoliły jej na zajęcie jedynie szóstego miejsca.

Polki spisały się słabo, bardzo słabo. Najlepsza z naszych reprezentantek była Natalia Dominiak, która na pływalni uzyskała 24. czas (2:24.37), na planszy zanotowała 20 wygranych, straciła sporo w jeździe konnej (tylko 235 punktów). Kombinację zakończyła na 24. miejscu. Wiktoria Wierzba i Katarzyna Ligęza nie tylko niezbyt dobrze pływały i fechtowały, ale nie zdołały ukończyć konkursu jeździeckiego. Całość zawodów ukończyły więc na odległych lokatach - 32. i 35.