Hokej na trawie - Series Finals: porażka z gospodarzami turnieju

• Data publikacji: 07.06.2019, 17:05

W drugim spotkaniu Hockey Series Finals, polscy laskarze, nie dali rady gospodarzom turnieju - Hindusom i przegrali z nimi - 1:3.

Polska 1:3 Indie (0:0, 1:2, 0:1, 0:0)

25' Hulboj - 21', 26' Singh M., 36' Singh H.

Faworytami tego meczu byli bez wątpienia gospodarze, którzy zajmują piąte miejsce w światowym rankingu, a dziś mogli dodatkowo liczyć na mocne wsparcie licznie zgromadzonych swoich kibiców. Pierwsza kwarta upłynęła nam dość spokojnie, oba zespoły niespecjalnie chciały atakować, a bardziej badały się nawzajem.

W drugiej padły już bramki, a jako pierwsi trafili Hindusi. W 21. minucie, po zagraniu z krótkiego roku, piłeczkę do naszej bramki skierował Manpreet Singh. Cztery minuty później wyrównał pięknym uderzeniem z pola Mateusz Hulboj. Radość Polaków nie trwała jednak zbyt długo, bo zaledwie 60 sekund. Wtedy, po raz drugi dziś i podobnie jak nasz zawodnik, z pola trafił Manpreet Singh.

Wynik końcowy został ustalony mniej więcej w połowie trzeciej części tego starcia. Znów po krótkim karnym rogu, na listę strzelców, wpisał się... Singh, lecz tym razem Harmanpreet.

Kolejny mecz podopieczni Karola Śnieżka rozegrają w poniedziałek 10 czerwca o godz. 13:30 czasu polskiego. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będą Rosjanie.