Hokej na trawie - Series Finals: udany początek i zwycięstwo z Uzbekistanem!

• Data publikacji: 06.06.2019, 15:05

Polscy hokeiści na trawie rozpoczęli turniej Hockey Series Finals od wygranej z Uzbekistanem - 4:0. Zawody te są jednym z etapów kwalifikacji olimpijskich, z których dwie najlepsze ekipy awansują do turnieju kwalifikacyjnego Tokio 2020.

Polska 4:0 Uzbekistan (1:0, 1:0, 2:0, 0:0)

5', 36' Bratkowski, 27', 40' Hulboj

Od początku lepiej prezentowali się Polacy, którzy stopniowo zagrażali uzbeckiej bramce. Po trzech minutach i błędzie bramkarza, byliśmy blisko szczęścia, ale Marsel Askarov naprawił swój błąd, odbijając piłeczkę nogą. Kilkadziesiąt sekund później padł gol dla Polski. Po krótkim rogu, płaskim strzałem, prowadzenie dał nam Paweł Bratkowski. Chwilę przed końcem tej części gry, sam na sam z Maciejem Pacanowskim stanął Shavkatbek Mirzakarimov, ale przegrał ten pojedynek. Uzbecy również mieli okazję z krótkiego rogu, lecz po raz drugi, kapitalnie interweniował polski bramkarz.

W drugiej kwarcie nadal dominowali Biało-Czerwoni, czego potwierdzenie przyszło pod jej koniec. W 27. minucie, znów po krótkim rogu, wynik podwyższył Mateusz Hulboj.

Trzecia odsłona okazała się jeszcze lepsza w wykonaniu laskarzy Karola Śnieżka, którzy podwoili swój dorobek bramkowy. W rolach głównych, ponownie wystąpili Bratkowski i Hulboj. Nasz kapitan po raz kolejny wykorzystał zagranie z krótkiego karnego rogu, zaś Hulboj popisał się pięknym uderzeniem z pola, umieszczając piłeczkę w górnej siatce.

Ostatecznie Polacy zwyciężyli - 4:0 i udanie rozpoczęli turniej w Bhubaneswarze. Jutro zmierzą się z gospodarzami - Indiami. Początek tego starcia o godz. 15:30 czasu polskiego.