Pięciobój: polski mikst blisko podium ME U22

• Data publikacji: 04.06.2019, 19:34

Natalia Dominiak i Oskar Paradowski zajęli czwarte miejsce w konkurencji mikstów na rozpoczętych w Drzonkowie Mistrzostwach Europy do lat 22 w pięcioboju nowoczesnym.

Rok bez pięciobojowej imprezy rangi mistrzowskiej rozgrywanej w Drzonkowie to rok stracony. W bieżącym sezonie stolica polskiego pentathlonu gości od dziś Mistrzostwa Europy U22. W pierwszym dniu rozegrano dwie konkurencje sztafetowe. W mikstach bardzo dobrze spisali się Natalia Dominiak i Oskar Paradowski zajmując czwarte miejsce. Nasza para w szermierce zanotowała 18 wygranych, co dało jej szóste miejsce. Kapitalnie poszło im za to na pływalni. Wynik 2:00:56 dał im pierwsze miejsce. Nieźle było też na parkourze, gdzie starta 17 punktów z kwoty maksymalnej dała drugie miejsce. W kombinacji o medale rywalizowały tak naprawdę cztery sztafety - obok polskiej byli to Niemcy Białorusini i Brytyjczycy. Ostatecznie wygrali Rebecca Langhrer i Uibel Pele, wyprzedzając o 15 sekund parę białoruską i o kolejne 18 brytyjską. Polacy dotarli do mety na czwartej pozycji ze stratą 50 sekund do triumfatorów.

1. Rebecca Langhrer i Uibel Pele (Niemcy)

2. Mikita Harnastaeu i Katjarina Sukora (Białoruś)

3. Georgia Hannam i Oliver Murray (Wielka Brytania)

4. Natalia Dominiak i Oskar Paradowski

Dziś rozegrano też sztafety dziewcząt. Polki Wiktoria Wierzba i Katarzyna Ligęza nie zaprezentowały dobrej dyspozycji. W szermierce były dziesiąte, na pływalni ósme. Najgorzej jednak było w jeździectwie, z którego Polki zostały wyeliminowane. Oznaczało to na starcie kombinacji ogromną stratę do reszty stawki i brak szans na coś innego niż ostatnie miejsce. Wygrały Czeszki przed Brytyjkami i Włoszkami.

1. Anna Roubickova i Veronika Novotna (Czechy)

2. Olivia Green i Kwerenza Bryson (Wielka Brytania)