MŚ kobiet: Francuzki gromią na start turnieju

• Data publikacji: 07.06.2019, 23:30

Reprezentacja Francji kobiet efektownie rozpoczęła Mistrzostwa Świata organizowane nad Sekwaną. Francuzki pokonały Koreę Południową aż 4:0.

Wystartowały Mistrzostwa Świata kobiet w piłkę nożną. Start turnieju cieszył się sporą popularnością w Paryżu, bowiem na Parc des Princes przybyło ponad 45 tysięcy ludzi. Francuzki nie zawiodły swoich fanów i już w pierwszej połowie rozstrzygnęły losy meczu. W 9. minucie worek z bramkami rozwiązała Eugenie Le Sommer. 30-latka korzystała z podania Amandine Henry i mocnym strzałem od poprzeczki rozpoczęła strzelaninę. Wynik na 2:0 powiększyła w 35. minucie Wendie Renard. 28-latka grająca na pozycji obrońcy w doliczonym czasie gry po raz drugi wpakowała piłkę do siatki, ponownie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wynik ustaliła w 85. minucie Amandine Henry. Tym razem 29-latce asystowała Le Sommer, odwdzięczając się tym samym za świetne podanie w 9. minucie.

Francja - Korea Południowa 4:0 (3:0)

9' Le Sommer, 45', 45+2' Renard, 85' Henry