Kolarstwo górskie: Wawak na podium w Jelenia Góra Trophy

• Data publikacji: 03.06.2019, 19:21

Bardzo dobry występ w weekend zanotował Bartłomiej Wawak. Nasz reprezentant uplasował się na trzeciej pozycji w wyścigu elity podczas zawodów Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB. Zwyciężył Czech Ondrej Cink.

Wyścig elity mężczyzn był niezwykle wyrównany. Niech świadczy o tym fakt, że pięciu czołowych kolarzy na mecie zmieściło się w 15 sekundach różnicy. Najlepszy okazał się Ondrej Cink. Czech na mecie wyprzedził Austriaka Karla Markta i Bartlomieja Wawaka. O kolejności na "kresce" tych dwóch zawodników, a także czwartego Australijczyka Olivera Bena zdecydował finisz, po którym najszybszy był ten pierwszy.

W czołowej "20" znalazło się jeszcze trzech Polaków. Krzysztof Łukasik był 14., Maciej Jeziorski 18., a Piotr Brzózka zajął 19. miejsce.

Elita Kobiet

Bezkonkurencyjna w rywalizacji kobiet okazała się Ukrainka Yana Belomoina. Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów wygrała z prawie trzyminutową przewagą nad drugą Amerykanką Leą Davison. Na najniższym stopniu podium stanęła Holenderka Anna Tauber. Najlepszą Polką pod nieobecność Mai Włoszczowskiej i Katarzyny Solus-Miśkowicz została Aleksandra Podgórska, która skończyła zawody na 9. miejscu. 15. była Paula Gorycka, 16. Gabriela Wojtyła, a 18. Karolina Cierluk.